За борба с вароатозата - опушване с тютюн ?

Модератор: Scutellator

Публикувай отговор
dachkov
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 5:26 am

За борба с вароатозата - опушване с тютюн ?

Мнение от dachkov »

Имам въпрос ако някой от вас е опушвал с тютюн пчелно семейство срещу пчелна въшка да каже някаква доза (грама тютюн, брой кълбета дим и др.)за семейство? Мерси предварително.
http://www.jiventure.info/Organic_Varroa_Control
velikia7
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Сеп 27, 2010 12:26 am

Re: За борба с вароатозата - опушване с тютюн ?

Мнение от velikia7 »

Не съм запознат с тютюна.Но лепенките за отказване са дозирани :mrgreen:
http://zdrave.org/%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0 ... %B5%D0%BF/
80бр.ДБ
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: За борба с вароатозата - опушване с тютюн ?

Мнение от Scutellator »

Искаш нещо органично? По-органично от цитрусов сок, канела, чесън, ..... мравча киселина и тимол няма, като само последните две дават задоволителни резултати
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: За борба с вароатозата - опушване с тютюн ?

Мнение от Bojidar_qmbol »

dachkov написа:Имам въпрос ако някой от вас е опушвал с тютюн пчелно семейство срещу пчелна въшка да каже някаква доза (грама тютюн, брой кълбета дим и др.)за семейство? Мерси предварително.
http://www.jiventure.info/Organic_Varroa_Control
Пчелна въшка е едно,а съвсем друго е кърлеж по пчелите.Иначе има ефект предполагам,положителни отзиви има от преди 90г в литературата.
danielita
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 7:19 pm

Re: За борба с вароатозата - опушване с тютюн ?

Мнение от danielita »

здравейте колеги имам 1 проблем не пуснахнова тема реших да пиша тук, значи миналата година зазимих слаба отводка на 3 рамки, успя все пак да оцелеее но с диариечни петна почнах лека полека да го подхранвам включително и с нозестат третирах както е по рецепта с течение на времето махнах рамките с петната и почнах да слагам основи тва семейтво към днешна дата е на 6 рамки пило а не бъка така от пчели в последния месец забелзвам пълзящи пчели и то точно когато им е най активен полета между 2 и 5 часа , дали е ноезматоза дали е паралич и какво следва да направя да се повторя ли лечение нозестат, забравих и да кажа 4е е третирано и с варостоп есента също и проби в лаборатория съм пращал доктора ми вика "класическа ноезматоза" нозестат вика . Ако може някой да ми даде съвет какво да предприема ще съм ви много благодарен колеги.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: За борба с вароатозата - опушване с тютюн ?

Мнение от Dinko »

Смени майката :idea:
danielita
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 7:19 pm

Re: За борба с вароатозата - опушване с тютюн ?

Мнение от danielita »

ще има ли ефект някакви по специални мерки ?
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: За борба с вароатозата - опушване с тютюн ?

Мнение от Dinko »

Не дръж слаби майки :idea:
Тази не става за дамъзлък.

Успех !!
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: За борба с вароатозата - опушване с тютюн ?

Мнение от Veselin »

подбора на майчините семейства от СОБСТВЕНИЯ ПЧЕЛИН е от голямо значение.
danielita
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 7:19 pm

Re: За борба с вароатозата - опушване с тютюн ?

Мнение от danielita »

Veselin написа:подбора на майчините семейства от СОБСТВЕНИЯ ПЧЕЛИН е от голямо значение.
е добре какво общо имат пълзящите пчели с подмяната на майката неможах да разбера ?
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: За борба с вароатозата - опушване с тютюн ?

Мнение от Dinko »

Майката е по важна от пчелите :idea:
Тя ги кара да работят , ако може.
зуница
Мнения: 270
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: За борба с вароатозата - опушване с тютюн ?

Мнение от зуница »

Ако диагнозата на доктора е "нозематоза", то смяната на майката е едно от необходимите условия за успешно лечение.
Какво можеш да направиш? Вадиш всички пити без пило и ги "обгазяваш " с пари на оцетна киселина.Ако не можеш да си позволиш нови.Кошера обгаряш или "обгазяваш" с оцетна киселина.Пчелите в чист кошер храниш с нозестат и се надяваш да се оправят.Сменяш майката така, че в чистия обеззаразен кошер да не е стъпвала старата.
За пълзящите пчели доктора нищо ли не казва?От каквото и да е предизвикано, хигиенизирането на кошера само ще помогне.Ако се съмняваш за паралич наблегни на борбата с вароатозата.Общо взето прочети всичко за вароатозата и нозематозата във форумите.Сам ще си създадеш мнение и начин да се справиш с проблема.
Успех.
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”