Износ за Европейския Съюз

Import - export - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
Nikkolay
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 4:29 pm

Re: Износ за Европейския Съюз

Мнение от Nikkolay »

yuri написа:
Nikkolay написа:и аз така...обаче ме и интересува откъде мога да изкупя мед по 2лева и после да намеря да го препродам по 10 лева в Франция Италия и т.н.
Благодаря предварително :mrgreen:
Ако искаш ела изкупи моя по 8 лв. а аз ще ти намеря пазар на запад, където да го продадеш по 15 евро :oops: .
това на горните колеги трябва да гопредложиш, че те са кандидат прекупвачи :mrgreen:

п.п.Иначе офертата е страхотна, действайте :wink:
Niko_85
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 8:46 pm

Re: Износ за Европейския Съюз

Мнение от Niko_85 »

Някой знае ли кои фирми могат да ми прехвърлят меда от 25кг тенекии в 300 литрови варели?
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Износ за Европейския Съюз

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Niko_85 написа:Някой знае ли кои фирми могат да ми прехвърлят меда от 25кг тенекии в 300 литрови варели?
Всичките могат - вапрос на пазарлък- и наблюдавай твоя ли ще ти вкарат във варела или друг- :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Аватар
mladen99
Мнения: 54
Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 5:03 pm
Местоположение: Бургас

Re: Износ за Европейския Съюз

Мнение от mladen99 »

Зачетох се в тази стара тема и ми стана интересно.
tatu написа:Пътен лист задължително трябва да имаш дори при пренасянето с личния автомобил.Ако те спипат полицаите просто ще го конфискуват.
1-во ми е чудно какъв пътен лист може да си напишеш сам за лек автомобил?

Понеже в темата колегата ясно е написал че иска да си качи 300кг. можеби дори и собствено произвден мед в личния си лек автомобил и да си го закара някаде из Европа, пък какво ще го прави там си е лично негова работа.

На мен също ми е интресно точно това.

Имам познати в Унгария и ако ходя до там, с удоволствие бих им занесъм 2 тенекии мед, но дали няма да имам проблеми по пътя????

Според мен, документ за регистрирация като Пчелар или и земеделски производител, преведнен поне на Англииски трябва да свърши работа за цяла европа.
След като границите са свободни, то и за българия трябва да докажеш произхода на стоката, и това би било достатъчно.

Ако някои има повече информация по въпроса, понеже доста време е минало нека сподели.
Старт 2011г. с 9 отводки в ДБ-10р.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Износ за Европейския Съюз

Мнение от tatu »

Пътният лист го издава участъковия ветеринарен лекар и струва пари не си го пишеш сам
Alfist 8C
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 7:01 pm

Re: Износ за Европейския Съюз

Мнение от Alfist 8C »

Това не е ли само за кошери с пчели, или и за превоз на мед важи?
Аватар
mladen99
Мнения: 54
Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 5:03 pm
Местоположение: Бургас

Re: Износ за Европейския Съюз

Мнение от mladen99 »

И колко струва?
Старт 2011г. с 9 отводки в ДБ-10р.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Износ за Европейския Съюз

Мнение от tatu »

За вътрешността на страната е три стотинки на килограм мед плюс такса за ветеринарния лекар ,за износ е пет стотинки но там плащаш вече и за превод отделно .
Аватар
mladen99
Мнения: 54
Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 5:03 pm
Местоположение: Бургас

Re: Износ за Европейския Съюз

Мнение от mladen99 »

tatu написа:За вътрешността на страната е три стотинки на килограм мед плюс такса за ветеринарния лекар ,за износ е пет стотинки но там плащаш вече и за превод отделно .
Значи нее кои знае колко и определено си струва да се плати за да не се берат ядове в последствие.
Старт 2011г. с 9 отводки в ДБ-10р.
korradi
Мнения: 255
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 7:23 pm
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Re: Износ за Европейския Съюз

Мнение от korradi »

А как се изнасят пчелни отводки ? Някой знае ли?
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Износ за Европейския Съюз

Мнение от Scutellator »

Със същия документ с който се и внасят. Нужен ти е здравен сертификат който се издава от ветеринарните. Ако си производител на отводки и майки и се изнасят с цел продажба, ветеринарните трябва да ти правят профилактични прегледи поне 2 пъти годишно и да вземат проби от производствените пчелини за изследване (законът е един за целия ЕС), на база на което те имат право да откажат или да издадат здравен сертификат, важащ за целия ЕС - отсъствие на нозематоза, 2-та вида гнилец, акароза, малък кошерен бръмбар и други такива.
При преместване/траспортиране на отводки/нуклеуси/семейства до друга държава се взема проба (част от пита с пило) за изследване от всяко семейство и резултатите трябва да са излезнали поне 1 седмица преди плануваното преминаване през граница.

Расовата принадлежност е без значение. В документа за пред митниците(здравния сертификат) се отбелязва само животниския вид - Apis mellifera.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Износ за Европейския Съюз

Мнение от Dinko »

Министър Танева: Българският мед е с най-високо качество

Очакваме в обхвата на кампанията за директни плащания да стартира мярката за осигуряване на разнообразна паша и естествено опрашване на пчелите. В наредба 15 пък са одобрени заповедите за препарати, щадящи пчелите. Тези заповеди са задължителни за производителите. Това каза земеделският министър Десислава Танева, която заедно с парламентарната шефка Цецка Цачева откри международното пчеларско изложение в Плевен в четвъртък. Българският мед е с най-високо качество и се търси на най-претенциозните пазари в Европа. У нас се произвеждат 11 400 тона мед годишно, повечето е за експорт, заяви Танева. Тя отчете, че миналата 2015 г. пчелните семейства са се увеличили с 27% и наброяват 180 000.

Според министър Танева през 2015-а над 350 пчелари са кандидатствали по различните мерки на програмата за развитие на селските райони. "Над 7 млн. лв. беше общата подкрепа за сектора. Надявам се, че пчеларите ще проявят интерес към мярката за малките стопанства от програмата, по която ще има прием през 2016 г.", добави Танева.

162 фирми от 18 държави участват в пчераското изложение-договаряне в Плевен.

https://www.24chasa.bg
Публикувай отговор

Обратно към “Внос - износ / Import - export”