Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

It buys- it sells - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.

Модератор: apis1964

Публикувай отговор
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от apis1964 »

Първа частна пчеларска фабрика Костинброд произвежда и предлага на своите клиенти кошери на промоционални цени до 15.02.2010 г. Кошер ДБ 10-12 рамкови с 1 маг.-55,00 лв. Кошер “Сглоби сам”-55,00 лв-60 кошера в микробус, 10 в лек автомобил. Не бъдете зависими от разстоянията. Кошер ЛР -3 корпуса-65,00 лв.

Име…….: Юлияна Радулова
e-Mail….: abc_stil@abv.bg
Телефон…: 0876420269 0878 409343



Смятам ,че тази обява ще е от полза на всички и за това я публикувам тук.
Нямам нищо общо с фирмата и не й правя реклама!
Photo-0017.jpg
Photo-0018.jpg
Photo-0019.jpg
Photo-0020.jpg
Photo-0022.jpg
Photo-0024.jpg
Photo-0026.jpg
Photo-0027.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
gonzeto_1993
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 9:15 pm
Местоположение: София

Re: кошери на промоционални цени

Мнение от gonzeto_1993 »

Вече си взех от тези кошери и съм доволен :wink:
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: кошери на промоционални цени

Мнение от drone »

Няма ли още информация за кошерите . Дълбоки дъна, ханеманови решетки,снелгрови дъски други дребни нещица по оборудването. Снимките са прекалено големи и не дават представа за качеството на продукта. Имат ли несглобени кошери ЛР, щото не става ясно от предоставената информация. Хората по света ,като продават несглобена стока ,прилагат подробна инструкция за направата и пълен комплект от нужните болтове, видии, пирони и прочее помощни средства, дето сглобяват тяхната стока в цеховете.Няма да е лошо и нашите производители да правят същото, само ще им бъде в полза за намиране на доволни клиенти. Мисля си ,че в търговията с предварително изработени заготовки за кошери има голямо бъдеще, щото така се сваля цената и се намират повече клиенти, може да се наблегне преди всичко на качествената и прецизна дървообработка на заготовките. Също така, е много важно да се направи един сайт с точни размери и чертежи на всяка заготовка, както е направил Бонев, за да се знае, какво се купува и да няма изненади. Коректната информация е само един плюс и винаги се отплаща, а не струва много. Напоследък балами все по-трудно се намират и всеки се интересува предварително и много подробно. Драги производители, направете така, че купувача по-малко да пита, като види вашия продукт.
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: кошери на промоционални цени

Мнение от apis1964 »

[quote="drone"]Няма ли още информация за кошерите

Уважаеми колега,
написал съм по горе ,тази обява я намерих в нета и реших да я публикувам тук тъй като много пчелари търсят кошери на разумни цени.
Както е видно в обявата има посочени телефони и мейл за контакти,който желае да се свърже с фирмата и да попита.

Относно снимките те са на колегата gonzeto_1993 ,който ми ги изпрати ,дори без неговото съгласие съм ги публикувал да се види за какви кошери става въпрос,дори много добре се вижда за каква изработка става дума,ако не, ги запишете на вашият компютър и тогава ги разгледайте.


Р.С. Кошерите са с дебелина 33мм
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: кошери на промоционални цени

Мнение от Boro »

Писах на Г-жа Радулова и я помолих за снимков материал. Получих следния отговор:
Юлияна Радулова написа:Здравейте!
Благодаря за написаното и за проявения интерес. Пращам Ви снимки, изберете си които искате. Можете да пуснете и обява със следното съдържание. Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошер Сглоби сам. Сковани са дъното и капакът-всичко останало е за Вашите ръце. Цена 55,00 лв ДБ-10-12рамков с един магазин 65,00 лв За корпусен кошер с 3 корпуса.В лек автомобил се събират 10 пакета, в микробус 50-60 броя. Не бъдете зависими от разстоянията. За поръчки 0878409343 и 0878420269 - Юлияна Радулова. И прикачете снимки на разглобения кошер.

Предварително Голямо Благодаря!
Весели празници!
Юлияна Радулова
Изображение Изображение Изображение Изображение
Кошер Сглоби сам. Сковани са дъното и капакът-всичко останало е за Вашите ръце.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: кошери на промоционални цени

Мнение от valaz »

От снимките не видях дълбоко дъно или отделящо се дъно корпусен тип. Класическото дъно, дори да има вентилационен отвор отдолу, не осигурява правилната вентилация за зимуване. Струва ми се неразумно, да се произвеждат нови кошери с класическо дъно.
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: кошери на промоционални цени

Мнение от ivan raynov »

Това което казахте против дълбокото дъно е вярно еееее аз бях решил тая зима да направя поне 10бр. и усилено събирам информация за технологии и модели и бих се радвал да разнищите тая тема е може и в темата дълбоко дъно.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: кошери на промоционални цени

