Кой мед предпочитате?

10 ПРАВИЛА ЗА КУПУВАНЕ НА ПЧЕЛЕН МЕД

Модератор: Майка

a4o
Мнения: 68
Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 11:15 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от a4o »

rut21 написа:
Dinko написа:Кой мед предпочитате
Моя! :D
taka e sobstveniq med e nai dobap. :P :P :P
nikeca_k
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 9:45 pm
Местоположение: гр Чепеларе

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от nikeca_k »

Абе хора,то самос мед не се живее трябва и месце. :lol:
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от toko652003 »

От пчели. :wink:
toko6520035927(Skype)
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от Gojyto »

Тука хоратав в Бъргас само най-големите балами си купуват мед от магазина......(исках да кажа глукозо-фруктозка де :lol: ).По4ти вси4ки тарсят някои пчелар,от селата или от където и да било.Просто нямат вяра на магазините ве4е.....пак то и какво да имат.Гледайте сирената.Тва е 4иста извара да го ева....ка6кавали и боклуци...пак саламите смлени кости с подправки...
felsher
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 9:18 pm

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от felsher »

Гост написа:
Anonymous написа:
Dinko написа:Кой мед предпочитате - пчелен мед за 5 лв. или боров мед от глюкоза и изосуит за 2 лв?
estestveno med ot p4eli to idug med niama osven ot p4eli
Мед, но с различно качество.Важно е от какво, а не от пчели ли е!
Приятелю естествено, че ще е от пчели, то мед, който не е от пчели не е мед. Въпросът е кой от всички видове предпочиташ?
Аз естествено предпочитам медът от моите пчелички. А за това как да научим българина да яде мед ще е много трудно. