Производство на пчелни кошери и рамки

It buys- it sells - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.

Модератор: apis1964

kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от kolobus »

Е ,колеги.Значи отделното дъно е незаменимо от гледна точка на подмяната и обслужването на самия кошер.И на всичкото отгоре е добре за пчеларя,защото, ако подменя нещо то е само дъното.И така е предпочитано по този фактор.Но идва момент на въпросите за подвижно пчеларство.И там това отделно дъно е вече притеснение.Друг е въпроса ,че дъното, ако се обслужва добре може да търпи много време.И рано напролет САМО един пчелар може да изхвърли подмора от кошерите.Уважаеми колеги.Аз имам от години нещо и с двете предимства.Даже тази година произведох два кошера на колега пчелар.И те имаха същите достойнства.Дъното е отделно ,но и падащо.Сега отделен е въпроса за стойността.Мисля,че ме разбирате.
astraaa
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Апр 03, 2011 1:19 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от astraaa »

Отделното дъно не е проблем за подвижното пчеларство, ако кошерите са на платформа. А и иначе, просто трябва носещия да знае къде да хване. За мен проблема е в обслужването. Много по-лесно ми е да изтегля дъно на клинове и да го почистя, отколкото да повдигам корпус. При първия вариант пчелите почти не усещат нищо, това никак не е без значение.
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от teraforming »

astraaa написа:Отделното дъно не е проблем за подвижното пчеларство.
Аз като ги пренасам ги хващам с един ремък на тези колани от колите за притягане с механизъм - http://kasi-m-evrostil.com/photos/avto/big/16.jpg и не мърдат.
slavikos
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 12:00 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от slavikos »

Както е написал колегата kolobus доколкото разбрах е разработил именно заклинващо дъно на отделно от плодника дъно. Идеята е добра тогава ще е две в едно друг е въпроса, както и той е споменал стойността, и как ще погледнат и колегите пчелари на нещо ново. А относно местенето стандартния ДБ с падащо дъно е много по удобен.
Nic
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Окт 15, 2008 8:27 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от Nic »

slavikos написа:Още снимки на предлаганите от нас продукти. Дълбоко дъно височина 170мм с две чекмеджета с метална мрежа цена 24.00лв.

Мрежата неръждавейка ли е?
slavikos
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 12:00 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от slavikos »

Nic написа:
slavikos написа:Още снимки на предлаганите от нас продукти. Дълбоко дъно височина 170мм с две чекмеджета с метална мрежа цена 24.00лв.

Мрежата неръждавейка ли е?
Да неръждавейка е, 3мм отвор на мрежата на горното чекмедже и 1мм отвор на долното чекмедже, като долното е цялото мрежесто а горното е 20/20 см.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от Gojyto »

Колко пари купува6 мрежата ???
slavikos
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 12:00 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от slavikos »

Gojyto написа:Колко пари купува6 мрежата ???
Въпреки, че попринцип се води служебна тайна ;) ама я взимам на 10лв метъра, като ситната е на ширина 0.7 а едрата на метър. На следният линк можеш да видиш снимка на двете мрежи: http://www.facebook.com/pages/izdeliada ... =1&theater
mitko8203
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 2:57 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от mitko8203 »

Колега можеш ли да ми качеш ако си поръчам 10 кошера ЛР колко ще ми излезе доставката до Ямбол.
Най-вероятно някои куриер ще ми одере кожата, но просто искам да знам, че да си направя и аз сметката.
Благодаря ти предварително.
slavikos
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 12:00 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от slavikos »

Колеги скоро пратих 25 кошера за Бургас. Колегата си беше хванал транспортна фирма и в камиона бяха натоварили групаж, шофьора каза че за това нещо ще му вземат около 120-130лв. Един кошер в еконт ми излиза около 18-20лв а 10бр. в сглобен вид немисля че ще се съберат на едно пале, в разглобен ще се съберат. Ще говоря с един приятел и ще пиша колко ще излезне с бус но определено ако се провери в транспортна фирма ще бъде най евтино.
mitko8203
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 2:57 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от mitko8203 »

Колеги, благодаря ви много за информацията.
slavikos
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 12:00 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от slavikos »

Колеги вече ми е активен сайта в които можете да видите повече снимки и информация. Все още се запълва но вече може да се видят част от продукцията ни.

http://izdeliadarvo.com/
petkov74
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 5:26 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от petkov74 »

Колега от къде мога да намеря от пластмасовите капачета за кръглите отвори на корпуса.Искам да монтирам на магазините.
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от Boro »

Във всеки пчеларски магазин ги има, но защо пробивате магазините?
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
Публикувай отговор

Обратно към “Купува - продава / It buys- it sells”