Производство на пчелни кошери и рамки

It buys- it sells - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.

Модератор: apis1964

slavikos
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 12:00 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от slavikos »

Прелка на магазините се слага само ако пчеларстваш с Фарар и то пак не на всички а само на онези който ползваш за плодници. А по същество към въпроса колегата Boro е прав има ги по пчеларските магазини. Ако няма от къде да вземеш мога да ти изпратя по куриер. И все пак ще се радвам да споделиш идеята ти за прелките на магазините.
petkov74
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 5:26 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от petkov74 »

Единствено за вентилация през големите летни жеги.Но според вас не е много удачно.Приемам всякакви съвети.
slavikos
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 12:00 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от slavikos »

Най добрата вентилация е коминния ефект, прорези на капака или отвори с мрежа, проветрение на подкапачната табла и мрежесто дъно или дъно с проветрение ако е стационарно заклинващо. Сърбите правят един много добър модел на подкапачната табла(възглавницата) половината е мрежа, хем се вижда какво става в семейството хем служи за проветрение.Ако ти трябват капачета за прелки няма проблем, ще ти изпратя но те съветвам да не дупчиш магазините.
slavikos
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 12:00 pm

Re: Производство на пчелни кошери и рамки

Мнение от slavikos »

Цеко Сифоня написа:Коминния ефект е правилен при съхранение на питите и не при всичко свързано с пчелотглеждането колега .Въпреки всичко похвално е това че се вслушвате в мненията на пчеларите и разработвате вашата продукция съобразно с тези изисквания .Нещо което много малко производители го правят.
Чесно казано колега все още съм пресен и в двата бранша, от две години пчеларствам, почнах съвсем като любител с два кошера сега са 16 а на пролет ще увеличавам. От година започнах и пройзводството на кошери като сериозно занимание, естествено правил съм и грешки а най сгрешените естествено са си мойте. За моя радост обаче имам близак човек който е стар пчелар и винаги е готов за съвети, а най-важното е че поемам и критики от клиенти и се старая да направя точно това което иска клиента.
Публикувай отговор

Обратно към “Купува - продава / It buys- it sells”