Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

It buys- it sells - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.

Модератор: apis1964

Публикувай отговор
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от nikoko »

julikost написа:Къде сте бе хора, много бързо спряха ви индикациите. От както този който се заяжда с мене спря да пише всичките изчезнахте. Всъшност това ли е- отговаряме само на тези , кояито дразнят! Казвам се Юлияна Радулова- собственик съм на ПЧПФ-Костинброд. Винаги съм искала диалог и приемам всички критики към производството. Знаете ли -може би съм първия собственик и производител на нещо , който директно с голямо удоволствие си контактува с клиентите. Защо не направиме нещо страхотно-вашите познания, идеи , предложения-реализирани в продукт от ръцете на майсторите във фабриката-как ви се срува. Или и това някой ще го дразни? Ако форума е само за да се заяждаме......

Чакам предложения.......

Поздлави Радуова
Идеята е добра, така вече са го направили на едно-две места, ама разстоянието е проблем!
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от drone »

Ако производителя иска мнения ,ще му се дадат. Първо обаче нека да почне да представи в детайли всеки един елемент от кошера, който предлага, като обработка, лепене , крепежни елементи, импрегнация /ако има/ и изпълнение. И защо са решили точно такова изпълнение. Нека да проведе и повечко разговори и снимане на предлаганите решения в нейния производствен сектор на изложението в Плевен, също и всякакъв опит от титулувани пчелари там. Колкото повече варианти със съответните доводи- толкова повече опции за бъдещите разработки. Засега препоръчвам на производителя на очакваното изложение много да гледа, слуша, пита и снима много подробно, пък ако трябва и да си плати за това. Защото знанията които ще натрупа ще му бъдат от изключителна полза. Висококачествен и технологичен продукт не се прави хич лесно и няма да стане само с идеи и препоръки, които ще ги изложим тука.Сам трябва да кажеш какво си видял и какво предлагаш на обсъждане ,за да натрупаш още мнения и след съответния размисъл да вземеш съответното отговорно за бизнеса ти решение. И е напълно възможно за всяка една част от кошера да предложиш няколко варианта за изпълнение, а не само един, както и изпълнение на индивидуални предпочитания съобразно клиента. Тогава вече производителя става много сериозен и уважаван.
julikost
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 10:33 am

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от julikost »

Много благодаря за мненията. Няма значение от колко време съм в занаята, фирмата ми е отворена и за презложения и за критика. Успех на всички пчелари и производители на инвентар. С уважение Юлияна Радулова-Костинброд
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от toko652003 »

Имам питане защо первазите им не са скосени
... и където има коване, капаците и дъната ползвани ли са видии или е с гвоздеи/?
toko6520035927(Skype)
krumned
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 6:22 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от krumned »

Препоръка към производителя:
Създайте нова тема с подробен ценоразпис на предлаганите елементи, доставки до други градове, отстъпки за количества ,да са ясни тези количества и т.н.,като се грижите за актуализация ако настъпят промени!
Практиката показва ,че винаги в информацията по сайтовете има нещо неясно или от "вчера" има промяна.
Не е лошо и да помислите ,за нови технологии като полистирол, съставени плоскости (шперплат,фибран,шперплат , окантен с летви от масив) ако това ще доведе до по-добра цена ,дълговечност и по-добри показатели на топлоизолация.
Не ангажирам никой с това мнение т.е. няма нужда от негативни коментари.
Факт е ,че тези цени са по-високи от себестойността на домашно произведените кошери, като включвам и труда- откажете пчеларите от принудителното дърводелстване!!!
Поздрави Недко Крумов гр.Бургас
julikost
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 10:33 am

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от julikost »

Уважаеми колеги ипчелари!

