Зателване на рамки

Модератор: toko652003

владо
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:20 pm

Re: Зателване на рамки

Мнение от владо »

ivandespotov написа:
владо написа:Мога да кажа че горната система е много добра,аз използвам почти същата с леки изменениа,резолтата е около 400 бр. на ден.
Владо, ако ти ми направиш демонстрация на зателяване на 400 броя рамки на ден, без значение от типа, аз ти подарявам всичките си 90 кошера!!! Казвам го с цялата си отговорност пред форума!!
Значи вече съм с 90 кошера напред, кога искаш да направим демонстрацията?
Някой от форума иска ли да гледа ?
antanisl
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 7:55 pm
Местоположение: Сливен

Re: Зателване на рамки

Мнение от antanisl »

apis1964 написа:
antanisl написа:
zatelvane.JPG
zatelvane_.JPG
zatelena.JPG
Макарата е направена от текстолит която влиза на ос с два лагера.Навиването на тела става бързо с дрелка,а самата макара побира тел за около 200 рамки.Изпъването на тела става перфектно.В момента правя 3 броя и ако някой има желание нека ми пише лично съобщение.Цената ще бъде между 50-60 лева.

Направо се учудвам понякога на цените ,които искате .
Как може нещо което се прави за 1 час и материалите струват не повече от 10 лв да струва 50-60 лв.Същото важи и за приспособлението за залепване на восъчни основи с ел.ток..
То бива печалбарство ,но чак пък толкова.
Я се осъзнайте !
***
Apis,
на никой не съм бръкнал в джоба!
И не струват 10 лева материалите не подвеждай хората.
За текстолита и 2 лагера съм дал в магазина 21 лева.10 лева платих на стругар да направи макарата и стоиката за нея.Станаха 31. И изобщо не се прави за 1час - представа си нямаш човека колко време въртя струга за тази на пръв поглед елементарна работа.
Тези неща не ги пускам с цел да печеля а по скоро да покажа какво съм си направил ,та всеки който иска и може нека да си направи да си улесни работата.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Зателване на рамки

Мнение от ba4o_ivan1976 »

владо написа:
ivandespotov написа:
владо написа:Мога да кажа че горната система е много добра,аз използвам почти същата с леки изменениа,резолтата е около 400 бр. на ден.
Владо, ако ти ми направиш демонстрация на зателяване на 400 броя рамки на ден, без значение от типа, аз ти подарявам всичките си 90 кошера!!! Казвам го с цялата си отговорност пред форума!!
Значи вече съм с 90 кошера напред, кога искаш да направим демонстрацията?
Някой от форума иска ли да гледа ?
ДА НА БЕКЛЕМЕТО на 21.08.2010г - ПРЕДЛОЖЕНИЕ
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
владо
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:20 pm

Re: Зателване на рамки

Мнение от владо »

ДА НА БЕКЛЕМЕТО на 21.08.2010г - ПРЕДЛОЖЕНИЕ[/quote]



Не Иване трябва да е при мен, нали трябва да подготвя място и 400 бр. рамки.
antanisl
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 7:55 pm
Местоположение: Сливен

Re: Зателване на рамки

Мнение от antanisl »

pchelar_1 написа:Атанасии ,ти си свестен човек не им се връзвай на заядливците в форума.Не забравяй че човека все пак се пазари-ми от габрово е много ясно!!!В българия всеки може да те оплюва но никoй да ти подате рака.Tайче споко давай напред.Както е написано в една книга които има очи нека да види,които има уши нека да чуе.Айде поздрави :D
***
Аз не се връзвам на никой,обаче е редно преди някой да се изкаже да провери как се прави нещо и колко струват дадените материали.Не е ли така?
И за лепенето на основи да кажа -в Ст.Загора видях в пчеларски магазин само трансформатор на цена 43лв.Моята машинка с него е 48лв.Кое е по-изгодно?
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Зателване на рамки

Мнение от ba4o_ivan1976 »

владо написа:ДА НА БЕКЛЕМЕТО на 21.08.2010г - ПРЕДЛОЖЕНИЕ

написа: Не Иване трябва да е при мен, нали трябва да подготвя място и 400 бр. рамки.



