ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
Публикувай отговор
Mirchev
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 7:08 pm

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от Mirchev »

Дядо ми е любител пчелар има 5 6 кошера. На мястото където се намират кошерите изкарва около 25 кг мед от кошер. Смятам да си купя няколко и да започна покрай него да видим какво ще стане.
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от Цеко »

Абе хора аз ли немога да смятам или не правя нещо като хората, но немога да разбера от къде ги калкулирате тия 15-25 лева разход на пчелно семейство за годината? Всяка година ли си подменяте рамките с нови или си боядисвате кошерите и по колко захар/мед/ им давате за подхранване?
Mirchev
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 7:08 pm

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от Mirchev »

Честно казано и аз това се питам понеже съм говорил с хора които се занимават с пчеларство от доста години и казват, че нямат кой знае какви разходи...
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от ivandespotov »

Цеко написа:Абе хора аз ли немога да смятам или не правя нещо като хората, но немога да разбера от къде ги калкулирате тия 15-25 лева разход на пчелно семейство за годината? Всяка година ли си подменяте рамките с нови или си боядисвате кошерите и по колко захар/мед/ им давате за подхранване?
Цеко ,ти нямаш транспортни разходи,ако не си земеделски производител не внасяш осигуровки и като ги разпределиш на по -малък брой кошери ето ти голям разход.
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от Цеко »

ivandespotov написа: Цеко ,ти нямаш транспортни разходи,ако не си земеделски производител не внасяш осигуровки и като ги разпределиш на по -малък брой кошери ето ти голям разход.
В примера на колегата toko652003 15-25 лв. бяха разходи без осигуровките, а колкото до транспортните разходи, то ясно че ако пчелина ти е далече и нямаш възможност да преспиваш когато имаш повече работа, то цялата дейност от самосебе си се превръща в нерентабилна и е по подходяща за хоби отколкото за бизнес!
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от toko652003 »

Цеко написа:Абе хора аз ли немога да смятам или не правя нещо като хората, но немога да разбера от къде ги калкулирате тия 15-25 лева разход на пчелно семейство за годината? Всяка година ли си подменяте рамките с нови или си боядисвате кошерите и по колко захар/мед/ им давате за подхранване?

Това е само примерна калкулация не твърдя, че е точна.
Всеки сам си ги смята и раходите и печалбите.Възможен е и по-голям разход при слаба година, съответно и по-малък.
Четете целия пост колеги писано е зависи от годината дали е слаба или силна и от ред други фактори...
toko6520035927(Skype)
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от Майка »

На всеки разходите са различни, много зависи от това дали има паша или няма. Като няма паша трябва да подхранваш. Затова пчеларството става все по-нерентабилно, заради влошаващата се еко среда.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от tatu »

Истината е че трудно може да се направи сметка.Климатичните условия стават все по неблагоприятни за пчеларство.Последните две години бяха много добри и бързо забравихме 2007 година, преди това 2001 година.Зависи арендаторите какво са решили да сеят.Като ти засеят само жито и царевица.Аз лично през 2007 година дадох по 35 кг.захар на кошер и нищо не извадих.Тая година също не тръгва добре ,времето е студено и се налага по сериозно подхранване за да са готови пчелите за акацията.Цената сега е над 4 лева ,но къде е гаранцията че пак няма да стане 1,60лева.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от ттитто »

Гаранцията е отворения пазар
delta.e
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Апр 08, 2010 11:03 pm
Местоположение: Варна

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от delta.e »

Отворения пазар ?
Точно това е проблема - ТРЯБВА политика на ПРОТЕКЦИОНИЗЪМ .
Цената като падне на 1.60 - виновни ще бъдат - Правителство и Глобалисти.
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от Майка »

solaris60 написа:
tatu написа:Истината е че трудно може да се направи сметка.Климатичните условия стават все по неблагоприятни за пчеларство.Последните две години бяха много добри и бързо забравихме 2007 година, преди това 2001 година.Зависи арендаторите какво са решили да сеят.Като ти засеят само жито и царевица.Аз лично през 2007 година дадох по 35 кг.захар на кошер и нищо не извадих.Тая година също не тръгва добре ,времето е студено и се налага по сериозно подхранване за да са готови пчелите за акацията.Цената сега е над 4 лева ,но къде е гаранцията че пак няма да стане 1,60лева.
По колко си дал на кошер,че ми е малко диоптъра и не виждам добре числото?
Ето как е излезла приказката "ситият на гладния не вярва" :idea:
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от valyo »

tatu написа:Истината е че трудно може да се направи сметка.Климатичните условия стават все по неблагоприятни за пчеларство.Последните две години бяха много добри и бързо забравихме 2007 година, преди това 2001 година.Зависи арендаторите какво са решили да сеят.Като ти засеят само жито и царевица.Аз лично през 2007 година дадох по 35 кг.захар на кошер и нищо не извадих.Тая година също не тръгва добре ,времето е студено и се налага по сериозно подхранване за да са готови пчелите за акацията.Цената сега е над 4 лева ,но къде е гаранцията че пак няма да стане 1,60лева.
Дано си искал да напишеш 3.5 килограма на кошер че инак страх ме хваща от такова хранене ...
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”