Кошери от полистирол има при фирма Макрев, аз няма да ги внасям от чужбина и няма да измислям топлата вода. Цената на кошерите, които произвеждам , смятам че е такава, че професионалния пчелар ще се откаже сам да ги произвежда. Не става дума въобще за тези, които искат да имат1-2 супер красиви кошери в градинката отпред пред къщата. Въоще не правите разлика. Може да ви направиме кошер отгоре и с медна ламарина ама за една бройка , а не за 100-200 броя за промишлено пчеларство. Според мене на кошера е важно да са му точни размерите отвътре и да е сухо дървото. Защото пчелите вътре слагат меда , а не по красивите външни стени на кошерите. Освен това, забравяте , че кошерът е дълготраен актив със срок на изхабяване по закон 5 години , а при ускорена амортизация 3 години. Искате всичко около вас да ви надживява, защото не ви се дават пари за инвестиции. Търсите цена на меда и го продавате на едро на 8-9-10 лева, от миналата година кошерияте са с намалени цени и пак се недоволства. Питам се -утре , ако обявиме че ви подаряваме кошерите-ще питате пак , каква е уловката. Преценете съвсем реално нещата. Медът се изкупуваше преди 3-4 години по3-3,50 лева, ошерите бяха 75-90 лева. Сега се продава меда на 4-4,50 лева , а на дребно 8-9 лева, а кошерите са 55,00 лева-как е сътношението? Уважаеми пчелари кризата все пак ще свърши-дървеният материал отново ще си върне цената и тогава съотношението ще стане като преди години....
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от toko652003 »

Явно се получават някакви недоразумения в ''контакта''.Естествено е че всеки си цени труда, но ако говорим за качество и дълготрайност,аз предпочитам да дам повече пари за кошер и да го ползвам поне 10 години а не само 3-4 години, неслучайно е казано еФтиното е скъпо. Вероятно кошер направен от некачествени материали ще го ползвам повече от 3-4 години, но ще трябва да се занимавам с него поправяне и т.н. Предпочитам да си гледам работата по пчелите.

Ето питам за первазите от повечето снимки се вижда, че не са скосени и дали се ползват видии не се уточни. Цената, че ще е по-висока сигурно.Зглобката също не е най-удачната губи се от здравината.Почти във всеки детай има какво да се желае.Като цяло кошерите са добри, дори за цената са си много добри.
Интересува ме дали се работи по поръчка на клиента в смисъл някои детайли да се променят сглобки и т.н. съответно с по-висока цена за труда/?
toko6520035927(Skype)
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от Gojyto »

Ами много правилно според мен се изказа жената само с някои поправки ако може....меда на едро е 3.50 3.60 в момента,а не 7 8 9 лв.А преди 3 4 години бе6е на 2.50 2 лв даже.Но за друго вси4ко съм съгласен ;) А и ко6ерите които произвеждате не вярвам да искарат само 5 години.Дори и да се позахабят след малак ремонт най-малко 10 г.А наистина сте права 4е фирмите не трябва да произвеждат ко6ери за красота, а пове4е за ефективност и икономи4ност.
julikost
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 10:33 am

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от julikost »

За пустите му первази ще ме съсипете. Первазите наистина могат да бъдат с по-голям или с по-малък наклон за отичане на водата. Ковеме ги с пирони иги лепиме за кошера. аКО ПЧЕЛАР ИСКА ПЕРВАЗ С ПО-ГОЛЯМА СНЕТА ФАЗА И С ВИДИИ ТОГАВА ДЕЙСТВИТЕЛНО ЦЕНАТА ЩЕ СЕ МАЛКО КАЧИ. Колкото повече изисквания по желание на клиента извън обявената цена , толкова смятаме отгоре-но не си мислете, че ще е кой знае какво. Най-хубавото при нас за тези години, че когато някой си идва с негов проест за кошер, го изпълняваме едно към едно-тука самодейност няма. Искаш по дебело дърво, искаш сглобки и т,н получаваш-нали затова сме създадени-да сибъдеме в полза. Не е -йок-може да искаш едно ама получаваш това , оето на мен ми е изгодно. Допълнителните поправки в кошера не са прекалено скъпи-винаги можеме да се разбереме.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от toko652003 »