Ако ще го правите и аз ще дойда. Хем разходка да се видим. А ако няма да го правите хайде който има възможност и ще дойде на беклемето да си направим СРЕЩА!!!
да речем 12часа еди си каде !!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Зателване на рамки

Мнение от ivandespotov »

ba4o_ivan1976 написа:
владо написа:ДА НА БЕКЛЕМЕТО на 21.08.2010г - ПРЕДЛОЖЕНИЕ

написа: Не Иване трябва да е при мен, нали трябва да подготвя място и 400 бр. рамки.



Ако ще го правите и аз ще дойда. Хем разходка да се видим. А ако няма да го правите хайде който има възможност и ще дойде на беклемето да си направим СРЕЩА!!!
да речем 12часа еди си каде !!!
Надявам се да го правим но не на Беклемето!
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Зателване на рамки

Мнение от ivandespotov »

Владо 10 часа работен ден, 400 броя ЛР рамки зателени по моя начин 4 хоризонтални и два вертикални.Съгласен ли си? Ако не ги направиш ми ги подаряваш! Ако ги направиш ти подарявам кошерите........90 броя!!!! Виж колко съм великодушен! Помисли хубаво 90 секунди на рамка,без цигара ,без хапване ,без физиологични нужди и така 10 часа!!!
владо
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:20 pm

Re: Зателване на рамки

Мнение от владо »

ivandespotov написа:Владо 10 часа работен ден, 400 броя ЛР рамки зателени по моя начин 4 хоризонтални и два вертикални.Съгласен ли си? Ако не ги направиш ми ги подаряваш! Ако ги направиш ти подарявам кошерите........90 броя!!!! Виж колко съм великодушен! Помисли хубаво 90 секунди на рамка,без цигара ,без хапване ,без физиологични нужди и така 10 часа!!!

ivandespotov говорим за начина на отелване който е показан в началото на темата,по
този начин се слагат само 4 хоризонтални тела,ти твоите рамки можеш да ги правиш
и на кръс ако искаш.
Последно промяна от владо на Вто Авг 17, 2010 2:30 pm, променено общо 1 път.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Зателване на рамки

Мнение от dimitarbonev »

От пчеларския магазин, но е много скъпа. За 30 рамки 8лв.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
владо
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:20 pm

Re: Зателване на рамки

Мнение от владо »

ivandespotov мълчанието означава че си съгласен.
aso
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 10:07 pm

Re: Зателване на рамки

Мнение от aso »

МНОГО поздрави и от Мен на колегите!!!
машинките`` на АНТАНИ са перфектни и професионално изработени!!
струват даже повече от колкото ги е отценил Маистора---
качеството е 100% и който мисли че са скъпи е жалък и мизерен
и такива ще му са и кошерите `` сигурен Съм
Kiril8305
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 6:47 pm
Местоположение: гр.Добрич

Re: Зателване на рамки

Мнение от Kiril8305 »

antanisl написа:
zatelvane.JPG
zatelvane_.JPG
zatelena.JPG
Макарата е направена от текстолит която влиза на ос с два лагера.Навиването на тела става бързо с дрелка,а самата макара побира тел за около 200 рамки.Изпъването на тела става перфектно.В момента правя 3 броя и ако някой има желание нека ми пише лично съобщение.Цената ще бъде между 50-60 лева.
Здравейте!
Искам да попитам само , малките макари по които плъзгате телта подвижни ли са или не - тоест дали се въртят или просто ги ползвате като плъзгачи , по които телта се плъзга без макарата да се върти?
Днес си сътворих същото чудо с подръчни материали и го пробвах , но не ми се получава, аз зателвам рамките напречно с 7 тела , вместо макари използвах втулки метални , невъртящи - като плъзгач, само че на третия телта затяга.
Благодаря предварително.
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Зателване на рамки

Мнение от Veselin »

Много са ти теловете колега и създават съпротивление :D В твоя случай втулките ги направи подвижни -не е необходимо да са на лагери,използването на кухите нитове също ще помогне.Успех.
Kiril8305
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 6:47 pm
Местоположение: гр.Добрич

Re: Зателване на рамки

Мнение от Kiril8305 »

Veselin написа:Много са ти теловете колега и създават съпротивление :D В твоя случай втулките ги направи подвижни -не е необходимо да са на лагери,използването на кухите нитове също ще помогне.Успех.
Благодаря ви .
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”