Как най бързо се разпечатват пити?

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от Dinko »

Споделете своя опит.
Може ли да се направи механизация от пчелар?
Откъде се купуват разпечатващи машини?
dp_atanasov@mail.bg

за машините

Мнение от dp_atanasov@mail.bg »

Разпечатващи машини предлага фирма"ЛЕГА".Пише ,че са с вибриращ ,нагреваем нож..Цената не знам.
От Русе един човек прави теракотни плочки с вграден реотан-не съм запознат как работят.
От Плевен -един пенсионер-Дончев-прави нещо като електрожен с дебели кабели завършващи с разцепен пчеларски нож,който използва за реотан,има един педал за крака-за да не прегрее и т н.Имах неблагоразумието да си поръчам-тъй си седи -не съм го и ползвал.Щото имам електрически нож от "ЛЕГА"-лек и удобен -малко е скъпичък.
Сега правя 5 броя вече,машини за разпечатване.Кожусите им са готови,сега работим по валовете/нещо като щрайхмус с два вала и те рендосват двете страни на питата наведнъж/Такава машина има,която работи вече няколко години добре на пчелин със 170 кошера.Разработвана и усъвършенствана в продължение на 10-тина години.Трудното ще бъде да се патентова,щото това е 10 годишен труд.Като знаем кое е кусура на досегашната работа-сега е лесно да се подобри.Работата е там,че след всяко вадене на мед,се чака следващото-за да се пробват подобренията и тн.
Машината може да се направи от пчелар,ако има на разноложение-цех със струг,фреза,боргверг, и тн
Правят се изчисления на обороти,диаметри ,градуси ,ремъци ,шайби и всичко останало
icoper
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 12:38 am
Местоположение: atina

Мнение от icoper »

аз имам всичките необходими машини ако ти трябва помош или садружник в начинанието ти обади се.Едно не мога да разбера само ако работи като штраихмус след първите едно -две разпечатвания ножовете на валовете щте са запълнени сас восък и след това няма да разпечатва ами направо ште смачква повърхноста на останалите пите,не е ли така и как сте избягнали това? 8)
xxx
Penko

за машината

Мнение от Penko »

Много пити съсипахме,много сезони.Когато вала има няколко см пазва и трите ножа следват нещо като синусоида се получава постъпателно движение.Пък докато улучим как да е назъбването....
При 280-290 оборота се получава .....
icoper
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 12:38 am
Местоположение: atina

Мнение от icoper »

даи малко повече инфо за тази машина ако не е таина разбира се.
xxx
Пенко

Мнение от Пенко »

Като я хпобвам и този сезон ,ще се свържем да ти кажа дали сме успяли да постигнем резултата.Не е тайна,но да не ти натрапвам моето мнение като някои пенсионери,дето искат да върнат пчеларството на дядовото ми време.Ще снимам чертежите и с разрешението на баш автора,ще ти ги пратя.
icoper
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 12:38 am
Местоположение: atina

Мнение от icoper »

ок мерси предварително и ште стискам палци да се окаже сполучлива вашата разработка. 8)
xxx
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Мнение от drone »

Браво на юнаците - експериментатори! Явно имате много здрави нерви да се занимавате с такава разработка. :) . Ама сигурно по- евтино щеше да ви излезе ако си купите такава машина от реномиран производител. Пък после можете да я разглобите и да копирате частите за нови машини. Така правят турците. Вземеш тяхна стока и се чудиш - откъде манафите имат толкоз акъл да измислят подобна чудесия . А тя пълно копие на известна фирма. Пък кой ще тръгне да ги съди за плагиатство - я камилата , я камиларя. :wink: . Особено ако внесеш козметични изменения в стоката.Според мен за да създадеш подобна машинария ,трябва да имаш няколко образци с всичките им предимства и недостатъци /известни /, да имаш конструкторски опит , идеи, време и пари . Караш ли по метода на опита и грешките , ще минат доста пчеларски сезони докато сътвориш нещо задоволително. Накрая може да се окаже , че си откривал топлата вода. :?: :!: . Все пак ви желая успех, дано измислите нещо уникално и го направите както трябва. Тогава и светът ще узнае , що е български пчелар и на какви мъки е подложен. :lol:
icoper
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 12:38 am
Местоположение: atina

Мнение от icoper »