Ето че можело да има диалог. :)

Имам и други ''забележки'' ако не ви дразни мога да ги споделя.
Съвсем нямам за идея да ви давам насока как да си правите изделията, просто наблюдения
как е по-практично в смисъл, какво един пчелар след време променя по даден кошер което не му е ''удобно'', както за него така и за пчелите.
toko6520035927(Skype)
julikost
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 10:33 am

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от julikost »

На пчелите им е удобно и в каквато намерят дупка-на нас да ни е удобно
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от toko652003 »

Съгласен съм, че на тях всякак им е ''удобно''. Но ако пчеларя може да им помогне, защо не/?
Ето виждам, че прелетната ви дъска е на пантички т.е подвижна, но това според мен е пречка за пчелите има цепнатина и трябва да я преодоляват, когато се връщат натоварени. По практично според мен да е едно цяло с дъното. Дъното е най-уязвимо може да се замени с водоустойчива плоскост, като цена и трудност за изработка не вярвам да има голяма разлика от дървеното.Всеки пчелар ще сподели, че най- напред се повреждат прелетните дъски и дъната,също така ако няма периферия капака трайноста на кошера намаля. Друга ''препоръка'' малката прелетна дъска на горния вход(ако я има) е хубаво да е по-широка и по-дълга лятно време така е удобна за кацане на пчелите, а зимата служи, като стряха и пази от снега.Не е ново това, което го казвам, но пък е изпитано.
Успех! :)
toko6520035927(Skype)
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от apis1964 »

toko652003 написа:Съгласен съм, че на тях всякак им е ''удобно''. Но ако пчеларя може да им помогне, защо не/?
Ето виждам, че прелетната ви дъска е на пантички т.е подвижна, но това според мен е пречка за пчелите има цепнатина и трябва да я преодоляват, когато се връщат натоварени. По практично според мен да е едно цяло с дъното. Дъното е най-уязвимо може да се замени с водоустойчива плоскост, като цена и трудност за изработка не вярвам да има голяма разлика от дървеното.Всеки пчелар ще сподели, че най- напред се повреждат прелетните дъски и дъната,също така ако няма периферия капака трайноста на кошера намаля. Друга ''препоръка'' малката прелетна дъска на горния вход(ако я има) е хубаво да е по-широка и по-дълга лятно време така е удобна за кацане на пчелите, а зимата служи, като стряха и пази от снега.Не е ново това, което го казвам, но пък е изпитано.
Успех! :)

Моето мнение е следното:
Дъната и прилетната дъска ,така както са изработени са си добре ,това е нещо изпитано във времето и няма нужда ние да откриваме топлата вода .

За малката прилетна дъска няма нужда да е препоръка,всички кошери се правеха така ,но явно някой е "подобрил" нещо ,за да спести нещо и спечели нещо.

Няма нужда от тези препоръки просто трябва да се спази БДС.

Съгласен съм с препоръката на колегата за по голяма периферия на капака на кошера ,моите капаци съм ги направил с периферия 70 мм(7 см) ,няма да се мокри кошера от дъжда и е на сухо(доколкото е възможно)
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от toko652003 »

Да така е нищо ново под слънцето.
В интерес на истината нямам от онези кошери изработени от предприятие по БДС.
Чувал съм че имали печат отдоло на дъното. :)

При мен всичко е направи си сам с изключение на част от корпусите.
Наблюденията ми и ''препоръките'' са от практиката.
toko6520035927(Skype)
soldier
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 4:59 pm

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от soldier »

Здравейте! Някой знае ли дали все още цените които обяви г-жа Радулова са валидни? Пратих и ЛС и e-mail но не получавам отговор :cry: Ако някой знае и адреса в Костинброд да ми пише едно ЛС ще почерпя с мед от рапица!
Публикувай отговор

Обратно към “Купува - продава / It buys- it sells”