Пчелите в ловешко напуснали кошерите си ?

Модератор: Scutellator

бобиК
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 5:50 pm

Re: Пчелите в ловешко напуснали кошерите си ?

Мнение от бобиК »

Scutellator написа:Челебиева е забравила да спомене че изчезването на пчелите може да се дължи и на отвличания от НЛО или пък че Германците са ги взели.
И аз залагам на Немско НЛО... ... :lol: :lol: :lol:
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Пчелите в ловешко напуснали кошерите си ?

Мнение от Dinko »

От Даниела Челебиева

ЕК може да забрани опасни за пчелите пестициди

Докладът на EFSA изтъква, че са открити остатъци от пестициди в цветен прашец

Европейската Комисия може да забрани опасни за пчелите пестициди, произвеждани от швейцарската компания Syngenta и немския производител Bayer Crops Science.


В доклад на Европейската служба за безопасност на храните ( EFSA ) се посочва, че 3 широко използвани пестициди в зърнопроизводството представляват сериозна опасност за пчелите.

В момента Европейската комисия разглежда всички факти и отговори от страна на производителите, коментира говорителя на комисията по здравеопазване Фредерик Винсент. "Ние трябва разумно и без напрежение да сложим всички факти и аргументи на масата и да вземем най-доброто решение за сектора, още повече, че сезонът на активната растителна защита е съвсем близо", заяви още Винсент.

Страховете от пагубния ефект, който имат неоникотиноидните пестициди, накара през изминалата година Франция да наложи пълна забрана върху използването на препарата Cruiser OSR на Syngenta, който се използва за растителна защита на рапица.

Други държави, членки на ЕС, като Германия, Словения и Холандия, заявиха своите позиции за по-строг контрол и забрана на определени препарати за определени култури, но не за пълна забрана на всички.

Рискът от бездействието

Научни съветници на ЕС, както и представители на Европейската агенция за околна среда (ЕАОС) заявиха категорично, че бавната реакция на политиците по ограничаване използването на неоникотиноидните пестициди, може да има пагубно въздействие върху пчеларството и икономиките на редица страни в цяла Европа и призоваха фермерите - зърнопроизводители да имат отговорна отношение към това какви препарати за растителна защита използват.

Жаклин Макглейд, изпълнителен директор на ЕАОС, заяви че след 10 годишни проучвания, вече е научно доказана вредата на
неоникотиноидните пестициди, които дезориентират и убиват пчелите.

Докладът на EFSA изтъква, че са открити остатъци от пестициди в цветен прашец и нектар на растения, лекувани с трите химикала, което означава, че трябва да се използват само за култури, които не са привлекателни за медоносните пчели, като захарно цвекло. Това абсолютно изключва тяхното използване върху култури като царевица, рапица и слънчоглед.

Фермер.БГ
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: Пчелите в ловешко напуснали кошерите си ?

Мнение от kolobus »

:D Дали колегите земеделци ще се съобразят с евентуалната забрана? :D
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пчелите в ловешко напуснали кошерите си ?

Мнение от Gojyto »

То си има начин.При неспазване на забраната секване на субсидиите и гледай дали няя спазват.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Пчелите в ловешко напуснали кошерите си ?

Мнение от dimitarbonev »

То добре, ама кой ще го контролира, подкупния чиновник ли? Койще посмее да им спре субсидиите, нали са на процент?
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: Пчелите в ловешко напуснали кошерите си ?

Мнение от Aleksey »

Като свършат вече произведените количества от запада тогава ще контролират ако не стане късно до тогава.Дано да не опрашваме кто китайците.
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: Пчелите в ловешко напуснали кошерите си ?

Мнение от kolobus »

:D Ако не опрашваме като китайците,ще опрашваме земеделците. :D
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пчелите в ловешко напуснали кошерите си ?

Мнение от Gojyto »

Абе те пчелите ,ако измрат незнам кой ще е по нареден....ние или земеделците.Ние сме свикнали на нямане,а те :lol:
bpp_sg
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Сеп 25, 2012 10:44 pm

Re: Пчелите в ловешко напуснали кошерите си ?

Мнение от bpp_sg »

Извинявайте преждеговорещите, но ако няма какво да кажете по темата, спрете да пишете едни и същи безмислици. Забелязал съм, че на почти всяка втора тема я заливате с едни и същи дрънканици, до безкрай.
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: Пчелите в ловешко напуснали кошерите си ?

Мнение от kolobus »

:D И сега какво,да наведем глава и да ни се зачервят ушите ли? :D
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пчелите в ловешко напуснали кошерите си ?

Мнение от Gojyto »

Без лабораторно изследване който и каквото да каже е все тая.Можем само да си гадаем...
danielita
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 7:19 pm

Re: Пчелите в ловешко напуснали кошерите си ?

Мнение от danielita »

Gojyto написа:Без лабораторно изследване който и каквото да каже е все тая.Можем само да си гадаем...
а мен ми е интересно как са излетели или избягали от кошерите посред зимата като тя температурата не е минавала 10 градуса до преди скоро де .
А сьщо си мисля че който не си вади лентите за вароатоза на време или ги оставят до другата година до пролетния преглед също могат да имат такъв проблем, защото на медикамента пише да стоят не повече от 45 дена.
Я си представете и аз да ви изсипя 5 кибрита с бълхи ще стоите ли в хола си спокойно >?
niki1313
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Яну 05, 2013 12:31 pm

Re: Пчелите в ловешко напуснали кошерите си ?

Мнение от niki1313 »

Третирах два пъти против Вариотоза, извадих лентите и пак имам изчезнали семейства. Началото на януари, при -2 градуса имаше интензивно излизане на пчели от няколко кошера, падаха на снега и умираха. При изследване под микроскоп в лабораторията не се установи наличието на акари и Нозематоза. До днес имам изчезнали 7 семейства. Каква е причината - все още не знам???!!!
Търтолан
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 5:45 pm

Re: Пчелите в ловешко напуснали кошерите си ?

Мнение от Търтолан »

Колега за масово излитане на пчели ли говориш , или за отделни - по няколко бройки !?!? :shock:
niki1313
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Яну 05, 2013 12:31 pm

Re: Пчелите в ловешко напуснали кошерите си ?

Мнение от niki1313 »

Бях на пчелина около 2 часа и през цялото време излизаха пчели. Не бяха единични излитания.
Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”