Как се постяват восачни основи

Модератор: toko652003

bat_minka
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 9:26 am
Местоположение: Veliko Tyrnovo

Re: Как се постяват восачни основи

Мнение от bat_minka »

ba4o_ivan1976 написа:А някой знае ли каде правят такива лепачки за основи на ток като на по горното клипче но с реленца и всичко необходимо като купешка машина? И ако да кои и колко струва?
тук във Велико Търново оригинална на магазина е 30 лв.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Как се постяват восачни основи

Мнение от genata_fi »

Чак пък и с реленца, няма ли да ни се напукат бузките. Всеки в къщи предполагам че има някакъв стар адаптер от някой уред, въпроса е да е поне 2-3 ампера, тези от телефоните на стават, защото са с малък ампераж.
delta.e
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Апр 08, 2010 11:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Как се постяват восачни основи

Мнение от delta.e »

До apis64
Монтажа , който показваш е добър , ама при натискането с този плексиглас , основите стават гладки .
georgi_an64
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 2:11 pm
Обратна връзка:

Re: Как се постяват восачни основи

Мнение от georgi_an64 »

delta.e написа:До apis64
Монтажа , който показваш е добър , ама при натискането с този плексиглас , основите стават гладки .
Да ама НЕ , освен ако не ги лепиш при 30-40 градуса температура на въздуха и ампеража ти е прекалено малък и да притискаш основата няколко минути.
Аз ги лепя по начина показан на клипчето и досега не съм имал проблем със заличаване на релефа на килийките ( основата да е станала гладка) при това със самоделно направено устройство.
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Как се постяват восачни основи

Мнение от medar1967 »

подгъвате ли горния край на основата за да я залепите към горната летва или просто плътно я допирате до летвата.
TVB
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 2:45 pm
Местоположение: ДУПНИЦА - 15бр. ЛР

Re: Как се постяват восачни основи

Мнение от TVB »

До тази година лепих основите както е показано на клипчето/без дистанционерите на дъската/, като притисках тела на рамката към основата с дебело стъкло, за да използвам тежестта му и ръцете ми да са свободни. Понякога не се получаваше качествено заради това, че теловете не са в една равнина и някъде тела прорязваше основата. Тази година синът ме "светна", че мога да използвам земното притегляне :!: . Сега подгъвам горния край на основата и я захлупвам върху теловете на рамката, която е поставена хоризонтално на масата, подавам ток и основата под собстената си тежест потъва в тела. Получава се перфектно. След това залепвам прегънатата част към горната летва чрез притискане или с поялник.
stan
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:20 pm
Местоположение: Севлиево - 4 ЛР
Обратна връзка:

Re: Как се постяват восачни основи

Мнение от stan »

TVB написа:До тази година лепих основите както е показано на клипчето/без дистанционерите на дъската/, като притисках тела на рамката към основата с дебело стъкло, за да използвам тежестта му и ръцете ми да са свободни. Понякога не се получаваше качествено заради това, че теловете не са в една равнина и някъде тела прорязваше основата. Тази година синът ме "светна", че мога да използвам земното притегляне :!: . Сега подгъвам горния край на основата и я захлупвам върху теловете на рамката, която е поставена хоризонтално на масата, подавам ток и основата под собстената си тежест потъва в тела. Получава се перфектно. След това залепвам прегънатата част към горната летва чрез притискане или с поялник.
И аз открих скоро същата топла вода като теб ... :lol:
Аз използвам трафче за лампи-лунички (12V/100W) към 12-15лв беше на магазина
Демокрацията престава да съществува, когато вземате от тези който искат да работят и давате на тези който не искат.
Т. Джеферсън
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Как се постяват восачни основи

Мнение от genata_fi »

И аз използвам ток, става добре, просто трябва да се внимава да не се пререже основата. Преди да скова рамките, взимам горните летви и им правя по едно каналче по средата по дължина и после в него подпъхвам основата при монтажа.
stan
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:20 pm
Местоположение: Севлиево - 4 ЛР
Обратна връзка:

Re: Как се постяват восачни основи

Мнение от stan »

kolobus написа:Стан,става ли с тая щуротия?Защото го имам захвърлено в един кашон. :lol:
Става. Моето не може да нагрее по цялата дължина тела и го правя жичка по жичка, но му трябва по 1-2 секунди на тел.
Пробвай с твоето, не съм много вещ по ел. науките да кажа точно какъв ток трябва, ама в крайна сметка ако успее да нагрява, другото е усет...(и няколко поразени основи в началото :lol: )
Между другото моето е с някаква вградена защита. Познат ел техник ми каза че има някой които при окъсяване веднага отиват в коша.
Демокрацията престава да съществува, когато вземате от тези който искат да работят и давате на тези който не искат.
Т. Джеферсън
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Как се постяват восачни основи

Мнение от medar1967 »

за лепенето с ток предполагам е важно телта да е наснована на едно парче ,за да протича тока едновременно по цялата тел.....канала осигурява разположението на основата в приблизително една равнина....при вертикални или наклонени телове основата не провисва ,но при хлабави хоризонтални телове излиза от улея...Гена,ти лепиш ли основата към горната летва когато има улей?
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Как се постяват восачни основи

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Зарядно за акомулатор- перфектно!!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Как се постяват восачни основи

Мнение от genata_fi »

..Гена,ти лепиш ли основата към горната летва когато има улей?[/quote]

Не, не я лепя, но пък си купевам вече само от по-дебелите основи, и телта като се впие в нея, няма мърдане.
Аз обтелвам W-образно и използвам скобички. Вярно, че отнема повече време, но пък когато имам свободно време си подготвям няколко рамки, гледам винаги да имам поне 5 готови.
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Как се постяват восачни основи

Мнение от medar1967 »

Как разпознаваш кои основи са от дебелите??....Има ли производител който прави дебели основи ? Аз вземах от Апиакта и Билайн....Ловешките ми харесаха,търговищките не особено....
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Как се постяват восачни основи

Мнение от genata_fi »

Ами личи си, а и в повечето магазини имат и от двата вида. Трябва да провериш какво се предлага при вас.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Как се постяват восачни основи

Мнение от ттитто »

Има ли производител който прави дебели основи ?
Най-добрите восъчни са на сливенския Петко Пенчев. http://www.petkopenchev.com/
Аз обаче съм най-очарован от пластмасовите и изцяло се ориентирам към тях.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”