Регистрация на пчелин на две физически лица ?

Публикувай отговор
p4elar
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 2:11 pm
Местоположение: Генерал Тошево Добричко

Регистрация на пчелин на две физически лица ?

Мнение от p4elar »

здравейте колеги!Имам следното питане- може ли един пчелин да бъде регистрирсн в новата АБХ /агенция по безопастност на храните/ на името на две физически лица.Питам защото на мен в Агенцията ми казаха ,че неможе а според мен ми се струва ,че е напълно логично и нормално да може.Очаквам мнения и практически опит по случая!
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: Регистрация на пчелин на две физически лица ?

Мнение от shulio »

Не очаквай от държавни служители някаква гъвкавост. Щом са казали, че не може трябва да им се обади министъра за да повярват, че може :) (ако може изобщо де)
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Регистрация на пчелин на две физически лица ?

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Не виждам защо да не може ???
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
beehoney
Мнения: 68
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 6:38 pm

Re: Регистрация на пчелин на две физически лица ?

Мнение от beehoney »

Не може
Да кажем един пчелин от 50 семейства в един двор - пчеларите са съпруг и съпруга или баща и син
този пчелин не може да се регистрира и на двамата като два отделни животновъдни обекта т.е. единия да пише 50 и другия също 50
Може да се пише на единия 25 и на другия 25 като два животновъдни обекта на едно място
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: Регистрация на пчелин на две физически лица ?

Мнение от аааа35 »

изтрих си мнението ,но мисля че неможе един пчелин на двама души за сега,вероятно заради програмите или за друго
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Регистрация на пчелин на две физически лица ?

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Защо да не може където пише собственик да бъдат две имена ???
Или трябва да се направи фирмичка! И пак ще стане !
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: Регистрация на пчелин на две физически лица ?

Мнение от аааа35 »

може ако кошерите са на отделни места(тоест да са 2 пчелина).Ако са на една място като моите ,трябва да водя жена си ката работничка на трудов договор
p4elar
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 2:11 pm
Местоположение: Генерал Тошево Добричко

Re: Регистрация на пчелин на две физически лица ?

Мнение от p4elar »

ba4o_ivan1976 написа:Защо да не може където пише собственик да бъдат две имена ???
Или трябва да се направи фирмичка! И пак ще стане !
С фирма става, но идеята не е такава.При фирмата осигуровките са по-дебели и счетоводство трябва и т.н.
И аз като тебе Бачо мислех че може, но чиновника каза -не!Ходих и в Областна дирекция земеделие да питам дали ако един пчелин е регистриран на две физически лица и двамата ще могат да се регистрират като земеделски производители и там чиновниците казват -НЕ! Защо никой неможе да се обоснове но неможело, трябвало да са два отделни животновъдни обекта. И сега ще падне ходене по мъките.Кошерите са на мен и на брат ми, но мястото къдета са разположени е едно и е наследническо.С годините сме си изградили база - помещения за инвентар, за нощувка има ток и вода в съседство няма хора и не пречим на никого, но май единствения вариант остава сега да ходим по адвокати и нотариуси и да направим реално разделяне на имота, дори и ограда ще искат да сложим.Излишни разходи и никаква логика за всичко това :roll:
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: Регистрация на пчелин на две физически лица ?

Мнение от аааа35 »

да погледнем от друга страна малко,за участване в програми ако не се лъжа имаше ограничение до 100 кошера.на практика ако е разрешено регистрация на пчелин на 2ма или повече хора ,автоматически това ограничени на кошерите отпада.предполагам само това е причината за да не може да се регистрира на 2 или повече души
Публикувай отговор

Обратно към “Закон за пчеларството / Beekeeping law”