Производители на Ел. Центрофуги?

Модератор: toko652003

Вилиту
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 2:03 pm

Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от Вилиту »

Здравейте, имам нужда от малко помощ.
Търся български производители на електрически центрофуги, а също и на машини за разпечатване.
Аз намерих в интернет "Зорница" ЕООД и друг производител - инж. Галин Генев и вече им пратих запитване за оферти.
Иска ми се обаче да събера повечко информация, за да имам по-голям избор :)
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от dimitarbonev »

Най-добре иди на изложението в Плевен, 13-15 февруари. Там освен, че ще влезеш в пряк контакт с производителите, ще можеш да видиш на живо и производството и да прецениш качеството дали отговаря на цената а и да си харесаш модел. Успех
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Вилиту
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 2:03 pm

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от Вилиту »

Това е доста добра идея и в краен случай може и да отида.
Изложенето няма ли да се състой между 8 и 10 Февруари? Аз така разбрах?!?
Приятен ден! И Благодаря!
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от dimitarbonev »

Тази година незнайно защо са го направили седмицата след СВ. ХАРАЛАМПИ обикновено го правят седмицата преди празника. Така че е на 13, 14 и 15 февруари(петък, събота и неделя)
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от mmm.1979 »

АКО ИМАШ ЦЕНТРОФУГА ЗАЩО САМ НЕ СИ Я НАПРАВИШ НА ТОК.АЗ ЛИЧНО САМ СЪМ СИ НАПРАВИЛ МОЯТА .ЩЕ ТИ ИЗЛЕЗЕ ДОСТА ТЪНКО ВМЕСТО ДА КУПУВАШ НОВА 30-50ЛВ+ВРЕМЕТО ЗА ТРУД.
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от dimitarbonev »

Дай идея само какъв мотор използваш. Иначе мотора с редуктора е скъп. Необходими са ниски и високи обороти. С тиристорния регулатор се губи мощност, а моторите по принцип са най малко 1000 оборота. Варианта с ремък не е най-подходящия но в крайна сметка и това върши работа.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от mmm.1979 »

Задвижването за съжаление е с ремък а ел. двигателя който използвам е от професионална шевна машина със съединител с който регулирам оборотите без да се губи мощноста.Мощноста е 0.55КВ 220В и задвижвам 3 рамкова а мой познат по същият начин си направи 12рамкова.Но трябва да се изчислят правилно предавките(шайбите) -на ел.двигателя трябва да бъде възможно най-малка а на центроугата възможно по- голяма за да може да се олекоти старта на тръгване след което от тежеста въртенето става без никакво натоварване за двигателя.Цената на такъв ел.двигател (втора употреба) e 30-50лв.
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от dimitarbonev »

Моята идея е да направя нещо по-компактно. За да реализирам при моята центрофуга варианта с ремък, ще трябва да направя много доработки. Проблема е, че всички елементи са направени малко през пръсти и за да направя центруфугата с ел двигател, ще трябва да я преработя почти цялата. Освен това идеята ми е да имам възможност да регулирам оборотите - в началото 60-80 а накрая 150-160. Ще мисля, ако измисля нещо че го споделя със всички.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ma_rry
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 9:27 pm

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от ma_rry »

здравейте, видях че сме от един град и в общи линии ни вълнуват едни и същи въпроси
от миналата година и ние искаме да си купим електрическа центрофуга, дори открих и разговарях с хора които произвеждат, но не можахме да отделим нужната сума, но тази година трябва да го направим, ще съм ви благодарна за всяка информация по този въпрос защото наистина е по- добре човек да провери на повечко места и да има избор
nikberk
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 11:57 am
Местоположение: Berkovitsa

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от nikberk »

Моята центрофуга е за 16 ЛР пити.По-принцип колкото е по-голяма толкова по добре,но аз се ограничавам от размера на вратата на фургона ,който ми е 80см.Сложил съм правотоков двигател сливенско производство ,който работи от 0 до 30 волта.Връзката ми е ремъчна отдолу под центрофугата , а оборотитеи и времето ги регулирам с импулсен регулатор ,който може да смени оборотите си сам три пъти и после да се изключи .Сложил съм и цифров оборотомер и наблюдавам оборотите. Изобщо всичките неща ги правя така ,че да ми е лесно ,за да мога да работя сам няколко неща едновременно без да ми помага някой при ваденето на меда !
Искам да добавя ,че консумацията на двигателя е минимална.
Вилиту
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 2:03 pm

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от Вилиту »

Ние ще кандидатстваме за субсидии по програма за развитие на селските райони, затова не ми отърва да си я направя сама. Закупуването на центрофугата е само малка част от целия проект. В крайна сметка излиза, че е най-добре да се отиде в Плевен. Като изключа Г-н Ганев останалите производители се оказаха доста несериозни и никой не ми прати офертата, за която бях помолила. Питам се тези хора какъв бизнес правят след като са толкова незаинтересовани?!?!?!?
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от dimitarbonev »

Ако ще кандидатстваш и имаш одобтрен проект по-добре не си взимай българска. Иди в Плевен разгледай. Българските са малко занаятчийско производство и имат много недостатъци. Ниско качество на сравнително висока цена.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от славов »

какви са цените на българските центрофуги-радиални имам пред вид и дали има производители които могат да преработят хордиална в радиална центрофуга.има един саит на който попаднах но нищо не се отваря като информация.
syzi
Мнения: 289
Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 3:27 pm
Местоположение: Русе, 280 бр. ДБ
Обратна връзка:

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от syzi »

славов написа:какви са цените на българските центрофуги-радиални имам пред вид и дали има производители които могат да преработят хордиална в радиална центрофуга.има един саит на който попаднах но нищо не се отваря като информация.
В Русенско има един,който ги преработва.Сменя коша и им слага мотор.От 6 рамкова хордиална става 12 рамкова радиална и с мотор.Колегите са доволни от тях,аз лично не съм пробвала,но имам една неръждавейка,която искам да дам да ми я преработят.Мисля,че около 370 лв.струва.
atanas69
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Фев 08, 2010 7:30 pm

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от atanas69 »

Прероботката може да си направиш сам . На изложението в Плевен имаше готови радиални барабани,но аз сам си направих от 3рамкова на 12рамкова от хромникелови ппъти.Много по бързо илесно се работи по този начин.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”