Кошер Симеон Тодоров

Information, articles, photos, plans and sizes for bee hives.

Модератор: valvrv

Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от toko652003 »

Някъде с бях споменал че между десет рамков и осем рамков кой знае каква разлика няма в работата/.
Десет рамков с преградна дъска става лесно осем рамков. Единствения + който виждам е по-малкото тегло при осем рамковия. При силно семейство идва тесен на три корпуса и е нужен четвърти. При четвърти корпус височината става доста и ако кошера е на стойка обслужването на четвъртия корпус е по-трудно. От друга страна развиването във вертикал става по-бързо следва се естесвенния начин. Можеби в райони с по-слаби паши и не дотам силни семейства да е удобен. Аз работя само с десет рамкови.Преди главната паша на почти всички семейства и трите корпуса са ми с преградни дъски, общо взето са все едно осем рамкови. Щом се развият и искат още място махам дъските, е има си и недостатък повече операции.
toko6520035927(Skype)
denic
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 3:46 pm

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от denic »

georgi_an64 написа:Колеги чета ви постовете и споровете относно кошера на С. Тодоров и на Гърдев . Моля обосновете се и пишете какввви са разликите и приликите , плюсовете и минусите от тези два модела кошери . Дайте размери , особености и меетод на работа с тези кошери .

Разликите са че единия е 8 рамков а другия 10 рамков,метода на работа и при двата е един и същ, два многокорпусни корпуса и два магазина Дадан Блат,дъно за вадене на прашец и хранилка за сироп и суха захар,
другите разлики от останалите стандартни кошери се виждат на снимките.
Е кой е създал кошера,Гърдев или С Тодоров?
Последно промяна от denic на Нед Ное 21, 2010 5:30 pm, променено общо 1 път.
dimo.stamatov
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 1:48 pm

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от dimo.stamatov »

владо написа:За технология и начин на работа е добре да се свържете с Костадин Якофов той най добре може да ви обясни.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от dimitarbonev »

Осемрамковия кошер е въведен в употреба в България от Георги Гърдев. Той не е българско изобретение. В момента с него работят доста пчелари от т.н. гърдева група и техните ученици предимно в пловдивско. Симеон Тодоров е ученик на Костадин Якофов. Двамата заедно са успели да усъвършенстват някои детайли от кошера за целите, които преследват. Материалите, които се използват в т.н. кошер на Симеон Тодоров са материали разрешени за контакт с храни (мрежите и прашецоуловителите са от инокс, а хранилките са от хранителна пластмаса), което от своя страна води до доста по-висока цена. И прашецовото дъно и топлата хранилка са сходни на тези, които използват всички пчелари от гърдевата група. Кошера се състои от 4 корпуса. Два плодникови и два медови.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
wenciautoklima
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 12:51 pm

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от wenciautoklima »

Уважаеми,знаете ли че светията който ни закриля е казал-Бъдете братя!А в пъклото при казана с българите няма нито дяволи, нито огън гори!!
зуница
Мнения: 270
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от зуница »

[quoteУважаеми,знаете ли че светията който ни закриля е казал-Бъдете братя!А в пъклото при казана с българите няма нито дяволи, нито огън гори!!
][/quote]Не разбрах ни името на светията ,ни това второто видял ли си го сам, или някой се е върнал от там да ти го каже?! :o
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
wenciautoklima
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 12:51 pm

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от wenciautoklima »

зуница написа:[quoteУважаеми,знаете ли че светията който ни закриля е казал-Бъдете братя!А в пъклото при казана с българите няма нито дяволи, нито огън гори!!
]
Не разбрах ни името на светията ,ни това второто видял ли си го сам, или някой се е върнал от там да ти го каже?! :o[/quote]
Уважаеми,ако беше помислил съвсем малко щеше и сам да си отговориш.Преди доста години двамата най-уважавани наше село бяха отец Георги и бай Сандо-пчеларя.Те лекуваха и духа и снагата,а аз имам щастието да съм внук на втория.Отново с уважение към теб.
wenciautoklima
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 12:51 pm

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от wenciautoklima »

зуница написа:[quoteУважаеми,знаете ли че светията който ни закриля е казал-Бъдете братя!А в пъклото при казана с българите няма нито дяволи, нито огън гори!!
]
Не разбрах ни името на светията ,ни това второто видял ли си го сам, или някой се е върнал от там да ти го каже?! :o[/quote]
Понеже ме наричаш нахалник, което е обида, се чувствам в правото си да ти отговоря без много много церемонии.
А именно:

Зуница тука не го ли подкара малко ...... по пернишки? Без извинения.

