Регистрация на пчелин

nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от nikoko »

tatu написа:За първоначална регистрация на пчелин ми искат пътен лист за пчелните семейства откъде са дошли ,ами ако са били там каква е процедурата.
Колко семейства? Вземи им здравен статус от ветеринара/дори и със стара дата/ и обяви че са "приобщени свободни роеве".
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от tatu »

Благодаря ,ще пробвам при участъковия ветеринар да ми издаде документ за здравен статус ,става въпрос за 40 семейства.За пътен лист на брой кошер ли се плаща и по колко ,досега съм вземал пътен лист само за мед и там е три стотинки за килограм.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от dimitarbonev »

Приготви си към 30-тина лв. Някъде там излизаше пътния лист за 40 кошера.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
nikberk
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 11:57 am
Местоположение: Berkovitsa

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от nikberk »

dimitarbonev написа:Приготви си към 30-тина лв. Някъде там излизаше пътния лист за 40 кошера.
Малко повече е .Не помня точно ,но май беше 1лв. или 1,20лв. на семейство +2,10лв за пътен лист .Това е на едната страна.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от dimitarbonev »

тя схемата беше до толкова кошера толкова лв, над 20 мисля че беше 21 лв + 10ст на кошер + 20ст бланка. Така за 34 кошера ми взеха 24,60лв
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от tatu »

Точно така стана ,20 лева плюс десет стотинки за всеки следващ кошер над двадесетия.
volen777
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Юни 03, 2009 4:50 pm

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от volen777 »

Здравейте колеги.
Преди 5 години се регистрирах като земедлски производител и всяка следвща година се пререгистрирах. Декларирал сам кошерите в общината и пред ветиринарния доктор иамам номер на пчелина, плащал съм си 5 години осигуровки здравни и социални, редовно са ми подпечатвали ветиринаритре дневника, имам и булстат, участвах в 3 -годишната програма още като започна. Та тази година реших както всяка година да се пререгистрирам и неискам да чакам последната дата (25 Март) и да вися по опашки и като отидох във ветиринарната служба да одпишат анкетната карта ми казаха, не съм регистриран животновъден обект и ми искат да се регистрирам като такъв. Аз се изумих, че след толкова години сега ме карат да се регистрирам за нещово за мен. Прочетох за него тук във форума, че има и такава регистрация (животновъден обект) и доколкото разбрах е трагнала от 2008 година. Е сега трабва ли да съм регистриран като животноваден обект, че да мога после да се регистрирам като земеделски производител или не. И ако е трябвало как до сега несъм имал проблем с пререгистрацията а сега ми искат да се регистрирам мисля че беше чл. 137 от ЗВД.
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от Цеко »

Тази година регистрирах жената като ЗП и плюс всички други документи необходими за регистрацията й като ЗП, за да може да кандидатства по разните програми трябваше да има и "Удостоверение за регистрация на животновъден обект", а за да се снабди с този документ трябваше да има:
1. Имота в който и е пчелина да е на нейно име, или да е в съпружески отношения със собственика, или да има дълготраен договор за наем със собственика (а нали знаете че самоосигуряващо се лице наело под наем недвижими имоти от физическо лице заплаща 10% авансов данък!!!!).
2. Актуална скица и документ за собственост на имота.
3 Служебна бележка от кмета на населеното място е пчелина отговаря на изискванията на чл. 13 и чл. 15 от Закона за пчеларството.
4. Декларация образец незнам си кой номер беше за броя на пчелните семейства(бачо Иван беше питал за нея в друга тема).
След като са подадени всичките документи идват от РВМС на проверка и проверяват дали пчелина е надеждно ограден, дали кошерите са правилно номерирани, имате ли две подходящи помещения в пчелина (едно за вадене и съхранение на меда, а другото за съхранение на помощния инвентар) и ако всичко до тук е ОК след няколко дни може да си вземете документа срещу 20 лева (за пчелин с капацитет до 100 кошера, а за по голям за всеки кошер над 100 се заплаща по 0.20 лв.)....... лично на мен ми казаха че за сега това е задължително само ако ще се участва по някоя програма , но явно че все някога ще стане задължително :roll: :roll:
kroum
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Май 30, 2008 6:53 pm
Местоположение: Плевен

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от kroum »

При мен не идваха да проверяват от РВМС(нямали ресурс) и направо ми издадоха удостоверението. Много се разправях с тая Служба...
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от Майка »

volen777 написа:Здравейте колеги.
Преди 5 години се регистрирах като земедлски производител и всяка следвща година се пререгистрирах. Декларирал сам кошерите в общината и пред ветиринарния доктор иамам номер на пчелина, плащал съм си 5 години осигуровки здравни и социални, редовно са ми подпечатвали ветиринаритре дневника, имам и булстат, участвах в 3 -годишната програма още като започна. Та тази година реших както всяка година да се пререгистрирам и неискам да чакам последната дата (25 Март) и да вися по опашки и като отидох във ветиринарната служба да одпишат анкетната карта ми казаха, не съм регистриран животновъден обект и ми искат да се регистрирам като такъв. Аз се изумих, че след толкова години сега ме карат да се регистрирам за нещово за мен. Прочетох за него тук във форума, че има и такава регистрация (животновъден обект) и доколкото разбрах е трагнала от 2008 година. Е сега трабва ли да съм регистриран като животноваден обект, че да мога после да се регистрирам като земеделски производител или не. И ако е трябвало как до сега несъм имал проблем с пререгистрацията а сега ми искат да се регистрирам мисля че беше чл. 137 от ЗВД.
Пропуснал си една пререгистрация преди 2 години. Тогава трябваше да се пререгистрират пчелините. За съществуващите регистрирани пчелини при пререгистрацията не трябвше да се плаща такса. Платих 5 лв. когато го пререгистрирах в срока. Тези които бяха пропуснали срока плащаха някакви пари, които като се разпределиха се падаха по 1 лев на кошер. Сега при прегистрацията ще трябва да платиш наново таксата, която тогава би си спестил. Начин за събиране на пари беше тази пререгистрация. Ще получиш нов номер на пчелина. Няма да те регистрират като земеделски производител без да имаш този нов номер, както са ти казали.
areabg
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 8:11 am

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от areabg »

Нов пчелар съм. За сега имам 2 кошера.
Моля, някой да обобщи темата с актуална дата 2012г. за реда, стъпка по стъпка за регистрацията на пчелин. Първо къде се ходи, после къде, дали в кметството или при ветеринар. И плюсовете и минусите да се регистрира човек като ЗП ако е безработен!
Благодаря предварително!
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от dimitarbonev »

С два кошера не си струва да се регистрираш като ЗП. само осигуровките са около 800лв годишно и ще растат.Иначе за регистрация на животновъден обект отиваш в ОДБХ и там ще ти кажат какви документи трябва да подготвиш. по Принцип изискват становище от общината, нотариален акт за земята на която ще се разполага пчелина или договор за ползване независимо дали е на близък иска се договор. плащаш 20 лв идват на място да направят проверка и ти дават документа.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от Veselin »

Че то и за 20 няма смисъл :lol:
galin80
Мнения: 43
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 10:11 pm
Местоположение: Добрич

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от galin80 »

ако говорим за осигоровките по евтин вариан от ЗП няма
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Регистрация на пчелин

Мнение от Dinko »

За втори пчелин ,пак ли се минава по същия път,
ако кошерите не се увеличават а само се разделят ? :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Закон за пчеларството / Beekeeping law”