Субсидии за пчеларство?

Тихомир Тодоров
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 8:03 pm

Субсидии за пчеларство?

Мнение от Тихомир Тодоров »

Здравейте интересувам се как се кандидатства за субсидии какъв е реда и колко кошера трябва да има в пчелина? Благодаря ви предварително.
syzi
Мнения: 289
Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 3:27 pm
Местоположение: Русе, 280 бр. ДБ
Обратна връзка:

Re: Субсидии за пчеларство?

Мнение от syzi »

За какви ,по-точно, субсидии питаш?
Тихомир Тодоров
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 8:03 pm

Re: Субсидии за пчеларство?

Мнение от Тихомир Тодоров »

syzi написа:За какви ,по-точно, субсидии питаш?
Аз съм начинаещ пчелар и не съм запознат какво и как се предлага затова ако може някой да ме осведоми. Благодаря ви.
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: Субсидии за пчеларство?

Мнение от ivan5555 »

участвах по 3 год. програма за кошери и лекарства всичко досега мина добре.чакам да приведат парите. интересува ме как и къде мога да кандидатствам за центрофуга и разпечатваща?
c-a-c-
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 5:07 pm
Местоположение: Русе 50 дб

Re: Субсидии за пчеларство?

Мнение от c-a-c- »

Тихомир Тодоров написа:Здравейте интересувам се как се кандидатства за субсидии какъв е реда и колко кошера трябва да има в пчелина? Благодаря ви предварително.
Броя на кошерите на един стационарен пчелин зависи от пашата и от броя на други-чужди кошери в радиус от3,4 км.Но грубо може да се каже броя на кошерите на едно място не трябва да превишава 50-60,защото пашата е обща и при по-голям брой добивите падат.Пък и е по добре ,ако човек има 100 кошера да ги постави на два пчелина по 50 , отстоящи поне на 5 км един от друг-предимствата са много :D
d.parvanov
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 9:35 pm
Местоположение: Казанлък

Субсидии за пчеларство?

Мнение от d.parvanov »

Субсидиите за пчеларство са хубаво нещо. Мисля че имам идея да се изкарат пари от това :!:
Ако платиш където трябва, би могъл да се сертифицираш и да продаваш отводки на тройна и кошери на двойна цена, като ги купуваш от някой друг на реална цена. Това може да го прави човек, който не е виждал кошери и пчели, но има други "достойнства" :mrgreen:

Преди две години с голям интосиазъм разучих програмите. Разбрах че трябват много пари и нерви, а насреща - недостатъчно. Оттогава си карам по добрия стар начин - с кредитите и по малко :roll:

По мое мнение програмите не са за пчеларите! Не си губете времето!
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Субсидии за пчеларство?

Мнение от Gojyto »

d.parvanov.... съмнявам се,4е само с едно "скромно" пла6тане 6те ти дадат сертификат за производство на отводки........там ваобще няма да те допуснат 6тот става дума за мноо пари...
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Субсидии за пчеларство?

Мнение от Boro »

Преди малко по Дарик говориха за Агро-биологични плащания.
Касае и нас пчеларите. По памет това което запомних е:
Трябва да е регистриран земеделски производител.Подава се заявление за финансова помощ за 5 год. ангажимент. Трябва да притежава минимално количество 20 броя пчелни семейства и за 5 год. да не им се намалява числеността. Под формата на заявление да се подпише договор с контролиращ орган или лице. Задължителна декларация. Да практикува биологичен метод на производство. Всяка година се изсплащат претърпяни загуби. Производителите търпят санкции за неверни данни и неспазване на условията по договора. Пак казвам -цитирам по памет.Ако някой е запознат повече нека даде повече инфо,ако го има като документ -линк.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Субсидии за пчеларство?

Мнение от Gojyto »

Добре де ама не става ясно на броийка ко6ери ли 6те се плаща или на какво.Защото ако 6те е на бройка ко6ери е лесно :))))
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Субсидии за пчеларство?

Мнение от Boro »

Колега,мислиш ли че на мен ми стана ясно?
В офиса бях затрупан с работа и това е инфото което ми се наби в главата на първо четене. Споделям го с уточнение ,че цитирам по памет. Затова и помолих ако някой е запознат повече да даде подробно инфо,ако го има като текстов документ -линк.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Субсидии за пчеларство?

Мнение от Gojyto »

Нз нищо не сам 4ул...
34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

Re: Субсидии за пчеларство?

Мнение от 34038 »

Boro написа:Колега,мислиш ли че на мен ми стана ясно?
В офиса бях затрупан с работа и това е инфото което ми се наби в главата на първо четене. Споделям го с уточнение ,че цитирам по памет. Затова и помолих ако някой е запознат повече да даде подробно инфо,ако го има като текстов документ -линк.
Влез в сайта на Министерството на земеделието,прочети наредбите и ще се ориентираш.А по-добре иди в общинската служба"Земеделие"/бившата"Поземленна комисия"/и там ще ти обяснят и помогнат.А ако си регистриран зем.производител Службата за съвети в земеделието в областният Ви град ще Ви обясни и дори безплатно ще ви помогнат да подготвите документите.
Вярните пътища са най-къси!
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Субсидии за пчеларство?

Мнение от Boro »

Благодаря ! Изображение
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
evgeni77
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 3:22 pm
Местоположение: добрич-150бр.

Re: Субсидии за пчеларство?

Мнение от evgeni77 »

пенсионерите плащат само здравни осигоровки
evgeni77
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 3:22 pm
Местоположение: добрич-150бр.

Re: Субсидии за пчеларство?

Мнение от evgeni77 »

да за цялата година около 70 лв
Публикувай отговор

Обратно към “Кредити от държавата / Credits and grants”