3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от светльо »

Аз защо мислите, че някаква огромна разлика м/у политиците били те в германия, америка или българия не правя - има известни предимства на едните пред другите, но са незначителни, уви това което малко хора са разбрали, че приказката на Алеко Константинов "и едните и другите все маскари" е универсална, глобална, световна мисъл е това, не е само за границите на нашата държавичка. Всичките са маскари, защото гледат първо келепира, после човека.

Напълно правилно е - не можеш да принуждаваш, човек или малцинство, или нация да иска това или онова, НО има си закони. Има един съвсем простичък въпрос, на който аз лично не мога да си отговоря - дават пари за помощи, за интеграция и прочие любими думички на номенклатурчиците, но същевременно престъпването на закона от получаващите тези пари (т.е. малцинствата) ....... ми нищо ...... наистина не разбирам, как така нищо, какво значи нищо, значи за редовия човек плътно прилагане на закона, за така наречените малцинства компромис, след компромис. Ми това и едно десет годишно хлапе ще му е ясно, че създава конфликт и няма да проработи.

Не - съвсем не съм съгласен, че където и да е било по света, реално наистина властимащите влагат старание за обединяване на хората, независимо от раса, религия и т.н.

Плюс, че .... как така, ето онзи поп, където стана наскоро скандала за сградата му, че била незаконен строеж, дека ги сбира всякакви бедняци. Как така хора като него - а той далеч не е единствен пример, как така има хора, които успяват без никакви такива спешъл изрази като интеграция, със съвсем малко пари, да организират съвместно безпроблемно съжителство м/у всякакви хора. Как така майка Тереза даде на света страхотен пример за едно такова начинание, а цяла банда политици, хора с безумно много власт и пари не могат да се справят - за мен тука има нещо гнило, ма толкова гнило, че е чак видимо.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от teraforming »

shulio написа:Абе що им не направят една държавица и да ходят там като еврейте :). И тогава който не иска да спазва законите на България или която и да е там държава - да си ходи в негоавата си циганска държава. Ако иска да живее в Германия примерно - ще живее като германец с всички плюсове и минуси на това. Мисля, че така е доста справедливо :)
То точно това е идеята и тази държава се казва България. Нали за това ни разбиха здравеопазване, образование и ни карат към смърт, да могат тук да си заселват циганите. Помислете и ще разберете че съм прав.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от valyo »

Мдаа, и аз си го мислех като четовха Шулио поста... :)
Сега ще видим тоя мангал дето преби човека на пункта за вторични суровини какво ще стане с него. Това е баси ситуацията. Нашия ("собственика" на Белите Орли) откарал камион с отпадъци от нарязани съоръжения от стадиона и базата на пункта за вторични суровини. Там си имало няколко мцигани, дето катоп видели камиона скочили на него и почнали да го отнасят. Т.е. те да предават "джелезото" . И като отишъл да ги гони човека, отнесъл лопата в главата.
srg
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:00 pm

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от srg »

Колеги! Като правите предложения съобразявайте се че има разписани правила /закони, конституция/. Хубави или лоши те трябва да се спазват.Нали всички това искаме. Иначе ....!
Колкото до турците в Германия аналогията не е пълна.Все пак те нямат гражданство, а и това че са гета показва отново че това не е пътя да се интегрират.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от valyo »

Абе не са точно гета. Т.е. въобще не са. И честно казано примера дето го дадох, не е много добър, защото в крайна сметка турците не са цигани и успяват да се интегрират до голяма степен. Но им пречат 2 неща. Самите немци и известна част от самите турци, които са много силно капсулирани.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от светльо »

teraforming написа: То точно това е идеята и тази държава се казва България. Нали за това ни разбиха здравеопазване, образование и ни карат към смърт, да могат тук да си заселват циганите. Помислете и ще разберете че съм прав.
И аз така ми се чини, но смешното е, че господата европейски комисари не знаят една основна зависимост при циганите, а именно - циганин вирее, там където има пари и има какво да открадне т.е. тука като разрушат всичко, циганина няма да тръгне да копа царевица, да гледа животни и да се задържи дълго, а ще се пренасочи към по материално обезпечени дестинации.

Преди 6-7 години, като приказвах из форумите на софиянци, че ще дойде ден да реват от циганите, ме вземаха на подбив и не им се вярваше - сега същите хора, в същите форуми, взеха да пущат теми как да се справят с просещите цигани по светофарите ..... след още някоя годинка, ще стане хептем, защото гледам из малките и бедни градчета, малко по малко циганите взеха нещо да намалят, част от тях се изселват към чужденеция, част от тях към столицата, логично и напълно предвидимо развитие на ситуацията, в дълбоката провинция не остана какво да се краде.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
grand_pn
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 4:19 pm

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от grand_pn »

Че в София са най много така е,но повярвай че те са навсякъде и по села и градове и държави!Един случай мога да напиша:Сестра ми е в Германия там живее,влиза в един магазин за хляб стига до касата тръгва да плаща и си вижда чантата отворена и протмонето и го няма.Връща хляба естествено и първата и работа да отиде в полицията заради документите картите и т.н.- а там полицаят и казал-ами съжалявам че трябва да ви кажа но това са ваши сънародници които не можем да хванем тъй като всеки ден са в различен град! Айде после кажи че си горд че си българин!
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от светльо »

grand_pn звучи невероятно, но е факт - в моето село, където е пчелина ми не остана нито един, подчертавам нито един циганин, същото и с още 2-3 села в околията и тенденцията е да намалят с всяка година, но не като мрът или спират да се размножават, а като се преселват и това е така, защото наистина не остана какво да крадът. Хората спряха да гледат животни, спряха да гледат така наречените бахчи и бустани - имаше няколко случая на влизане в къщи с взлом, но виждат че полицията ги залавя и прибира на "топло", та явно решиха, че това не им изнася.

Повярвайте - циганина отива там, където има какво да краде, а в запада ..... матрял да искаш, и това никой от западняците не го взема в предвид, та не знам дали нашата държава ще стане циганска република, но предвиждам нарастващи проблеми на запада с тях и сами ще са си виновни, с тези меркантилни права на човека.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Публикувай отговор

Обратно към “Кредити от държавата / Credits and grants”