ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
Публикувай отговор
di4ev52
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 1:37 pm
Местоположение: София

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от di4ev52 »

За съжаление , напълно си прав. Нали се сещаш защо в ада до казана на българите няма дявол , който да ги натиска с вилата ако някой тръгне да излиза от казана. При нас е удобно на политиците , народа да е еднакво беден, и който се надигне малко от общата маса "главата му да щръкне" те "политиците" с добре наточена секира му я дялват. Затова у нас всеки парламент си гласува закони в негова полза, а народа пати от това.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от shulio »

А замисляли ли сте се че тия политици дето са горе са точно отражение на това което сме ние долу. Възпитанието в тази държава си е такова. Всички сме възпитани така както тях. И едва ли някой от вас може да ме убеди, че ако той е на върха на държавата няма да си прави квото си иска да си назначава който си иска и да обслужва интереси на познати приятели и така нататък
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от toko652003 »

Бorislav aleksandrov общо взето такава е картинката на бизнеса в българското пчеларство това е ясно.
Да прав си че затварянето на кръга не трабва да се започва на сляпо и ако не изцяло поне частично да се прави.Обаче, когато си скапан от работа на пчелина с малко наличен капитал и далеч от големите градове... остават само хубавите идеи и мераци. А и не всеки има необходимия хъс, предприемчивост и т.н.
Аз също ти пожелавам успех!

п.п благодаря за уточнението, че не си ме прочел правилно.
toko6520035927(Skype)
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от Gojyto »

Борка твоя човек,който дава6 за пример-майкопроизводителя според теб дали е слу4аен ????
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от ivandespotov »

Gojyto написа:Борка твоя човек,който дава6 за пример-майкопроизводителя според теб дали е слу4аен ????
Когато неискаш да направиш нещо,ще намериш хиляда начина да не го направиш!
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от Gojyto »

ivandespotov написа:
Gojyto написа:Борка твоя човек,който дава6 за пример-майкопроизводителя според теб дали е слу4аен ????
Когато неискаш да направиш нещо,ще намериш хиляда начина да не го направиш!
Просто тая работа в БГ не я вярвам :lol:
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от славов »

на 100% си прав .Повечето от пчеларите се задоволяват с постигнатите резултати от своя труд=равняващи се на приличен доход според тях.В България човек може да разчита единствено на себе си затова са малко тия които рискуват ,а според мен са прави.Аз също не искам да работя за банките,по добре по-малко кошери ,по малки добиви ,но без заеми .
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от medar1967 »

Зависи какво разбираме под "по-малко кошери"....защото за един малко са 5, за друг 50,а за трети 500 кошера....иначе постовете на Александров са пълни с горчива истина....много ми хареса написаното от него....
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от ivan5555 »

всички го харесваме но кой го разбира борислав наистина е ведял и преживял много покрай пчелите но ние българите трудно ще го разберем а за да го разберем трябва да се обидиним без помисли и егоизъм много трудно но все пак има надежда най вече при по младите .успех Бориславе ние се познаваме с каквото мога бих ти помогнал
Mirchev
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 7:08 pm

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от Mirchev »

След изчитането на последните 3 4 страници от темата в мен се породи въпроса: Да ставам ли пчелар или не ... ще мога ли да издържам семейството си в един среден по големина български град или не ... аз съм млад човек и както се казва живота е пред мен за това реших да се консултирам и с вас, хората които се занимавате с това. Една проста сметка ако може някой да представи за съотношението разход/печалба. Аз също не искам да работя по 8 9 часа и по 6 7 дена в седмицата за да получа 400 максимум 500 лева. А за живот в големите градове май и не искам да чувал при положение, че квартирите са доста скъпички а заплатите не са кой знае колко високи... малко се отплеснах но ... :)
Mirchev
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 7:08 pm

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от Mirchev »

С този коментар почти ме отказа :) Каква е заетоста през годината ако имаш 300 пчелни семейства? Доле горе на седмица/месец колко работни дни се сабират ( разбирасе всеки месец е различно предполагам но долу горе ме интересува ) И също така каква е чистата от печалба от такъв брой пчелни семейства? Прави ми впечатление, че почти никой не говори конкретно в цифри а това мисля, че е важно за млади ентусиасти като мен например :)
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от toko652003 »

ba4o_ivan1976 е прав за работата и бройката.

Като работни дни идват по-малко на месец за цялата година от колкото работа на друго място
но пък си има извънреден труд и то при необичайни условия. Конкретна цифра за чистата печалба
не може да се даде, защото това зависи от природата и ред други фактори.

Пример:
Ако донесе едно семейство 25 кг. при цена 4лв.на едро за килограм са 100лв.
Разхода по кошера със семейството е около 15-25лв.
Приспадни данъци осигуровки и т.н около 10% на тия 100лв.
Остават приблизително 65лв.
Можеш да сложиш нулите за 100 семейства и сметката е ясна 6500 на година
заплата на един човек разхвърляно по месеци идва около 500лв.

п.п. това е само пример.
toko6520035927(Skype)
Mirchev
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 7:08 pm

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от Mirchev »

От град Ямбол съм
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от toko652003 »

borislav aleksandrov да прав си зависи кой, какви цели има...
За бройката според мен не е колко искаш, а колко можеш сам или със семейството си да гледаш.
Знам за хора които са се справяли с много, семейство мъж и жена със 500 лежака. За друга система съм скептично настроен, че е възможно без помощници и без много нововъведения.
Вероятно с много труд може и при друга система, но за мен си е заробване.
toko6520035927(Skype)
Mirchev
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 7:08 pm

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от Mirchev »

Ами аз тези пари ги взимам и сега за това търся някакъв вариант за по добри пари на месец да речем двойно на това което си споменал като цифра ... аз имам и други интереси които мога да ги съчетавам в дните в които не съм на пчелина.
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”