абе дрон ти като си такав паралия удари едно рамо на бедните пчеларчета купи им една машинка и я разглоби и ни прати схемите пък аз после може да ти направя няколко без пари :lol: а за останалото ни сме тарпеливи копелета 500год.сме били под робство какво са тука някакви си 10-20год за експерименти ама после детито(машинката)ша си наше бг рожба. 8)
xxx
Penko

машината

Мнение от Penko »

Не ми свиди да купя и да разглобя-ама няма такива. Все с реотани,керамични плочки с вграден реотан.Имам за 280 AU долара-има го в рекламката на "ЛЕГА"-най отгоре първия-електрическия-скъп,но си струва.За около 50-60 кошера успява да разпечатва.
Това --лято пак ще направим проби и на а всички ще пратя чертежи-стига да ви се занимава.Но пак казвам-трудно е,щото трябват машини и майстори.
То и без това няма пазар на меда-поне машини да имаме !
icoper
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 12:38 am
Местоположение: atina

Мнение от icoper »

споко пенко за пазара не се тревожи нештата скоро няма да си доидат на мястото,ама нии сме стратези и отдалеч се подготвяме за добрите времена...,важното е да се механизираме апък туко виж утре по USA пример съм почнал да гледам 500-600кошера че даже и без помоштник.В момента умувам по кошер които да трябва да се отваря само 5-6пъти в годинада,и няма да се откажа и от чужди мнения по вапроса..... 8)
xxx
Nediy
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:53 pm
Местоположение: Rousse
Обратна връзка:

Penko

Мнение от Nediy »

Абе май такъв кошер има- многокорпусния,пък ЛР или Фарар.Работиш с разделителна табла и иентеров апарат.Пролетта сменяш майките на 200 кошера,а в края на сезона на другите 200.
И има едно нещо-хранителна надставка му казват.На два пъти по 3-4 кг-2 към едно мед-захар-до 15 септември и ме викаш да видя колко пчели си зазимил.Пък ,ако и иззимуват -от това по добро няма.
И ако някой не знае какво да прави напролет с многото пчели......
Не искам да налагам мнение,но когато сменяш майките всяка година
и пчелите не се рояват.Значи ,нямаш проблеми ,няма да ти излезе прякора-"ловецът на роеве"........
Nediy
icoper
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 12:38 am
Местоположение: atina

Мнение от icoper »

narbu за това по колко пъти на годината отварям кошерите на година няма да ти кажа,само ште ти кажа че ги отварям и тогава когато не трябва :D според ситуацията.Отварям ги много често и за това се замислям по вапроса,каъв начин на пчеларстване да приложа по нататък и на каква система,засега имам разработен един нов вид кошер обаче поради отсъствието ми от страната не мога да експериментирам,оставил съм го в рацете на опитен колега които миналото лято го засели,и това лято ште видим какви са практическите резултати.Представи си че имаш 200 кошера,знаеш какво да правиш и кога и колко пъти да ги отвориш но в един момент става така че сам не можеш да се справиш.колегите ни в америка гледали по 500 ами хубаво ама те са на подвижно и това коренно променя нештата.Винаги имат паша, нямат роеви настроения и дълги интервали между пашите.......и т. н. 8)
xxx
icoper
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 12:38 am
Местоположение: atina

Мнение от icoper »

Недили незнам зашто но долавям нотка на сарказъм.за туи нешто хранителната надсавка дето му викали,ама ти сериозно ли ве брат есента ги храниш със питки,бреи револиоционер,без да те засягам ама ти не ги амортизираш ти направо им............мамата.За многокорпусният:при нашите условия не дава добри резултати,освен ако не ги изнасяш на подвижно.За фарар:малката рамка-големият проблем....а за маиките не само едногодиштните се роят нали така,или пак греша :) 8)
xxx
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

icoper написа:Недили незнам зашто но долавям нотка на сарказъм.за туи нешто хранителната надсавка дето му викали,ама ти сериозно ли ве брат есента ги храниш със питки,бреи револиоционер,без да те засягам ама ти не ги амортизираш ти направо им............мамата.За многокорпусният:при нашите условия не дава добри резултати,освен ако не ги изнасяш на подвижно.За фарар:малката рамка-големият проблем....а за маиките не само едногодиштните се роят нали така,или пак греша :) 8)
Карайте я по-спокойно. Всеки си има мнение относно технологията и вида на кошерите.Аз в общи линии съм съгласен с icoper.За хранителната надставка и аз съм чувал и сега се запознавам с технологията и,но смятам,че тя води до контаминиране на меда и до влошаване на качеството му.В крайна сметка, всеки да работи така както иска, но да добива качество.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”