Преса за основи

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
Аватар
joro_st
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 6:35 pm

Преса за основи

Мнение от joro_st »

Здравейте колеги, искам да се похваля с новия си инвентар от "Направи си сам". Пресата според мен стана добре, но имам нужда от мнение.
Въпроса ми е: Какъв разделител да ползвам между селикона и восъка така че основата да се отлепя? Ако някой има поглед върху това моля да сподели!
Поздрави: Жоро
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
LR система
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Преса за основи

Мнение от valyo »

Много добре е станала, браво. Аз нямах такъв успех. Какъв силикон ползва, колко време го пече и имаше ли някакви особености при нанасянето? Моите (и двете) се получиха с дефекти тук там.

Доколкото знам се разчита само на охлаждането на восъка. Затова са най-добре тези с метални капаци и основи за да може да се направи водно охлаждане.
Аватар
joro_st
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 6:35 pm

Re: Преса за основи

Мнение от joro_st »

Мерси Вальо! Това ми е втория опит. Силиконът е бял санитарен, но много внимателно трябва да нанасяш за да не остане въздух между силикона и основата. НЕ я пекох във фурната а леко я отделих от восъка, нямах успех със фурната в първия опит, апък и после доста я чистих от восъка.
LR система
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Преса за основи

Мнение от Scutellator »

Какъв разделител да ползвам между селикона и восъка така че основата да се отлепя?

До колкото знам, някои ползват подсолена или сапунена вода.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
vencii
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 12:25 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Преса за основи

Мнение от vencii »

Има двукомпонентни силикони които не залепват за нищо при отливането и съответно нищо не залепва за тях когато втвърдят.
Аватар
joro_st
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 6:35 pm

Re: Преса за основи

Мнение от joro_st »

Преди да я направя мислих за такъв двукомпонентен силикон, но не успях да намеря такъв. И интернет намерих само статии за него и като се има в предвид количеството което ми е меобходимо много скъпо ми се стори. Може би сапуненета вода ще свърши работа (така и аз си мисля) но тук има хора с повече опит и затова се обръщам към тях.
LR система
Аватар
Niki S
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 1:54 pm
Местоположение: В. Търново

Re: Преса за основи

Мнение от Niki S »

Пздрвления joro_st,
За разделител се ползва и медова вода, 1 към 10 е препоръченото разреждане на меда.
Аватар
joro_st
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 6:35 pm

Re: Преса за основи

Мнение от joro_st »

Благодаря за мнението Niki S
LR система
Търтолан
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 5:45 pm

Re: Преса за основи

Мнение от Търтолан »

Колега , пробва ли вече пресата ? Ако да снимай купчината с основи да видим как изглеждат !? :D
dento
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 8:03 pm

Re: Преса за основи

Мнение от dento »

в ютюб някъде видях,че използват прясно мляко-за предпочитане е по -пълномаслено
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”