Кралицата ( мајката) и нејзините придружнички

Начини за размножаване - самосмяна, роене, свещево.

Модератор: Scutellator

Публикувай отговор
marjan-pcelar
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 7:28 pm

Кралицата ( мајката) и нејзините придружнички

Мнение от marjan-pcelar »

Кралицата (мајката) и нејзините придружнички

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
[glow=red,2,300][/glow]
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: Кралицата ( мајката) и нејзините придружнички

Мнение от kolobus »

Здравей Мариане.

Снимките са добри и майката също.Можеш ли да посочиш расовата принадлежност на Майката?Имам предположения,но ти най-добре знаеш.Ако може де.
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Кралицата ( мајката) и нејзините придружнички

Мнение от Scutellator »

На мен тази окраска на майките ми навява спомени. Преди 10-ина и повече години това беше една от най-разпространените окраски сред местните в нашия регион пчели.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Кралицата ( мајката) и нејзините придружнички

Мнение от Veselin »

Scutellator написа:На мен тази окраска на майките ми навява спомени. Преди 10-ина и повече години това беше една от най-разпространените окраски сред местните в нашия регион пчели.
Аз прочетох мнението на колобус но се въздържах от коментар -наверно колобус се е припознал в бъкфаска и предполагам че е така -дотука не съм разбирач но това си е чисто метиси-италианки ,тов а че на снимките развива пило и има придружвачки-нищо не значи ...всяка майка снася -но не всяка майка мед дава .Интересно ще бъде отговора на колегата Мариан от Сърбия какви са му добивите дотука ,предвид че географските различия не чак толкова голями...
marjan-pcelar
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 7:28 pm

Re: Кралицата ( мајката) и нејзините придружнички

Мнение от marjan-pcelar »

Veselin написа:
Scutellator написа: колегата Мариан от Сърбия
Колега Веселин ,јас сум Марјан од Скопје, Македонија , ве поздравувам и ви посакувам само успеси и многу радости во пчеларството !
Оваа мајка е селектирана од пчелно семејство со добри приноси на мед ,хигиенско однесување со тест метода на уништување на леглото и за колку време пчелите ќе почнат да го вадат, не е агресивна а добиена е со пресадување на ларви и роидбен нагон кој не е изразен ,можете да видите овде...... http://beehoneyportal.com/forum/viewtop ... f=1&t=3167
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: Кралицата ( мајката) и нејзините придружнички

Мнение от kolobus »

kolobus написа:Здравей Мариане.

Снимките са добри и майката също.Можеш ли да посочиш расовата принадлежност на Майката?Имам предположения,но ти най-добре знаеш.Ако може де.
Е?
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: Кралицата ( мајката) и нејзините придружнички

Мнение от kolobus »

:D Точно тази майка е на светлинни години от Бъкфаст.Заострения край на корема съответства на мнението на Скутелатор.Стана ми весело Скутелатор. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Размножаване и селекция / Reproduction and selection”