Можем ли да заобиколим прекупвачите на мед

Import - export - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Можем ли да заобиколим прекупвачите на мед

Мнение от ludiqmaks »

Нека тази тема да внедри много неясни неща които да ни помогнат ако решим да заобиколим Българските прекупвачи и решим сами да си изнесем продукцията навън.
На мен в момента ме интересува нашите прекупвачи примерно един такъв колко мед изнася на един път,в тенекии или в някакви бидони или може би варели,също така примерно в Германия там пък на някаква фирма която също се занимава с прекопуване ли го продават или на някакъв цех за разфасоване на мед.
Нека всеки ако има каквато и да е информация нека да я сподели.
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Можем ли да заобиколим прекупвачите на мед

Мнение от светльо »

Да можем, но чрез съответното "заплащане" - номера е там, че първия, а и основен проблем е документацията, свободния пазар го има, но на хартия, която струва пари. Всичко останало има смисъл да се обсъжда в последствие.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: Можем ли да заобиколим прекупвачите на мед

Мнение от ludiqmaks »

Би ли пояснил подробно какво искаше да кажеш,защото на мен неми стана ясно :D
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Можем ли да заобиколим прекупвачите на мед

Мнение от Зарко »

Светльо може би иска да каже, че е трудно да се оправи документацията за износа. На мен също ми се струва трудно, може би защото нямам никаква информация за това. Доколкото знам се изнася във варели и това прехвърляне от тенекиите също ще е проблем без съответната техника и помещения. Естествено и изискванията за хигиена, помещения и т.н. Пак опираме до прословутото коопериране и обща работа, защото кой може да произведе толкова мед, за да изнесе. Трудна работа, но не е невъзможна...
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Можем ли да заобиколим прекупвачите на мед

Мнение от светльо »

Износа и външната търговия на хранителна стока в промишлени количества съвсем не е толкова проста, лесна и най-вече евтина задача - изискванията са адски много и дори да спазиш стриктно всички точки от списъка, пак ще опреш до корупцията, а тя излиза най-скъпо. Казано на обикновен език - ще има хора, които хич няма да са впечатлени от желанието ти, да изнасяш пчелен мед в чужбина .... огледай се, то е видимо, пазара ни е монополизиран, това съвсем не е случайно, а да не говорим колко е законно.

п.п. по принцип относно този въпрос и аз смятам, че кооперирането би си казало думата, но такива изпълнения с 4-5 човека и 20-30 тона, няма кой да те остави да изнасяш мед - такъв рекет ще ти сложат, че сметката няма как да излезе. Разбира се, това не пречи да пробваш - може пък и да намериш "фитката", която да ти направи играта. Примерно аз се бях сдушил с хора - тъй като по изцяло законния ред беше напълно невъзможно - които ми уредиха да си промуша така да се каже, моя пчелен мед покрай останалите стоки, които изнасяше фирмата, в която работеха, но опасноста бе голяма, доколкото се отнасяше за мен, нищо по-сериозно от това да изгубя продукцията си без никаква печалба, но хората които ми съдействаха ...... няма да е много пресилено, ако кажа, че си рискуваха здравето.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Лежаков
Мнения: 134
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 9:00 pm
Местоположение: гр.София

Re: Можем ли да заобиколим прекупвачите на мед

Мнение от Лежаков »

Зарко написа: Пак опираме до прословутото коопериране и обща работа, защото кой може да произведе толкова мед, за да изнесе. Трудна работа, но не е невъзможна...
светльо написа:п.п. по принцип относно този въпрос и аз смятам, че кооперирането би си казало думата, но такива изпълнения с 4-5 човека и 20-30 тона, няма кой да те остави да изнасяш мед - такъв рекет ще ти сложат, че сметката няма как да излезе.
Колеги, КООПЕРИРАНЕТО е единствения нормален и законен начин за избягване на прекупвачи, програми и други проблеми.Така може да се осигури и по-достойно заплащане за положения труд."Разделяй и владей" - основен закон в бизнеса, политиката и всички останали сфери от нашия живот.
"Колкото повече, толкова повече" - Мечо Пух
beehoney
Мнения: 68
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 6:38 pm

Re: Можем ли да заобиколим прекупвачите на мед

Мнение от beehoney »

