ЦЕНА НА ОТВОДКА

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от dimitarbonev »

Е малко преувеличаваш. Такива отводки, за които nikoko пише ми дадоха по 15-тина кила тази година и то при положение, че единствената ми грижа за тях беше да им слагам основи и изградени рамки. За повече нямаше време. И накрая пак се развиха перфектно и дадоха достатъчно за условията в които ги бях поставил - сами да се спасяват. Ако имах възможност да се погрижа подобаващо а тях можеше и повече да съберат.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от Цеко »

Очевидно е че без подсилване няма как да се вади мед от отводки, но при положение че човек може да си позволи да подсилва не виждам смисъла да ги купува, а не сам да си ги произведе :roll: :roll: ..... иначе в началото и аз купувах отводки на три пити и при невъзможност да ги подсилвам те две години си останаха такива :!:
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Цеко написа:Очевидно е че без подсилване няма как да се вади мед от отводки, но при положение че човек може да си позволи да подсилва не виждам смисъла да ги купува, а не сам да си ги произведе :roll: :roll: ..... иначе в началото и аз купувах отводки на три пити и при невъзможност да ги подсилвам те две години си останаха такива :!:
Ако оцелеят разбира се ! Без подсилване!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от drone »

Отводка без подпомагане в нормална година едва ли ще даде добив и ще се развие както трябва до зимата. Всички го знаят. А пък че Бонев е извадил ,явно не е сметнал много благоприятните условия на 2010 г, което си е изключение от правилото. Иначе няма защо да пишем по темата. Отводки аз не бих си взел, щото както и да гледаш, цената за купувача винаги е дебела.То и на майките е такава, макар и да реваха за някаква си отстъпка.Говоря за свободен пазар, не от програмите.
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от Цеко »

Вярно е че цената почти винаги е "дебела" за купувача, но за да може продавача да предложи тези отводки за продан в повечето случай е направил още по "дебела" инвестиция, така че .....
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от nikoko »

Цеко написа:Вярно е че цената почти винаги е "дебела" за купувача, но за да може продавача да предложи тези отводки за продан в повечето случай е направил още по "дебела" инвестиция, така че .....
Ами нека ги погледнем нещата от другата страна!
Идва човека и закупува отводка, не "нищо" - купува отводка. И въпроса , дали може да се извади мед от тази отводка още същата година, смятам за излишен. Може, особенно ако е подадена около 15-20 май - няма проблеми. И да, вероятно не, а сигурно този който я купува /и дава тази цена за нея/ знае защо я дава и я засилва /и това знае защо го прави/ и е доволен, защото продължава да го прави в годините.
Това, че Вие, а и аз няма да си купим такива отводки, по простата причина,че си ги правим сами, не значи,че хората няма и не трябва да го правят. Цената на "нещо" е отражение на стийността на това "нещо", а и на факта годов ли е купувача да даде тези пари. Или с две думи: търсенето и предлагането определят параметрите на стойността на дадена стока.Защо една отводка да не струва 70-80 лева ако от нея същата година човек би изкарал, да кажем 15кг мед - по 4лв на едро - 60лв. Значи ние сме си избили разходите и ни е останало " читаво" младо семейство.Ако пък колегата вади и прашец...... сметката е вярна от всякъде.
Yonko
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 6:13 pm
Местоположение: Русе 130ДБ

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от Yonko »

ЧНГ колеги!!! Някой около Русе ако ще продава отводки към месец май тази година нека ми предложи цена за 10-15 бр. Или само майки 7-8 бр.
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”