Регистрация на животновъден обект или същия лично стопанство

Публикувай отговор
kingarthas
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Апр 03, 2024 10:36 pm

Регистрация на животновъден обект или същия лично стопанство

Мнение от kingarthas »

Наложи ми се да регистрирам пчелин във Варна район Младост.

--------------
Чл. 8. (Изм. - ДВ, бр. 13 от 2021 г.)
(1) Пчелните семейства се настаняват в пчелини, регистрирани по реда на чл. 137 от Закона за ветеринарномедицинската дейност. Собствениците или ползвателите на пчелини подават заявление по образец до директора на съответната областна дирекция по безопасност на храните.

(2) Собствениците или ползвателите на пчелини - лични стопанства, подават заявлението по ал. 1 чрез кмета или кметския наместник, като за регистрацията не се събира такса
-------------------

Отидох в кметство младост с бланката по алинея втора... в ден в който им работеше интернета и нямаха учение по напускане при пожар... не я бяха виждали, не я бяха чували. Пратиха ме на втория етаж, и там не я бяха чували 20мин търси някаква папка по рафтовете за да ми даде техен вариант, като НЕ я намери ме изпрати да си ходя защото не съм носел документ за собственост.
Съгласно бланката от алинея 2ра, само декларирам че съм собственик на имота (предполагам защото законодателя е съобразил че кметството на района, трябва да знае че съм и има достъп до кадастъра). Отбелязах този факт и им дадох да прочетат и да кажат защо ми трябва такъв документ при положение че пише декларирам че съм собственик, а не прилагам документ за собственост. То не пишело в тази бланка за пчели, само за говеда, кокошки...то не можело в Селищно Образование да се гледат животни... нямало как да приемат бланката за Лично Стопанство :).

И така подадох заявлението по алинея първа в БАХ, както самите те ми бяха предложили първоначално. Там в бланката пише прилагам копие от документ за собственост на имота (логично, не са кметството).


И така, докато чакам номер на пчелин реших да попитам на емейл Район Младост на гр Варна, как става последващата регистрация в кметството на вече регистрирания пчелин. Оказа се че административната услуга с уникален идентификатор 2029 Регистрация на собственици на пчели и пчелни семейства е отпаднала през 2021г

https://agri.bg/agrosaveti/pchelarstvo/ ... pchelarite



Отговор от rayon varna <rnmladost@abv.bg>

---------
Уважаеми г-н Иванов,
Необходимо е да попълните заявление за регистрация на животновъден обект, като в случая то се подава до директора на ОДБХ-Варна, чрез кмета.
Заявление може да изтеглите от тук - https://egov.bg/wps/wcm/connect/70e7ea3 ... ID=o3MlvoI
От районната администрация ще препратим към ОДБХ Вашето заявление за регистрация на животновъден обект, за което е необходимо да попълните и бланката, която Ви изпращаме като прикачен файл.

Приятен ден!
---------

... Ако отворите линка ще видите че това е бланката по ал 1, и е до Директора на БАХ, а не тази по ал 2, която е ЧРЕЗ КМЕТА НА ___ до директора... Просто пази боже да си имате работа с администрацията в район Младост гр Варна


В крайна сметка имам регистриран Животновъден обект Пчелин, който не е лично стопанство (т.е мога да продавам произведения мед и да имам повече кошери от лимита за лично стопанство).
Публикувай отговор

Обратно към “Закон за пчеларството / Beekeeping law”