Пчеларско облекло???

Модератор: toko652003

Medeniqt
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 4:15 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Пчеларско облекло???

Мнение от Medeniqt »

Колега ти като техен дистрибутор защо не помогнеш в кореспонденцията м-у двете страни :?: В подобни моменти се ГУБЯТ или ПЕЧЕЛЯТ клиенти :idea:[/quote]
Колегата от който го е купил с него трябва да се разберът. Аз не съм страна в случая за да се меся, ако беше мой клиент дори за моя сметка бих му го сменил, повярвай ми,но уви не е!
Решението зави само и едиствено от Генералните представители на Лега- в случая Валери, той трябва да каже дали ще го сменя или не. Негова си е фирмата негова си е стоката той решава. Както написах и по горе аз дори не продавам от неговотие костюми. Съвета ми е към другите който искат такива, да си купят Турски или Словенски. Те са много качествени и няма да им се скъсат при нормална употреба цената е много добра около 70лв.
Магазини за мед,пчелни продукти и инвентар
Пловдив
Адрес ул. Ибър №28, ул. Ангел Кънчев №2
Тел: 0899 452 850, 032/ 957 292, 032/ 627 530
Сайт: http://www.hoseyni.com
http://www.ivanka-hoseyni.hit.bg
Alfist 8C
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 7:01 pm

Re: Пчеларско облекло???

Мнение от Alfist 8C »

А от къде може да се купят такива гащеризони.Турската и словенската фирма,май нямат дистрибутори за българия?
валери
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Май 01, 2010 10:21 pm
Местоположение: плевен 100бр фарар

Re: Пчеларско облекло???

Мнение от валери »

има и була- за пушачите
валери
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Май 01, 2010 10:21 pm
Местоположение: плевен 100бр фарар

Re: Пчеларско облекло???

Мнение от валери »

има и най -сигурното яке
Medeniqt
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 4:15 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Пчеларско облекло???

Мнение от Medeniqt »

Alfist 8C написа:А от къде може да се купят такива гащеризони.Турската и словенската фирма,май нямат дистрибутори за българия?
От Пчеларските магазини в големите градове, Аз лично съм внасял много пъти тяхна стока. Но в момента има малък проблем с турските облекла. Словенски ще има чак Есента мисля. Тогава карат по принцип. А относно облеклата които хвали колегата " Валери" Изглеждат много добре, платът е хубав и изработката е много хубава. Но мрежата е като на най-обикновените була лесно се къса и гори! Поне от това което виждам на сниката е такава. А като мрежата се скъса какъв е смисала от целия костюм или булзон?
Магазини за мед,пчелни продукти и инвентар
Пловдив
Адрес ул. Ибър №28, ул. Ангел Кънчев №2
Тел: 0899 452 850, 032/ 957 292, 032/ 627 530
Сайт: http://www.hoseyni.com
http://www.ivanka-hoseyni.hit.bg
ken_adams
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Фев 17, 2014 1:21 am

Re: Пчеларско облекло???

Мнение от ken_adams »

Здравейте! Иска ми се да се занимавам с пчеларство, но имам непоносимост към ужилвания. В този ред на мисли, има ли някакъв костюм/гащеризон, през който не може да мине никакво жило? Цената не е от значение.
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Пчеларско облекло???

Мнение от Scutellator »

Шериф са най-добрите в това отношение. Защита + комфорт на работа (а не да се изпотяваш като прасе под костюма по време на работа).

http://www.bjsherriff.co.uk/

Костюм който да предотвратява напълно всякакви ужилвания - няма. Когато се работи с много много агресивни пчели, част от жилата могат да бъдат усетени и през кожените ръкавици.
От друга страна няма и такъв костюм който да дава същия комфорт, все едно си облечен по тениска и джапанки и си на плажа.

Няма и такива пчели които не жилят в никоя ситуация (например при неволно притискане на пчела с пръстите). В най-добрите случаи, ужилванията от едно семейство за година са не повече от пръстите на едната ръка.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
зуница
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: Пчеларско облекло???

Мнение от зуница »

ken_adams,
Ако си толкова алергичен , че ужилването представлява опасност за живота , по-добре помисли дали си заслужава цената желанието да отглеждаш пчели.Ако пък алергията ти е по принцип към много други неща, от опит мога да твърдя ,че ужилванията ще ти помогнат да се отървеш от тежките реакции.Когато се захващах с пчеларство сенната хрема ме държеше седмици у дома и на лекарства.Сега кося трева с коса и реакцията е поносима.Друго обяснение освен пчелната отрова нямам.
Жиленето има и дисциплинираща роля в обучението на пчеларя.Пчеларят се учи да уважава пчелите.Това вече е демоде, но удоволствието да си свършиш работата без да те накажат за някоя глупост е несравнимо.
Ако дилемата е живот или пчели , аз бих предпочел първото.Дрехите са като коланите в автомобила.Пазят, ама не съвсем.
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Георги Кръстев
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 6:20 pm
Местоположение: Айтос

Re: Пчеларско облекло???

Мнение от Георги Кръстев »

Аз съм с обиквновен памучен цял гащеризон + було с ластик до кръста и ръкави + ръкавици за 1 лв . Задължително им слагам талк защото след 2-3 дни работа от запарване ти смъкват кожата. Даже мисля догодина да ги мина със замба 1мм тук там...
Изображение
Проблема при мен, че немога да си намеря свястно було, все ми се къса мрежата за няма и 5 слагания. Накрая ще си сложа алуминиева мрежа и край...... :lol:
dimich87
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 10:58 pm

Re: Пчеларско облекло???

Мнение от dimich87 »

Какво е това було, което се къса за 5 слагания? Аз преди 4 години си купих едно було и до сега си е здраво. Моето е само за главата, без ръкави. През лятото при спокойно и топло време работя и без маска гол до кръста. Няколко ужилвания не ми вредят, но като ме ужилят няколко пъти спирам да работя. Пролетта при първите жиления се подуват леко местата като от ухапване от комар и около 2 дена сърбеж след това. Организма си изгражда имунитет, така че по-смело.
И като че ли пчелите усещат страха. Приятелката ми, когато беше за първи път с мене на пчелина я нападнаха много пчели. През дрехите и булото имаше поне 10-тина ужилвания. През ноща вдигна температура и се поду. След два дена започна да спада отока. Докато вадихме мед в сандъчето влезли 2-3 пчели. Направо на нея налетяха и я ужилиха.
Сега вече не се страхува и почети не я жилят. Ако я ужилят се подува сравнително по-малко от първите пъти.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”