Дайте идеи за привличане на роеве.

Начини за размножаване - самосмяна, роене, свещево.

Модератор: Scutellator

Zayo
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 11:21 pm
Местоположение: резервата

Re: Дайте идеи за привличане на роеве.

Мнение от Zayo »

Motorhed4o написа:
borkotiger написа:Човече, не си мисли че е лесно да се гледат пчели. Дори и да ти подарят 200 кошера, ще умориш пчелите за нула време (а и те теб). Купи си възможно най-рано напролет 4-5 кошера с отводки и се учи постепенно. И без това няма да забогатееш от пчеларството, така че не си хаби времето с глупости
Човече. Няма да си хабя времето с глупости. Тези 4 или 5 семейства за две години от отводки ще станат най много 12 семейства да речем. И така с годините напред ще се множат. Най много с 30%.
Искам да скоча направо с голяма бройка.
Дано някой от Бургас не ми взаимства идеята.[/quote

Идеята ти е добра. Ако наистина си решил да я осъществиш бих ти препоръчал няколко филмчета по темата. От тях има какво да научиш. Videopaseka 2010 (март — сентябрь). Това са десетина филмчета на пчеларска тематика направени от Осташов /Русия/. Един от тях - 08. Ловля роёв — снаряжаем ловушки, е точно по темата. В него има много интересни неща, които трябва да се знаят при ловенето на рояци. Следващите две също не са за пропускане. Те са за роенето на пчелите. Аз лично ги дръпнах от тук http://rutracker.org/forum/tracker.php? ... eka%202010 Наслука!
Motorhed4o
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 12:38 pm

Re: Дайте идеи за привличане на роеве.

Мнение от Motorhed4o »

Zayo написа:
Motorhed4o написа:
borkotiger написа:Човече, не си мисли че е лесно да се гледат пчели. Дори и да ти подарят 200 кошера, ще умориш пчелите за нула време (а и те теб). Купи си възможно най-рано напролет 4-5 кошера с отводки и се учи постепенно. И без това няма да забогатееш от пчеларството, така че не си хаби времеto........

Човече. Няма да си хабя времето с глупости. Тези 4 или 5 семейства за две години от отводки ще станат най много 12 семейства да речем. И така с годините напред ще се множат. Най много с 30%.
Искам да скоча направо с голяма бройка.
Дано някой от Бургас не ми взаимства идеята.[/quote

Идеята ти е добра. Ако наистина си решил да я осъществиш бих ти препоръчал няколко филмчета по темата. От тях има какво да научиш. Videopaseka 2010 (март — сентябрь). Това са десетина филмчета на пчеларска тематика направени от Осташов /Русия/. Един от тях - 08. Ловля роёв — снаряжаем ловушки, е точно по темата. В него има много интересни неща, които трябва да се знаят при ловенето на рояци. Следващите две също не са за пропускане. Те са за роенето на пчелите. Аз лично ги дръпнах от тук
http://rutracker.org/forum/tracker.php? ... eka%202010 Наслука!

Лек, Благодаря ти Баце. Като ми остане вереме ще дръпна и ще изгледам. По принцип не съм надъхан да залагам капани за роеве. Весели празници. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Размножаване и селекция / Reproduction and selection”