разпознаване на майката

Начини за размножаване - самосмяна, роене, свещево.

Модератор: Scutellator

Публикувай отговор
райна.в.йо.
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Юли 17, 2012 1:30 pm

разпознаване на майката

Мнение от райна.в.йо. »

По какво да разпознавам майките при самосмяна? Има ли нещо с което да ги бележа?
HINAP
Мнения: 61
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 3:56 pm

Re: разпознаване на майката

Мнение от HINAP »

Погледни в тази тема viewtopic.php?f=1&t=1791Темата е за белязане на М.Ако ме питаш мен първо се тренирай като се помъчиш да бележиш търтеи с учебна цел,а след като го направиш с 20 до 30 търтея ще ти е по лесно и с майките.За да не се харчи от боята започни с обикновена паста за зъби от серията на Поморин,че има добра консистенция.Работи в началото с кибритена клечица,а като се понаучиш може и с маркер за белязане на М или специална четчица.Отвори пастата,изчакай 5 мин. да хване лека коричка и започвай.С дясната ръка хвани внимателно търтея за крилата/с палец и показалец/,хвани с лявата за крачетата и освободи дясната ръка за да бележиш.След време си купи приспособление за белязане на М и пак тренирай с търтеи,за да не притискаш силно върху мрежата на прибора.А за цветовете ще разбереш пак тук от белязания линк или някъде във форума.Успех колега.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: разпознаване на майката

Мнение от valyo »

Аз (пак да кажа) бележа само с един цвят. Целта е да намирам М. За възрастта и има други "маркери". В моя случай си водя бележки, става и с кабърче с "верния" цвят забучено на кошера.
Майка без белег => самосмяна или рой.
Майка с белег => виж кабърчето (бележката, спомена) за вярната годината.
HINAP
Мнения: 61
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 3:56 pm

Re: разпознаване на майката

Мнение от HINAP »

valyo аз възприех метода ти понеже ми беше останал само 1 цвят.Но после разбрах,че кабърчето трябва да е забодено на плодника,а не на магазините.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: разпознаване на майката

Мнение от valyo »

HINAP написа:..... .Но после разбрах,че кабърчето трябва да е забодено на плодника,а не на магазините.

:D
райна.в.йо.
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Юли 17, 2012 1:30 pm

Re: разпознаване на майката

Мнение от райна.в.йо. »

Благодаря за изчерпателния отговор! Ще опитам по Вашите инструкции.
Публикувай отговор

Обратно към “Размножаване и селекция / Reproduction and selection”