ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
Публикувай отговор
Аватар
bobmastar
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 1:10 pm
Местоположение: В.Търново 70 ДБ кошера

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от bobmastar »

колеги ще споделя една случка която ме потресе мен лично
- обаждам се на един познат, който баща и той гледат 200 кошера на едно блиско село
и ..... баща му починал "незнаех", а той взел че продал всичкия труд на бащаси за последните 10-15 години за 16000 лв. Според вас 200 кошера бизнес ли са или
не и как синчето с лека ръка прахосва според мен бизнес, който баща му е градил с години, и не си направи сметка че парите щеше да вземе на есен от меда.И кошерчетата щяха да си останат, сега ще купи една кола и останалите пари в кръчмата.После бачкай
за 400 лв както до сега .Е това сме ние Българите.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от toko652003 »

:idea:
Последно промяна от toko652003 на Пет Апр 09, 2010 4:00 pm, променено общо 1 път.
toko6520035927(Skype)
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от shulio »

borislav aleksandrov написа:

2009 - приход 156 лв - разход 60 лв - 96 лв печалба - 480 лв на месец...

Бориславе, значи това което мисля аз - за среден доход от 500лв на месец си е съвсем постижима задачка ако имаш знанията и уменията да го направиш
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от toko652003 »

borislav aleksandrov
Някъде бях писъл, че е нужно да се затвори кръга т.е да се избягнат посредниците(прекупвачи, преработватели и търговци).
Мислил съм дали не могат да се вземат работници и да се увеличи бройката на кошерите, хипотетично е възможно, но практически няма да носи някакви кой знае какви по-големи печалби.
Има и друго погледа на пчеларя върху пчелите започва да липсва и пчелина или пчелините ще започнат да вървят назад. Това донякъде ни пази от големите акули(фирми). Погледнете какво се случва в другите сектори на селското стопанство. Пчеларството си остава и ще бъде занаятчийска професия. Може да е като семеен поминък, но не и като крупен бизнес. :idea:
toko6520035927(Skype)
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от славов »

за да имаш доход 500лв през12 месеца от годината е необходимо да извадиш 2 тона мед и да си го пласираш на дребно,пожелавам успех на всеки да го постигне...не забравяйте разходите.
Последно промяна от славов на Пет Апр 09, 2010 4:31 pm, променено общо 1 път.
honeyed
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 30, 2008 11:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от honeyed »

borislav aleksandrov написа:
shulio написа:
borislav aleksandrov написа: 2009 - приход 156 лв - разход 60 лв - 96 лв печалба - 480 лв на месец...
Бориславе, значи това което мисля аз - за среден доход от 500 лв на месец си е съвсем постижима задачка ако имаш знанията и уменията да го направиш
ако 500 лв на месец те задоволяват добре...

колкото до мен през април 2009 от 160 семейства останах с 26 семейства за мен това бе голям удар като знам колко време и услия ми е коствало да създам пчелина без никакви заеми, участия в програми... само със собствени средства и въпреки всичко успях да възтановя и да зазимя 60 семейства а този понеделник ги увеличих с още 12. Това са ми доходите от тия 26 семейства за 2009 а аз нямам никакви други доходи само от пчелите и вече изпитвам финансови трудности понеже влагам средства във възтановяването на пчелина и разходите ми за 2010 ще са още по-големи. И да е жива и здрава жена ми защото вместо аз да се грижа за издръжката на семейството се грижи тя с нейната заплата... и не бих казал че среден приход от 500 лв на месец е напълно достатъчен - постижим е - дори по-голяма част от колегите успяват да си го докарат но ако се случи нещо непредвидено като при мен какво правиш? а къде са инвестициите които трябва да правиш в пчелите и в базата за да си улесниш и свалиш цената на труда които полагаш така че себестойноста на кг мед да ти пада а съответно чистата печалба да ти се вдига откъдето и ти идват и тези 500 лв. аз за разлика много други правя всичко само с мои пари става по-бавно но не дължа на никого нищо и не ме правят на маймуна из разни канцеларии за няколко лева които я получа я не...

и ако имам например мисленето на toko652003 то по-добре да се отказвам и отново да отивам да работя за някого които ще ме третира като роб и едва ли не съм длъжен да му целувам ръка че ме е взел на работа и благоволява да ми даде някакви си 300-400 лв заплата че дори и те му се виждат много и да си гледам 10 кошерчета за кеф и ако изкарам на година 1000 лв да си удрям гъза в тавана че ей така от нищото само от събота и неделя на събота и неделя са ми паднали едни 1000 лв допълнително...

