8 рамков-кошер съвет-

Information, articles, photos, plans and sizes for bee hives.

Модератор: valvrv

morfeii
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 10:57 pm

8 рамков-кошер съвет-

Мнение от morfeii »

здравейте интересува ме има ли знечение плодника със каква рамка е многокорпусна или даданка и ако карам със дадан блатови рамки какво губя
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: 8 рамков-кошер съвет-

Мнение от Krasio1980 »

при добра майка,колкото е по-голяма рамката няма да откриваме топлата вода,а пилото повече и мухата бол :)
пчеларството е проста работа за умни хора
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: 8 рамков-кошер съвет-

Мнение от ba4o_ivan1976 »

И по трудно мре зимата с по голяма рамка!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
morfeii
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 10:57 pm

Re: 8 рамков-кошер съвет-

Мнение от morfeii »

ba4o_ivan1976 написа:И по трудно мре зимата с по голяма рамка!
благодаря колеги започвам направата на 8 рамковите кошерчета успех на всички
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: 8 рамков-кошер съвет-

Мнение от Boro »

Плодника дадан, корпусите ЛР и дъната отделни за да можеш да ротираш. Тази година моите полудяха.
Ако сега започвах но притежавах практиката, изводите и заключенията си до момента, това е системата с която щях да работя + лежаците.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: 8 рамков-кошер съвет-

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Лично мое мнение / без да ангажирам някой/ най доброто ще се окаже 8 рамков плодник ДБ и ЛР магазини! поне два броя магазини! и дъното като на ЛР с възможност за ротация!!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: 8 рамков-кошер съвет-

Мнение от Boro »

Тъй де, говорим за едно и също :D
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
morfeii
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 10:57 pm

Re: 8 рамков-кошер съвет-

Мнение от morfeii »

ba4o_ivan1976 написа:Лично мое мнение / без да ангажирам някой/ най доброто ще се окаже 8 рамков плодник ДБ и ЛР магазини! поне два броя магазини! и дъното като на ЛР с възможност за ротация!!!
а ако са два плодника дб по добре ли ще е или не
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: 8 рамков-кошер съвет-

Мнение от Veselin »

morfeii написа:
ba4o_ivan1976 написа:Лично мое мнение / без да ангажирам някой/ най доброто ще се окаже 8 рамков плодник ДБ и ЛР магазини! поне два броя магазини! и дъното като на ЛР с възможност за ротация!!!
а ако са два плодника дб по добре ли ще е или не
Колега за твоя район два плодника са много.Докато ги запълнят и се качат -пашата заминала и ще се развиват само на пило :wink: Корпусите над него са удачно решение ако пренебрегнем тежеста на пълния Л.Р.корпус. :D
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: 8 рамков-кошер съвет-

Мнение от dimitarbonev »

Абе хора, вие се чудите как да си утежните раотата. *-мака си е корпусна технология. Защо трябва да я "подобрявате", като тя си е достатъчно добра. Защо трябва *-рамков ДБ плодник с възможност за ротация. Допълнително мъчене за пчеларя. Два плодникови корпуса(рутови) и един медови , може и с два магазина. Защо е нужно да си създавате излишни главоболия.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
nikberk
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 11:57 am
Местоположение: Berkovitsa

Re: 8 рамков-кошер съвет-

Мнение от nikberk »

Да се включа малко в разговора и аз за осемрамковите ЛР кошери.Та Направих новия фургон с осемрамкови кошери ,всичко е много добре по-леко работя в него ,по -лесно ми е ,направил съм по три корпуса за майката ,но използвувам два за нея ,а третия за мед +по три магазина на семейство всичко е точно както го желах ,НО вадя по малко мед от него в сравнени със стария фургон ,който е с десетаци и нямат повдигане.Миналата година извадих пет тенекии по-малко ,а сега е назад с десет тенекии като сезона не е приключил още.Мислейки върху проблема май намирам причината в мен и да е живот и здраве до година ще оставя трите корпуса на майката да се развива както иска и накрая преди третирането след преглед евентуално ще дръпна единия ,защото на три ще им е много зимата .
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: 8 рамков-кошер съвет-

Мнение от dimitarbonev »

Това което казваш не е някаква гаранция, че ако се върнеш на десетаци ще почнеш да вадиш повече. Аз и миналата и тази година съм извадил по-малко от колкото 2010. Не всички години са добри.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
nikberk
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 11:57 am
Местоположение: Berkovitsa

Re: 8 рамков-кошер съвет-

Мнение от nikberk »

dimitarbonev написа:Това което казваш не е някаква гаранция, че ако се върнеш на десетаци ще почнеш да вадиш повече. Аз и миналата и тази година съм извадил по-малко от колкото 2010. Не всички години са добри.
Прав си !Като си прегледах записките през 2010г. от осмака съм извадил с четри тенекии повече!
morfeii
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 10:57 pm

Re: 8 рамков-кошер съвет-

Мнение от morfeii »

nikberk написа:
dimitarbonev написа:Това което казваш не е някаква гаранция, че ако се върнеш на десетаци ще почнеш да вадиш повече. Аз и миналата и тази година съм извадил по-малко от колкото 2010. Не всички години са добри.
Прав си !Като си прегледах записките през 2010г. от осмака съм извадил с четри тенекии повече!
за 3 години пчеларстване май добре се ориентирам за 8 рамковите като изключим лежаците които ми донесоха 10 отводки но мед не
OVanBASTEN
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 6:14 am

Re: 8 рамков-кошер съвет-

Мнение от OVanBASTEN »

Пробвай Гърдев! Това е кошерът на 8 рамки!
Публикувай отговор

Обратно към “Жилища на пчелите / Beehives”