Себестойност

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
vensi
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 3:20 pm

Мнение от vensi »

Гост!Защо не се регистрираш?Лично аз нямам нужда от преводач.Не ми превеждай!
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Mislia 4e za da se iz4isli sebestoinosta triabva da se vzeme v predvid i medonosen li e raiona? ili da se ima v predvid godinata dali e takava 8)
vensi
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 3:20 pm

Мнение от vensi »

Това също е важно.Допълвам, че е от значение и подобрената медоносна база.Имам в предвид(Фацелия,бяла детелина,еспарзета и др.)Това зависи единствено от предприемчивоста на пчеларите в района.
Shalom
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 7:01 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Shalom »

Здравей, Венци! Коментарите ми са добронамерени, ако не си ме разбрал. Вече 13 години съм в бранша и съм преминал през възходи и падения. Казвам ти всичко това което съм ти написал за да те окуража, а не отчая.
Гого
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 10:36 pm
Обратна връзка:

Мнение от Гого »

Здравеите и от мене, вече прочетох целия форум за няколко дена и смятам аз също като Венци да почна с няколко кошера да гледам пчели като хоби.прочетох и една дебела книга за гледане на пчели и горе доло добих вече няква представа от теоретична гледна точка кое как е.Тъи като имам малък дърводелски цех не ми е никъв проблем сам да си направя кошерите поради простата причина че вече доста години правя всякви мебели и ни виждам нещо трудно в изработката им от техническа гледна точка като чертеж -за сега имам само на дадан блат стандартен размери по БДС. Мисля до края на м.Април да имам готови няколко броя от тях,но освен тях какво друго трябва да направя може ли някои да помогне с чертежи или скици и информация до какво точност се съблюдават размерите щото на този първия кошер дето съм го почнал ги съблюдах размерите с точност до 0,5мм и исках да го шлаифам и полирам ама това маи не се прави.Бех на един пчелин където видях кошери с грапави стени и разминавания на размерите с повече от 5мм до 10мм даже и човека стар пчелар от 1976 година ми каза че нямало никъв проблем с това???
ПС:Дадан-блат кошерите добри ли са, и има ли по добри.Искам мнение на стари пчелари какви кошери биха си купили,и с кои кошери по лесно и практично се гледат пчелите защото искам полека лека да увеличавам с годините броиката на кошерите но по възможност да бъдат само от един модел ако е възможно за да е красив пчелина и от естетична гледна точка да пълни окото като се гледа от далече.Ако трябва да са няколко модела кои да бъдат те?
Гост

Мнение от Гост »

бих си купил многокорпусни по-лесни за са обслужване и по-добри за подвижно пчеларство Дадан-Блата вече е остарял като система и то от години :)
Гого
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 10:36 pm
Обратна връзка:

Мнение от Гого »

искаш да купиш кошери ,или ми даваш препоръка?
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Anonymous написа:бих си купил многокорпусни по-лесни за са обслужване и по-добри за подвижно пчеларство Дадан-Блата вече е остарял като система и то от години :)
- която е масово разпространена в Италия, Турция и др.
Neli
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Фев 19, 2005 4:17 pm

Мнение от Neli »

Здравей Гого,вида на кошера ще определиш от района в който се намираш. А тъй като разбирам си естет, ще ги разположиш на групи.На добрия пчелар системата не му пречи.
icoper
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 12:38 am
Местоположение: atina

М да

Мнение от icoper »

един въпрос:Нели ти занимаваш ли се с пчеларство или само четеш книги?..... 8)
xxx
Neli
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Фев 19, 2005 4:17 pm

Мнение от Neli »

Повече чета книги, по-малко при пчелите. Това пречи ли да участвам във форума? Пък моге да науча нещо от "големите"!
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Neli написа:Повече чета книги, по-малко при пчелите. Това пречи ли да участвам във форума? Пък моге да науча нещо от "големите"!
Това с кавичките беше добре. Всъщност горе долу съм съгласен с направените препоръки, но един начинаещ не може да знае, кои от тях са най точни. А в същност това е един от най-трудните въпроси на които трябва да си отговори. Не зависи само от района, а и от още други фактори. В крайна сметка ако реши, че е сбъркал, не е много трудно да се смени системата. Аз работя и със Рут и с Дадан по стечение на обстоятелствата, но въпреки, че имам наблюдения не смея да давам съвети по толкова важен въпрос. Единствино отчитам предимства и недостатъци.
icoper
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 12:38 am
Местоположение: atina

Мнение от icoper »

коко не е важно да се дават савети а да се дискутира опита на "големите"за да могат всички да си извлекат някакви знания след като пресеят инфото.Целта е не да се налагат мнения а просто да се споделя опит за да могат начинаештите да не правят техните грешки,а и да извлекат максимална полза от прочетеното. 8)
xxx
icoper
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 12:38 am
Местоположение: atina

Мнение от icoper »

коко не е важно да се дават савети а да се дискутира опита на "големите"за да могат всички да си извлекат някакви знания след като пресеят инфото.Целта е не да се налагат мнения а просто да се споделя опит за да могат начинаештите да не правят техните грешки,а и да извлекат максимална полза от прочетеното. 8)
xxx
Neli
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Фев 19, 2005 4:17 pm

Мнение от Neli »

Коко,ти какво се заяждаш с мен? Не виждаш ли че човека/Гого/ иска съвет?Ти какво му предложи, какво го посъветва,освен празни приказки. За всеки проблем има няколко решения!
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”