то кооперирането е хубаво нещо но я се опитайте да привлечете още поне 6 човека за да покриете законовото изискване от 7 зем. производители за кооператив... а като стане дума за даване на пари, отговорности и примерно кой ще е "председателя" на този кооператив тогава става много интересно...
В това отношение румънците са много преди нас и при тях е същата каша, съюза им ги праща по дяволите и се интересува само от членски внос, прекупвачите гледат да вземат меда без пари и т.н. но онова което поне правят е че се кооперират има над 120 пчеларски кооператива и всичките действащи кой се справя по-добре кой по-зле вече зависи от самите членове но важното е че загърбват различията си и се сплотяват за да отстояват по-добрата цена на меда... само на 2 часа от Добрич има един такъв кооператив от 12 човека в началото (5 години) сега са 100 души от района с 6 000 семейства и в момента строят фабрика за преработка за 2 млн. евро като 1 млн. евро е собствени пари, отделно реализираха за 5 години над 50 проекта всичките за подобрение на базата а не за кошери и пчели също и за био пчеларство... плащат по 40 лв. на кошер встипътелна вноска и отделно по 2 лв. на кошер членски внос и са елеминирали всички по веригата... ние може само да си мечтаем за момента да направим нещо подобно понеже когато стане дума за това всички са съгласни но след това се почва.. а ти що предлагаш това , да нямаш някоя далавера, ами що трябва да давам пари, ами що аз да бягам из разни инстанции да уредя това онова....

от друга страна ние заради нашите превкупвачи се превърнахме в износители на промишлен мед... т.е. нямаме никаква сметка да изнасяме във варели а разфасофан в малки разфасовки а за такова нещо се иска пари...
ivan1
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 7:10 pm

Re: Можем ли да заобиколим прекупвачите на мед

Мнение от ivan1 »

за износ в ЕС е нужно документ за произход на стоката ,копувач от ЕС ,лабораторни изследвания на пчелния мед от лаборатория посочена от куповача и транспорт.Свободно движение на хора, стоки и парични средства с ЯСЕН произход в ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ.Опаковката не мисля че е кой знай какъв проблем при такава разлика в цената на продукта.
Аватар
Todor.mitkov
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Сеп 17, 2012 7:09 am
Обратна връзка:

Re: Можем ли да заобиколим прекупвачите на мед

Мнение от Todor.mitkov »

За износ на мед към ЕС, в буркани (разфасован), сме задължени да минем през преработващо предприятие или на митницата ще го конфискуват. Информацията е от дирекция "Контрол на храните" към БАБХ.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Можем ли да заобиколим прекупвачите на мед

Мнение от Dinko »

Дай телефон да ги питаме защо е така ?
В коя наредба го пише това ?
rosty_sz
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 7:36 pm

Re: Можем ли да заобиколим прекупвачите на мед

Мнение от rosty_sz »

Моля те сподели какво са ти отговорили. И аз подозирам, че нямат никакво право на споменатия отговор. Много хора в държавната администрация не познават законите, които пряко регулират тяхната дейност и си мисля, че случая е точно такъв.
алеко
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 9:56 am

Re: Можем ли да заобиколим прекупвачите на мед

Мнение от алеко »

Mateev написа:..... най-лесно се става медопроизводител....

Ако си мислиш,че с четене на литература и форуми ще станеш пчелар :D ще вадиш мед с тонове при ниска себестойност :lol: много се лъжеш.
Последно промяна от алеко на Пет Фев 22, 2013 10:20 am, променено общо 1 път.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Можем ли да заобиколим прекупвачите на мед

Мнение от Gojyto »

Ей мушмурок ти знаеш ли как се правят 3000 кошера в тази държава и как се гледат.След това знаеш ли колко струва една МАЛКА поточна линия,която описваш :lol: :lol: :lol: .И въобще не ми говори за комбайни и трактори,защото ако в пчеларството се наливаха толкова пари,колкото за земеделието наистина можеше да имаме и поточни линии.Направо си свари млекцето,пий го и лягай да спиш,не мисли много не ти се отдава.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Можем ли да заобиколим прекупвачите на мед

Мнение от toko652003 »

Mateev има истина в това което споделяш, но пчеларството е индивидуална(сам човек може да се справи с до 100/150 семейства) професия тип занаятчийска.За да пчеларстваш с хиляди пчелни семейства ще ти трябват добре обучени и съвестни работници, а това според мен е мисия невъзможна.И не на последно място солиден капитал за старт освен бъдещите субсидии.

п.п. а прекупвачите на мед не можем да ги заобиколим поне засега, колкото и тъжно да е това. Вариянт е продажба на дребно.
toko6520035927(Skype)
Публикувай отговор

Обратно към “Внос - износ / Import - export”