Слава Богу, родителите ми не са направили много пропуски в цитраната възраст, което ме кара да се опитам да помогна когато мога. Изглежда това е трудноразбираемо?

Къде беше когато колегата от руския остров пишеше? Каква беше разликата? Само дето ти можеш да прочетеш нещо на руски а не на английски ?

Или като отидеш в http://www.pchelovod.info/ трябва да те гонят.
Или ще му е зле на slavikos да продаде някой кошер повече примерно в резултат на обменените 4 мнения които ти извадиха очите?

Освен това сигурен ли си че правилата го забраняват? Аз бих ги прочел още веднъж. Ако съм ги нарушил, по-лесно няма. Намираш още един на твойто мнение и пишете на Динко да ме махне и готово, какво толкова. Кофти наистина, но ще го преживея. Аз имам алтернативи вкл. извън въпросната ограда, където хората слава Богу, не са раждани в Перник.

Има и друга страна монетата. Не живеем вече, или поне не всички, в заграденото село, дето всеки мрази всичко извън оградата. Може и да са били българите най-добрите пчелари в Европа, но това не е така от доста отдавна. Времената на Апимондия провеждана в България и на пчеларите от калибъра на В. Грънчаров, Л. Радоев и т.н. преди тях са отминали. За много нови и интересни неща сега разчитаме да идват точно извън тази ограда, за което трябва да сме благодарни, мисля аз. И когато от същото това "извън" някой поиска зрънце, не, а прашинка помощ, както е в случая, ние трябвало да отговорим с презрително мълчание - зер, къде се вреш, ние сме тука еехеййй, кво ще се разправяме с тебе?


Я се успокой и премисли ситуацията наново. ТОВА ЗА ТЕБЕ ЛИ СЕ ОТНАСЯ ???
зуница
Мнения: 270
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от зуница »

Изненада-а ! Кой кой е? wenciautoklima=valyo? Разконспирира ли се някой?Такова единомислие ни в клин ни в ръкав? Дали пък някой няма да се регистрира 10 пъти та да е 10 пъти по-прав? Неведоми са пътищата Господни.Може пък и от опит да е разбрал втората част от твърдението си.
А в пъклото при казана с българите няма нито дяволи, нито огън гори!!
:o
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от valyo »

Зуница , успокой се.

НЕ СЪМ ВЕНЦИ А ВАЛЬО.

Моите уважения към Венци.

Динко, моля за потвърждение, за да не страда колегата Венци, за мои грехове!
колменеро

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от колменеро »

Явно колегата Венци, малко се е объркал при цитирането. :wink:
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от valyo »

Всъщност аз уважавам колегата зуница и това че по конкретния повод имаме с него разногласия прераснали в "по-груби" изкази е по-скоро моя вина за коеето съжалявам
wenciautoklima
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 12:51 pm

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от wenciautoklima »

valyo написа:Всъщност аз уважавам колегата зуница и това че по конкретния повод имаме с него разногласия прераснали в "по-груби" изкази е по-скоро моя вина за коеето съжалявам
Каузата ни е една.Може би и аз пресолих нещата.Моля да бъда извинен.
pooo
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 12:09 am
Местоположение: Русе

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от pooo »

зуница написа:[quoteУважаеми,знаете ли че светията който ни закриля е казал-Бъдете братя!А в пъклото при казана с българите няма нито дяволи, нито огън гори!!
]
Не разбрах ни името на светията ,ни това второто видял ли си го сам, или някой се е върнал от там да ти го каже?! :o[/quote]

Бог е казал на хората. И има възкръснали хора. Наистина има много злоба между хората, която, ако бъде заменена с прошка и ако човек се въздържа да се държи грубо с другите могат да бъдат избягнати много злини.
Венер не е егоист, за това, каквото знае той - знаят и други пчелари. http://travian-bg.narod2.ru/korpusni_kosheri/
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от Bojidar_qmbol »

някои работил ли е с тези хранилки,на Симеон Тодоров,имали положителен ефект или,не?Става въпрос за подхранване с суха захар.как са устроени,някои имали снимки на такава хранилка.Дали наистина се затопля захарта и овлажнява при навлизането на топлия въздух в хранилката както е описал в едно интервю Тодоров?Споделете резултати и снимки ако имате :)
Публикувай отговор

Обратно към “Жилища на пчелите / Beehives”