Кредитиране по пчеларската програма за 2012 Мярка 141

Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: Кредитиране по пчеларската програма за 2012

Мнение от Цеко »

Зарко написа:Значи ако не сте регистрирани като ЗП.
Или си вземате (от общинската служба по земеделие) или си теглите формуляр за ЗП. След това при местния ветеринарен лекар се регистрират кошерите. Също така попълва и ветеринарния дневник. По усмотрение взема някаква сума, най-често 5 лв. Той слага печат на анкетната карта. От там във РВМС, за да ви издадат удостоверение за пчелина. Трябва също да сложат печат. Вземат ви 20 лв....
Да допълня само, че пчелина трябва да бъде регистриран по чл.137 от ЗВД (мисля че така се наричаше), т.е. ако е в регулация кметството издава служебна бележка с която удостоверява че пчелина отговаря на чл. 15 от Закона за пчеларството, предоставя се копие от нотариалния акт + актуална скица на имота на който се намира пчелина, кошерите трябва да са номерирани съгласно новите разпоредби, трябва да има две помещения в имота - едното за вадене на меда, а другото за съхраняване на инвентара и имота трябва да е ограден.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Кредитиране по пчеларската програма за 2012

Мнение от dimitarbonev »

Не е задължително помещенията да са на пчелина. Дори не е препоръчително.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Кредитиране по пчеларската програма за 2012

Мнение от Зарко »

Цеко написа:
Зарко написа:Значи ако не сте регистрирани като ЗП.
Или си вземате (от общинската служба по земеделие) или си теглите формуляр за ЗП. След това при местния ветеринарен лекар се регистрират кошерите. Също така попълва и ветеринарния дневник. По усмотрение взема някаква сума, най-често 5 лв. Той слага печат на анкетната карта. От там във РВМС, за да ви издадат удостоверение за пчелина. Трябва също да сложат печат. Вземат ви 20 лв....
Да допълня само, че пчелина трябва да бъде регистриран по чл.137 от ЗВД (мисля че така се наричаше), т.е. ако е в регулация кметството издава служебна бележка с която удостоверява че пчелина отговаря на чл. 15 от Закона за пчеларството, предоставя се копие от нотариалния акт + актуална скица на имота на който се намира пчелина, кошерите трябва да са номерирани съгласно новите разпоредби, трябва да има две помещения в имота - едното за вадене на меда, а другото за съхраняване на инвентара и имота трябва да е ограден.
На мен никой не ми е искал такава регистрация и каквито и да е документи от кмета. А за помещения никой не е споменавал даже. За номерацията да. Като се погледне ронтално кошера в лявата част на капака трябва да има номера на пчелина, а в дясно номера на кошера, примерно 23-1, т.е. 23-ти кошер с едно пчелно семейство.
В РВМС искат договор за наем ако сте под наем и нотариалния акт на мястото, за да определят колко броя кошера могат да се сложат на това място.
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: Кредитиране по пчеларската програма за 2012

Мнение от Цеко »

Не знам, при нас във Видинско такива са изискванията, дори преди няколко дни когато регистрирах другия пчелин (който е празно дворно място) когато дойдоха на проверка от РВМС се заядоха че няма постройки за вадене на меда и съхранение на инвентара, та трябваше да ги "убеждавам" че фургона който съм приготвил за рязане, всъщност ще го монтирам на пчелина :D :D
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Кредитиране по пчеларската програма за 2012

Мнение от dimitarbonev »

Попитай ги по коя наредба или закон помещенията трябва да са на пчелина. Неграмотна сган, само се чудят как да пречат на хората да работят или да си изпросят рушвет. Като ти посочат не знам си какво поискай да ти дадат писмено препоръката, предписанието или каквото там искат.Да видим какво ще измислят, щото с това могат да отнесат една присъда и съответно да се простят с службичката си.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Кредитиране по пчеларската програма за 2012 Мярка 141

Мнение от Dinko »

Мярка 141 е насочена към по-малките ферми, към по-дребните земеделски производители, които произвеждат предимно за собствена консумация и малка част от продукцията си предлагат на пазара.

Едно от основните изисквания е кандидатът да бъде регистриран като земеделски производител по реда на Наредба №3. Регистрацията, както знаете, става в общинските служби по земеделие и в областните дирекции.
Кандидатът трябва да бъде до 60-годишна възраст, да не получава пенсия за осигурителен стаж и възраст, да обработва минимум 10 дка земя или 5 дка – когато е в необлагодетелстван планински район или отглежда трайни насаждения.

Освен това, трябва да отглежда най-малко два вида култури, или една култура и един вид животни. Ако насажденията са два вида, никое от тях не бива да надвишава 85% от общия размер.

Важно условие е също икономическият размер на стопанството да бъде между 1 и 4 икономически единици.