Мнение от valaz »

yuri написа:Няма лошо. Просто съм любопитен. Лично мен ме дразнят постоянните далаци. За да ротирам корпусите, трябва да вадя питите една по една за да ги подрязвам.
Този проблем се решава с поставянето на таблата на горна позиция. А не можеш ли да ги изрязваш направо отдолу през дъното с шпакла? За да градят големи далаци, вероятно да нямат къде другаде да градят - монтирани основи и строителна рамка. При мен такъв проблем не съм имал.
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: кошери на промоционални цени

Мнение от drone »

И при мен градят далаци в дълбокото дъно само с търтеево пило.Основно през май и юни.И на мен ми писва ,когато трябва да ротираш корпус, да вадиш рамките една по една и да ги режеш отдолу, за да си свършиш замислената работа. Колкото и основи да им сложиш за градеж, пак си строят и далаци.Може би ще трябва да пробвам със празна строителна рамка, да си градят търтееви килийки и пило на воля.
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: кошери на промоционални цени

Мнение от аааа35 »

drone написа:И при мен градят далаци в дълбокото дъно само с търтеево пило.Основно през май и юни.И на мен ми писва ,когато трябва да ротираш корпус, да вадиш рамките една по една и да ги режеш отдолу, за да си свършиш замислената работа. Колкото и основи да им сложиш за градеж, пак си строят и далаци.Може би ще трябва да пробвам със празна строителна рамка, да си градят търтееви килийки и пило на воля.
при мен е същата работа ,но не си играя с единични рамки ,направо повдигам корпуса на 90 градуса и подрязвам далаците
milko_enev
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 6:00 pm
Местоположение: русе

Re: кошери на промоционални цени

Мнение от milko_enev »

а защо не ползвате решетъщо дъно?
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: кошери на промоционални цени

Мнение от drone »

аааа35 написа:
drone написа:И при мен градят далаци в дълбокото дъно само с търтеево пило.Основно през май и юни.И на мен ми писва ,когато трябва да ротираш корпус, да вадиш рамките една по една и да ги режеш отдолу, за да си свършиш замислената работа. Колкото и основи да им сложиш за градеж, пак си строят и далаци.Може би ще трябва да пробвам със празна строителна рамка, да си градят търтееви килийки и пило на воля.
при мен е същата работа ,но не си играя с единични рамки ,направо повдигам корпуса на 90 градуса и подрязвам далаците
Нормално е да го правиш при тази бройка ,която обслужваш. Само да те питам, сам ли ги повдигаш и подрязваш ,като използваш някаква стойка или приспособление за подпиране и застопоряване на повдигнатия корпус. Или имаш помощник и работите двама. Въобще практически как го правиш.Далаците с пилото и пчелите след отрязването къде отиват.
milko_enev
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 6:00 pm
Местоположение: русе

Re: кошери на промоционални цени

Мнение от milko_enev »

yuri ,решетъчното дъно се поставя на горно положение като летвите са перпендикулярни на рамките и се намира на 25-30мм от долните летви на рамките .по този начин за пчелите всяко квадратче образувано м/урамките и решетъчното дъно за тях е прелка.всичките ми дъна са устроени така и нямам нито един далак през цялото лято.растоянието м/у реш.дъно и дънната табла се използва от пчелите.през лятото може да се използва мрежесто дъно.по този начин всички пчели се намират вътре в кошера.даже имам случай когато част от тях висят отдолу но не и отпред или на входа.
milko_enev
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 6:00 pm
Местоположение: русе

Re: кошери на промоционални цени

Мнение от milko_enev »

yuri написа:
milko_enev написа:yuri ,решетъчното дъно се поставя на горно положение като летвите са перпендикулярни на рамките и се намира на 25-30мм от долните летви на рамките .по този начин за пчелите всяко квадратче образувано м/урамките и решетъчното дъно за тях е прелка.всичките ми дъна са устроени така и нямам нито един далак през цялото лято.растоянието м/у реш.дъно и дънната табла се използва от пчелите.през лятото може да се използва мрежесто дъно.по този начин всички пчели се намират вътре в кошера.даже имам случай когато част от тях висят отдолу но не и отпред или на входа.
Ако се сложи мрежа трябва на самата нея да има отвор за да може да се ползва разстоянието под нея. Това за решетката от летви е добра идея и ще я пробвам. Сигурен съм че така няма да има далаци. А колко е разстоянието между отделните летви на решетката? И каква е дебелината им?
мрежата се слага на долно положение на дъното а решетъщото дъно на горно.летвите са дебели 8-10мм,а разтоянието м/у тях 12мм.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от Dinko »

Честита Нова Година! Да е пълна с мед и късмет!

Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери:

Лангстрот-Рут с 3 корпуса, обикновено дъно при цена 65,00 лв,
с дълбоко дъно 80,00 лв.

Кошер ДБ 10-рамков с 1 магазин с корпусно обикновено дъно цена 57,00 лв
с дълбоко дъно 77,00 лв.

Заповядайте на пчеларското изложение в град Плевен 12-14 февруари.
Всички пчелари направили поръчка на изложението получават талон с 5% отстъпка.
На изложението ще се продава кошера "Сглоби сам" .
Юлияна Радулова 0878409343
Публикувай отговор

Обратно към “Купува - продава / It buys- it sells”