Регистрация на пчелин

dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от dimitarbonev »

Да пак се минава по същия път.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от Dinko »

Благодаря за отговора :D
Сигурно само при ветеринарите.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от dimitarbonev »

След като е на друго място въпреки, че в същото землище се регистрира нов животновъден обект с нов регистрационен номер. Това пак става в Областната дирекция по безопасност на храните. (бившоата областна ветеринарно медицинска служба)
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
areabg
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 8:11 am

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от areabg »

dimitarbonev написа:С два кошера не си струва да се регистрираш като ЗП. само осигуровките са около 800лв годишно и ще растат.Иначе за регистрация на животновъден обект отиваш в ОДБХ и там ще ти кажат какви документи трябва да подготвиш. по Принцип изискват становище от общината, нотариален акт за земята на която ще се разполага пчелина или договор за ползване независимо дали е на близък иска се договор. плащаш 20 лв идват на място да направят проверка и ти дават документа.
Благодаря за отговора!
Аз имам ЕООД, и се осигурявам като управител, това означава ли, че ако се регистрирам като ЗП трябва да плащам 800 лв. допълнително?
nedqlko_1987
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 3:26 pm
Местоположение: Плевен, 28 ЛР

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от nedqlko_1987 »

Ако ЕООД-то има поне още едно лице освен теб наето на трудов договор, ти можеш да спреш да се осигуряваш като управител на ЕООД-то, и да плащаш осигуровки само като ЗП. Ако няма наети работници в ЕООД-то, то тогава плащаш и на двете места. Изхожда се от разбирането, че една фирма не може да съществува без да има управител или наети работници в нея. Най-добре се консултирай със счетоводители си, те ще ти отговорят на въпросите.
slav
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 4:04 pm

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от slav »

areabg написа:
dimitarbonev написа:С два кошера не си струва да се регистрираш като ЗП. само осигуровките са около 800лв годишно и ще растат.Иначе за регистрация на животновъден обект отиваш в ОДБХ и там ще ти кажат какви документи трябва да подготвиш. по Принцип изискват становище от общината, нотариален акт за земята на която ще се разполага пчелина или договор за ползване независимо дали е на близък иска се договор. плащаш 20 лв идват на място да направят проверка и ти дават документа.
Благодаря за отговора!
Аз имам ЕООД, и се осигурявам като управител, това означава ли, че ако се регистрирам като ЗП трябва да плащам 800 лв. допълнително?

След като се осигуряваш,като управител на ЕООД /около140лв./,можеш да се регистрираш,като ЗП без да плащаш нищо повече.Аз също съм така.
areabg
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 8:11 am

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от areabg »

Ясно, благодаря!
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от Bojidar_qmbol »

Някой запознат ли е с член 11 от закона за пчеларство.Искам да взема общинска земя.А,от там ми казват,че не може да е вземам безвъзмездно и искът по 30лв на декар годишно.То няма проблем,но ми трябват 10 декара ливади,с цел по евтин наем.Та в този случай за 3 пчелина по 10декара се изсипват много парички.А в закона се дава право да се учреди право на ползване ако съм рег.зем.производител.с 10 пчел.сем.От общината ми казват,не може без пари,не знаели за такъв закон,и не са се сблъсквали с такъв казус.Юриста им и тои хал хабер си няма.Някой сблъсквал ли се е с такъм проблем или подобен.Трябва ли да се плаща наем за земята или не????Благодаря ви предварително ако някой ми отговори.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от dimitarbonev »

Царя дава пъдаря не дава. Общо взето така стоят нещата със безвъзмездното отдаване на място за пчели по ЗП.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Диян Димитров
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:42 pm

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от Диян Димитров »

За учредяване право на ползване за настаняване на постоянен пчелин с повече от 10 кошера върху земи или гори общинска собственост се заплаща наем и решението за учредяване се взема на сесия на общинския съвет.
Учредяването право на ползване за настаняване на постоянен пчелин с повече от 10 кошера върху територия на държавен горски фонд е безвъзмездно и се учредява от Директора на съответното горско предприятие на чиято територия е пчелина, или упълномощено от него лице.
Има и някои подробности, но те не са пречка за учредяването.
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от Bojidar_qmbol »

Аха значи само на държавен горски фонд,ако е общински горски фонд,няма да стане.разясни ми се вече.
Диян Димитров
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:42 pm

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от Диян Димитров »

Зависи каква е собствеността и учредяването право на ползване е обвързано със съответния закон.
Държавен горски фонд - закона за горите
Държавна собственост - закона за държавната собственост
Общинска собственост - закона за общинската собственост
Единствено в закона за горите учредяването право на ползване за устройване на постоянен пчелин е безвъзмездно.
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от Bojidar_qmbol »

Диян Димитров написа:Зависи каква е собствеността и учредяването право на ползване е обвързано със съответния закон.
Държавен горски фонд - закона за горите
Държавна собственост - закона за държавната собственост
Общинска собственост - закона за общинската собственост
Единствено в закона за горите учредяването право на ползване за устройване на постоянен пчелин е безвъзмездно.
А,ако е държавна собственост,но не е гора.Може ли да се учреди право на ползване?Имам предвид земеделска земя или ливада,или друго...... но да не е гора?
Диян Димитров
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:42 pm

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от Диян Димитров »

В твоя случай закона за пчеларството препраща към закона за държавната собственост. Направи си справката там. Аз учредих в държавен горски фонд и си правих справката със закона за горите.
Публикувай отговор

Обратно към “Закон за пчеларството / Beekeeping law”