P.S.toko652003 - нямам нищо лично срещу теб и в никакъв случай не искам да те обиждам но за мен твоето изказване не е правилно и погрешно и имам намерение да атакувам него а не теб лично но в друг пост и искрено се надявам да се получи поне веднъж една смислена дискусия без лични нападки и подигравки
Колега,Александров не са ли били застраховани(незнам какво се е случило че от 160 да ти останат26)но щом това е основният ти бизнес мисля че застраховката е задължително нещо.Сигурно разходите скачат,и печалбата пада но става дума за бизнес а не хоби.
honeyed
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 30, 2008 11:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от honeyed »

yuri написа:Преди 2 години брокер на Евроинс ми предлагаше да си застраховам кошерите. Освен природни бедствия, застраховката включваше и загуби от АГ. Но не и Нозематоза. Незнам сега какво предлагат застрахователите. Ако някой има информация нека я сподели в съответната тема.
И аз не съм запознат със застраховките.А срещу кражби застраховат ли + всичко останало?
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от p4elar4e »

borislav aleksandrov написа:
и ако имам например мисленето на toko652003 то по-добре да се отказвам и отново да отивам да работя за някого които ще ме третира като роб и едва ли не съм длъжен да му целувам ръка че ме е взел на работа и благоволява да ми даде някакви си 300-400 лв заплата че дори и те му се виждат много
Защо ли ми е толкова познато това 8)
По-добре да ме боли кръста от вдигането на тежки корпуси с мед и да знам,че го правя за мен,отколкото да съм роб на някой робовладелец за същите 400 кинта и да си късам нервите ежедневно и да си съсипвам безмислено здравето...
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от Цеко »

Колеги а правили ли сте си труда да пресметнете колко дни отработвате около кошерите си през годината за да изкарате тези 400-500 лева на месец :?:
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от p4elar4e »

Колега,а Вие случайно да сте работили нейде из България дето шефа те третира като мизерна хлебарка докато се скъсваш от бачкане :?:
Предпочитам да съм край кошерите (природата) и да отработвам през годината отколкото да отработвам една събота из нащи родни фирми.
Не питай старило,питай патило :!:
Всеки сам си решава.
Пчелите не изискват ежедневно да висиш над тях през цялата година,нали така :?:
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от p4elar4e »

borislav aleksandrov писанието ми беше насочено към Цеко,извинявай.
Цеко написа:Колеги а правили ли сте си труда да пресметнете колко дни отработвате около кошерите си през годината за да изкарате тези 400-500 лева на месец :?:
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от Цеко »

p4elar4e написа:Колега,а Вие случайно да сте работили нейде из България дето шефа те третира като мизерна хлебарка докато се скъсваш от бачкане :?:
Предпочитам да съм край кошерите (природата) и да отработвам през годината отколкото да отработвам една събота из нащи родни фирми.
Не питай старило,питай патило :!:
Всеки сам си решава.
Пчелите не изискват ежедневно да висиш над тях през цялата година,нали така :?:
Точно това имах в предвид и аз когато поставих въпроса, но явно не съм го формулирал правилно :oops: Тия 400-500 лева преди ги взимах за 21- 22 работни дни + другите ядове, 12 месеца в годината, а сега я ми събрали, я не три календарни месеца в годината работа и то без началник да ми виси на главата :cry:
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от p4elar4e »

Цеко написа: Точно това имах в предвид и аз когато поставих въпроса, но явно не съм го формулирал правилно :oops: Тия 400-500 лева преди ги взимах за 21- 22 работни дни + другите ядове, 12 месеца в годината, а сега я ми събрали, я не три календарни месеца в годината работа и то без началник да ми виси на главата :cry:

:idea:
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от ivandespotov »

Колеги,от 30 години съм имал поне 10 "гладни".Така,че не лежете само на това ухо.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от toko652003 »

borislav aleksandrov

Вообще не се обиждам, защото не си разбрал изобщо за какво говоря.
Не съм против каквато и да е инициатива дори от нулата(аз самия започнах така), става дума за мащаби(бизнес), като тия на Венер а именно, че са единични случаи, но дори и при тях се включва цялото семейства и работниците са за второстепенните дейности.

За теб БИЗНЕС, какво означава?
toko6520035927(Skype)
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”