алергична реакция при ужилване

Information, articles and everything for bee poison.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

алергична реакция при ужилване

Мнение от genata_fi »

Здравейте, в събота по време на прегеледа на кошерите ме ужилиха над 10 пчели едновременно и получих алергичен шок и се наложи да посетя болницата в Годеч за 2-часа на системи, слава богу бързо се възстанових, но семейството ми ме кара да се откажа от пчеларството, а аз хич не съм уплашен и с такъв мерак се занимавам с пчеларство, вярно от 3-4 месеца се занимавам с това, млад и неопитен съм, моля дайте съвет какво да реша, иначе досега са ме жилели по 2-3 по време на предишните прегледи, не съм имал никакви проблеми. Опасен ли е за мен този занаят или просто трябва да съм по-внимателен. Имам 8 кошера наследени от баща ми. Благодаря Ви.
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от Майка »

Всички ние се занимаваме с пчели, защото намираме в това голямо удоволствие, удовлетворение. Никой не би искал да се откаже поради каквато и да е причина. Но никой не е застрахован от това, че един ден може да прояви алерия към пчелната отрова дори преди да не е бил алергичен.

Колега, във форума има няколко мнения по въпроса за алергията от пчелно ужилване. Прегледай ги.
Трябва ти съвет от специалист-алерголог, защото нашият съвет може би ще е подвеждащ или несериозен. А към живота и здравето си трябва да подхождаме сериозно.
petermar
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:12 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от petermar »

Зареди се с урбазон и антиалергени и си работи спокойно познавам доста хора които са алергични и пак се занимават с пчеларство дори и професионално. Успех.
Nil satis nisi optimum
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от genata_fi »

Благодаря много за подкрепата, и аз мисля така да направя, вече се заредих с нужните спасителни средства
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от dimitarbonev »

Освен горепосоченото си вземи и един хубав костюм , ръкавици и гети. Така поне до някаква степен ще си добре защитен от ужилване. Продават се гащеризони доста плътни а булото е закрепено към тях със цип. Е там където се срещат циповете остава една малка дупчица, но може да се зашие едно парче със лепка. Вземи си кожени ръкавици. Изкуствените много спарват и освен това са нетрайни. Гети ти трябват за да защитиш глезените. Става и с дебели чорапи ама понякога ги пробиват. Успех.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от genata_fi »

Много ви благодаря.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от Dinko »

Не се закачулвай много.Ходи леко облечен за да не се изпотяваш.
Гледай да не правиш грешки, когато са спокойни не жилят.
Ако условията са неблагоприятни не отваряй.
Трябва да си психически готов .
Ако те е страх започваш да им миришеш и те нападат.

Успех !!
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от genata_fi »

Пчелите работнички живеят от 28 до 35 дни и противно на масово възприетото схващане не са агресивни. Ако за хората ужилването носи неприятно усещане, за пчелите то означава смърт.
pchel
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 9:39 am

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от pchel »

Колега преди малко в рубриката "Мнения / Opinions", създадох нова тема "АЛЕРГИЧЕН ШОК", където публикувах мение на специалист за въздействието на пчелната отрова върху човек.
rex2001
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 9:44 pm

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от rex2001 »

pchel написа:Колега преди малко в рубриката "Мнения / Opinions", създадох нова тема "АЛЕРГИЧЕН ШОК", където публикувах мение на специалист за въздействието на пчелната отрова върху човек.
Здравейте колеги може ли да попитам какво трябва да се направи след като ужиленото място вече се е поддуло.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от dimitarbonev »

Най-бързо отока и температурата спадат при направа на компрес със реванол. Изпитано е работи.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Mr.Bee
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 6:55 pm

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от Mr.Bee »

Ние се мажем с бадемово масло.Има много силно противовъзпалително действие.
А по темата ако все пак решиш да работиш с пчелите вече е задължително да разполагаш с урбазон и с теб да има хора,които могат да ти го сложят,защото сигурно са те предупредили в болницата,че след като веднъж си имал алергиен шок може да се повтори и следващия път може да нямаш време за реакция т.е. да вървиш и да идеш до лекарствата и да си ги сложиш или до болницата.
ahmed
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 8:06 pm

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от ahmed »

мен също ме отписаха за пчелар още преди да стана такъв.първите ми два прегледа бяха кошмар.и веднага на доктор.ама после никакви проблеми.имало е случаи за един преглед,да ме ужилет над 50 пчели и нищо леко отичане и след час два вече няма следа.а доктора уж беше пчелар ми викаше да се откажа :lol: :lol: :lol:
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от plam400 »

Mr.Bee написа:Ние се мажем с бадемово масло.Има много силно противовъзпалително действие.
А по темата ако все пак решиш да работиш с пчелите вече е задължително да разполагаш с урбазон и с теб да има хора,които могат да ти го сложят,защото сигурно са те предупредили в болницата,че след като веднъж си имал алергиен шок може да се повтори и следващия път може да нямаш време за реакция т.е. да вървиш и да идеш до лекарствата и да си ги сложиш или до болницата.
Метилпреднизолон също се използва за алергични шокове.Под формата на малки хапчета.Пиеш едно и другото под езика и живееш.Това ми го каза лекар,който едовно се сблъсква с такива проблеми,а и хапчетата съм ги пробвал на алергичен човек,както и върху мен.(с рецепта са)
lacezarasia
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 2:20 pm

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от lacezarasia »

по темата отдавна не е писано, но аз сега се регистрирам. та моя скромен опит показва, че всеки пчелар трябва да очаква такъв инцидент и да разполага с нужните средства. аз лично съм го изпитвал на гърба си точно като genata_fi, със същите последствия и възтановяване. след това изкарах курс по лечение на алергията и като резултат мога да кажа, че при следващото ужилване от над 10 пчели ми нямаше абсолютно нищо. що се отнася до това да се посети за консултация алерголог то чувствата са ми малко смесени. за лекаря всяко реагиране на отровата е алергия.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчелна отрова / Bee poison”