Производство на пчелни кошери и рамки

It buys- it sells - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.

Модератор: apis1964

slavikos
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 12:00 pm

Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от slavikos »

Производство на кошери и рамки. Предлагаме всички системи пчелни кошери.
Дадан Блат комплект плодник, магазин, подкапачна табла, дъно и капак с изолация и алуминиева ламарина на дебелина 35мм 69.00лв на 25мм 59.00лв
Лангстрот Рут комплект три корпуса, подкапачна табла, капак с алуминиева ламарина и изолация и дъно 69.00лв.
Рамки прави несглобени 0.40лв сглобени 0.60лв
Предлагат се и отделните детайли за подмяна.
Материалът е сух чамов с влажност 8-12%. Работим по пчеларската програма на ДФ Земеделие
022988807.jpg
022988806.jpg
023590139.jpg
Ето и още малко снимки! http://slavikos.snimka.bg/advertising/k ... mki.583760
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
lacezarasia
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 2:20 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от lacezarasia »

може и да пропускам нещо, но не виждам телефон за контакт или пък някакъв друг начин.
slavikos
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 12:00 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от slavikos »

тел за връзка: 0895494488
Намирам се в София, в близост до Ботевградско шосе
slavikos
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 12:00 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от slavikos »

kolobus написа:Браво колега!Много ефтина цена бе!Това дали не е само реклама?Аз не мога да си позволя такава цена.Моите материали струват толкова.И като сложиш печалбата става двойно.Как го постигаш?
Комплеката колега е без рамки и е на нормална цена. Печалбата идва от оборота. Иначе самият смисъл на обявата е с рекламна цел, снимките и цените отговарят на истината. Материалът е сух от сушилня (което е много важно за дълготрайна употреба на кошерите) но всеки си хвали стоката, затова е най препоръчително да се види на място. И да вметна защо е важно да бъде материалът от сушилня-термичната обработка по врме на сушенето на 75 градуса унищожава всички бактери, дървояди и др. гадинки които след година две започват да изяждат кошера.
slavikos
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 12:00 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от slavikos »

Предлагам кошери с отводки. Цена 155лв Кошерите са ДБ нови, комплект със рамки и боядисани, с един магазин.
slavikos
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 12:00 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от slavikos »

Още снимки на предлаганите от нас продукти. Дълбоко дъно височина 170мм с две чекмеджета с метална мрежа цена 24.00лв.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от drone »

Мислили ли сте върху варианта за продажба на комплекта кошер или части от него /дъна, корпуси и др./ в несглобен вид /и упътване за сглобяване/по куриерска фирма. Съответно и с лека корекция в цената.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от genata_fi »

Това ще е доста трудна работа, клиента сам да си ги сглобява.
Помагам на приятелчето при производството на кошери и мога да кажа, че си трябва специално лепило, няколко вида рапидки, и инструменти за сглобяването. Изисква се спазването на ъгли, равнини и тн. Но си зависи и от сръчността на човека, който събира нещата, разбира се.
dimich87
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 10:58 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от dimich87 »

На мене няколко човека ми казаха за зглобката да не ползвам никакво лепило. Лепило се ползва само за вътрешни детайли, които ще са на съхо. За зглобката може да не се ползват видии, на мене ми се скъса една. Като се загледах в дъното и видях че главичката я няма. Кошера го бяхкупил. Тъкмо си бях разкроил моя материял за кошер и се отказах да ползвам видии. Купих си гвоздеи за палети. Лошото при тях е че веднъж зковани не се вадят. И така вече 3 кошера с такива гвоздеи съм си го сковал, без никакво лепило. Ако се предлагат в несковано състояние на цена от 40лв за ДБ 10р с един магазин и дебелина на материала от 33мм, го вземам веднага.
Аватар
Niki S
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 1:54 pm
Местоположение: В. Търново

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от Niki S »

Наичат се - вити пирони. Използват се за отговорни зглобки особенно при мека дървесина. Потърси в Гуглето на изображения .
slavikos
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 12:00 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от slavikos »

drone написа:Мислили ли сте върху варианта за продажба на комплекта кошер или части от него /дъна, корпуси и др./ в несглобен вид /и упътване за сглобяване/по куриерска фирма. Съответно и с лека корекция в цената.
Мога да предложа и в несглобен вид, цената тогава ще спадне с 5.00лв като несглобени ще са само плодника и магазина или съответно корпусите, капак, дъно и табла ще са сглобени. В момента подписах договор с една куриерска служба която ми предложи цена от 20.00лв за кошер за цяла България в сглобен вид, което на фона на останалите е добре.

Относно видийте не са задължителни, лично моите кошери си ги правя с пирони като кова по един напречно между всеки два челни. Така ги и правя и за продан де. Сега съм се приготвил за една инвестиция за един пистолет за коване с дължина на пирона 65мм. Но лепилото на сглобката си остава задължително ако искате да имате здрави кошери, дори препоръчвам да се слага по една ламаринка на ъглите. С витите пирони определено е най-здраво. Но пак е редно да се сложи лепило преди да се закове, а относно сухотата то пак остава на сухо след импрегнацията и боядисването не би трябвало да има никаква влага в сглобката в противен случай ще се раздуе още на първата година.
dimich87
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 10:58 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от dimich87 »

Гвозбеите за палети са 2 вида. Едните за вити, но са по-дебели и по дълги. Другите са по-тънки и наподобяват на винт. Аз си купих с дължина 5см. Сената им е доста приемлива и ми се струва че са доста по-евтини от видията.
slavikos
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 12:00 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от slavikos »

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 465&type=1

Още снимки в страницата във фейсбук.
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от kolobus »

Цеко ,добре е че си колега -дърводелец.Радвам се много.Но си мисля,че падащото дъно не го е измислил нашия добър колега , а конструктори от фирмата Дадан.Ако имаш някое добро предложение относно конструкцията ,което да даде тласък на качеството на кошерите давай смело.То темата е за тези като нас - дърводелците.И ние сме тези ,които ще дадат полезни съвети на колегите от бранша, как поне да си конструират кошерите.Или да дават поръчки.Не бива да сме егоисти в това направление.
В контекст с казаното, предлагам покривите на кошерите да не се изработват дълбоки.Това е в разрез с цената и потребноста на суровина.
-
slavikos
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 12:00 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от slavikos »

Колега, като производител съм правил различни модели, тук са част от тях, също така съм и пчелар но пчеларствам основно с ЛР а ДБ са ми само 6 броя от който два са с подвижно дъно но не намирам някаква разлика която да е толкова важна. Въпрос на вкус и навици затова сме длъжни да предлагаме всичко. А относно цената мога да кажа че материалът които ползвам е задължително минал през сушилна но всеки търговец си хвали стоката такаче ще остава мнението да си го вадят клиентите. Радвам се на всяко мнение и предложение дори било и критика :)
Публикувай отговор

Обратно към “Купува - продава / It buys- it sells”