Всяка година кандидатът еднократно получава левовата равностойност на 1500 евро.
ЗП има възможност да кандидатства и по други мерки, например:

121 – „Модернизиране на земеделските стопанства”,
122 – „Подобряване на икономическата стойност на горите”,
123 – „Добавяне на стойност към земеделски и горски продукти”,
311 – „Разнообразяване към неземеделски дейности”.

Може да кандидатства и за директни плащания, също по агроекологичните мерки, така ще си направи пакет от мерки, който да му увеличи субсидията.
lisygera
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 5:35 pm
Местоположение: Бургас

Re: Кредитиране по пчеларската програма за 2012 Мярка 141

Мнение от lisygera »

Здравейте, бих искал да се посъветвам с вас, имам действаща фирма и съм пчелар отскоро какво бихте ме посъветвали за регистрация като земеделски производител като фирма или като физическо лице...какви са плюсовете и минусите за едното и другото. Благодаря предварително.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Кредитиране по пчеларската програма за 2012 Мярка 141

Мнение от Dinko »

Щом имаш фирма си изпълнил всички изискватия
и имаш много предимства.
Разликата е в осигуровките, ЗП плащат
70 лева на месец.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Кредитиране по пчеларската програма за 2012

Мнение от ba4o_ivan1976 »

dimitarbonev написа:Попитай ги по коя наредба или закон помещенията трябва да са на пчелина. Неграмотна сган, само се чудят как да пречат на хората да работят или да си изпросят рушвет. Като ти посочат не знам си какво поискай да ти дадат писмено препоръката, предписанието или каквото там искат.Да видим какво ще измислят, щото с това могат да отнесат една присъда и съответно да се простят с службичката си.
И при нас искаха да бъде разфасоването на пчелина! Ще послушам препоръката ти Бонев! Пак ще ги викна /неграмотната и лакома за рушвети СГАН /!!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Кредитиране по пчеларската програма за 2012 Мярка 141

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Програмата за 2012 стартира на 16.01.2012г нали ?
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
abrashev1
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 10:27 pm

Re: Кредитиране по пчеларската програма за 2012 Мярка 141

Мнение от abrashev1 »

ba4o_ivan1976 написа:Програмата за 2012 стартира на 16.01.2012г нали ?
Да. в понеделник :wink:
ROCK FOREVER
natnat
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 1:13 am

Re: Кредитиране по пчеларската програма за 2012

Мнение от natnat »

Yonko написа:С 32 кошера и 10дка нива можеш да кандидатстваш и по мярка 141 от програмата за развитие на селските райони. Аз го направих този месец. Ходенето по институций е доста, но ако си упорит.....
Някой който е кандидатствал и знае каква е процедурата за кандидатстване по националната програма, моля да сподели!
аз кандидатствах 2010 септемри и ме одобриха по мярка 141 с 50 пчели и с 20 дка естествени ливади.много е ходенето,средствата също, защото нивата ако не е ваша трябва да е с нотариално заверен договор за наем (такси при нотариус, поне за 6 г.трябва да е договора), такси по вписване на нивата в съда в съответната община, очертаване на нивата. изплащат по 2912 лв на година, като пчелите трябва да ги увеличаваш с по 20 на година.в края на третата година идват на проверка и от 50 трябва да имаш 110, а стаята да отговаря на европейските изисквания, които трябва да ти каже ветеринарния лекар, който ти води обекта(мивка с топла вода, теракот, миещи се латекс).при проверката нивата трябва да е окосена, т.е. да видят че се грижиш като добър стопанин за нея.
накрая да ви кажа, май не си заслужаваше да се захващам, но вече няма на къде. и всяка година тези 2912 лв. тряБва да ги включвам в год.данъчна декларация в таблицата с продадения мед и така ми се увеличава данъка.
към тези които искат да кандидатстват - документите ви трябва да бъдат изрядни и това е пълна глупост, че не е задължително да си плащаш осигуровки.щом си регистриран земеделски производител си длъжен. а и цялата сума си я приспадаш в данъчната декларация и така ти се намаля облагаемата основа.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Кредитиране по пчеларската програма за 2012 Мярка 141

Мнение от dimitarbonev »

За каква стая става дума. Мен не са ми искали такова чудо.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
kroum
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Май 30, 2008 6:53 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кредитиране по пчеларската програма за 2012 Мярка 141

Мнение от kroum »

Вероятно в бизнесплана на "natnat" е заложено приспособяване/построяване на стая/помещение за вадене на мед.
При мен бяха супер учудени, че на пчелина нямам "пчеларска къща", както било по добрите пч. практики-визирам Служба Съвети в земеделието.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Кредитиране по пчеларската програма за 2012 Мярка 141

Мнение от Gojyto »

Ами ако имам 7 п4елина какво? И на седемте ли трябва да имам по 1 п4еларска постройка дет да вадя меда?Казвате им това и умират на място.
Публикувай отговор

Обратно към “Кредити от държавата / Credits and grants”