за цената на пресния мед 2008

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

за цената на пресния мед 2008

Мнение от valaz »

По колко продавате пресния мед 2008г на дребно - в стъклен буркан?
tishoo
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Апр 07, 2008 9:16 am
Местоположение: Панагюрище

Re: за цената на пресния мед 2008

Мнение от tishoo »

Аз още не продавам защото не сам вадил но сутринта говорих с една колежка която си беше купила днес мед на 7лв. буркана.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: за цената на пресния мед 2008

Мнение от toko652003 »

В при мен(в малко градче) върви 6.00-6.50лв за кг.
toko6520035927(Skype)
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: за цената на пресния мед 2008

Мнение от dimitarbonev »

В Пловдив полифлорния е 8 за килограм, а монофлорните и мановия са между 10 и 12лв. Както се очертава тази година няма да е много по-добра от миналата. Пък и цените на консумативите поскъпнаха с близо 50%. Освен това инфлацията спрямо 2006 вече е над 25% съгласно данните на правителството или над 50% реално.Много от храните са поскъпнали спрямо 2006 с над 100%. Т.е. ако през 2006 със 6лв е можело да се купи примерно 3 л. олио то сега не можеш да купиш и 1,5л., Ако тогава е можело да си купиш 6кг ориз то сега -2,5кг, и т.н. Ако цените труда си не продавайте на безценица. Аз лично си правя сметката какво съм вложил и какво съм получил. Дори и при 8лв сметките не ми излизат.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: за цената на пресния мед 2008

Мнение от dimitarbonev »

joka. написа:Незнам как е в Пловдив но тук в София в големите магазини меда е 8лв.за кг. а в плод и зеленчуците и сергиите е около 6-6,50 закг.Искамисе и на мене по добра цена но точно тук в София неможе,пазарът е залят с мед от различни фирми и частни производители от различни части на страната.Но ми прави впечатление че и качеството е много занижено заради което клиентите гладат вече с малко недоверие.Аз лично моя го продавам на 6лв. за 900гр. но ми върви бавно и хората ме питат дали е истински защото е по различен от другия а тои е"рапица и слънчогледов".Само на някой приятели който взимат по едно тенеке го давам на 5лв.а за цената на едро изобщо не я знам сигорно 3лв. И аз ценя труда си но явно не зависи цената на меда само от мене.Има пчелари който това им е единственият доход и те гледат да продадат стоката си на всяка цена и да препечелят нещо пък да става каквото и да е.
Колега,
миналата зима Софиянци идваха да си купят от мен и плащаха по 10лв без пазарлък. За качествата на меда по магазините няма да коментирам. Вярно е, че пазара в София е залят, но пък там живеят 2милиона души. Горе долу 1/3 от населението на България. А тези дето вършат мушенгии рано или късно ще отпаднат от играта. Най-малко ще се натъкнат на проверка(а такива вече масово се правят). Качеството си има цена. Аз вместо на слънчоглед съм ги закарал в планината на билки и липа. Вярно много са разходите, но меда е божестввен.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
valchev
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 9:33 am
Местоположение: Шумен
Обратна връзка:

Re: за цената на пресния мед 2008

Мнение от valchev »

Стартирам продажбата на пресния мед на 7лв. с тенденция за повишаване на цената,въпреки че реалната цена е много по висока.
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: за цената на пресния мед 2008

Мнение от аааа35 »

интересува ме изкупните цени на едро какви са в момента :(
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: за цената на пресния мед 2008

Мнение от аааа35 »

иначе в разград цените на дребно са акация 9лв липа 8 лв слънчоглед 6-7лв
Mariana
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Мар 23, 2007 8:08 pm
Местоположение: Vratza

Re: за цената на пресния мед 2008

Мнение от Mariana »

Днес във Враца видях един дядка продаваше мед в стъклени буркани от 1 кг по 5 лв.
Струва ми се много ниска цената, но пък и не знам как върви меда във Врачанско. Наистина ли при нас е най-ефтин? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

Re: за цената на пресния мед 2008

Мнение от 34038 »

Цената си я правиме ние-производителите и продавачи.Ако спазваме цените за които тука си говориме,никой няма да ни"пробие"А ние сами си подбиваме пазарната цена.Вижте търговците на едро,Казха 3.80 и толкова.
Вярните пътища са най-къси!
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: за цената на пресния мед 2008

Мнение от ivan raynov »

Да ама не! 720ml го продавам за 6лв . Но бях на зор и тенекиите от пролетния букет ги дадох на 3.60 . Това е !
bobara
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 9:48 am
Местоположение: Костенец

Re: за цената на пресния мед 2008

Мнение от bobara »

Буркан 720ml =950гр......7лв.За мен е нормално в тая бедна Б Ъ Л Г А Р И Я. :wink:При мен е предимно манов меда.Дори черен. :wink:
grbovic
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юли 22, 2008 8:55 pm

Re: за цената на пресния мед 2008

Мнение от grbovic »

izliza, che nie nai evtino sme go prodavali 5,00 lv.za kilo
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: за цената на пресния мед 2008

Мнение от DAN »

Според мен зависи и от това как го продаваш.
Ако медът се предлага "на ръка", без разходи за продажбата му /освен анбалажа/ е възможно да се продава на стартова цена от 5 или 6 лева до 10 лева в зависимост от региона в който се мамираме.
Не е възможно цената да се изравни. Едно е да продаваш в София друго е на бабите, на село. От голямо значение е дали продаваш на постоянни клиенти или сега си изграждаш потребителска мрежа. Към тези обстятелства можем да добавим количествата нереализирана проукция и текущата необходимост от финансови средства. Картинката с цените си е сложна.
Никак не съм съгласен с изказванията - "Не си цените труда". Ти труда си може и да го цениш, но обстоятелствата влияещи на пазарната цена не зависят само от самооценката на всеки от нас.
Последно промяна от DAN на Вто Юли 29, 2008 9:06 am, променено общо 1 път.
Bore_30
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 9:39 am
Местоположение: ПЕРНИК с.Дивля-8бр.

Re: за цената на пресния мед 2008

Мнение от Bore_30 »

Кой не казва истината в София цената е 6-7лв.малко смешно (сигорно е фалшив) та миналата година меда вървеше между 10- 13лв.за буркан тип "Омия" ,а в метро магазина беше 5лв./кг. кутияи то редък.
Елате да продавате в Перник на пазара, защото буркан мед тип "Омия"не пълен до горе върви от 10 до 13,50лв. с гарантирано качество от производителя.
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”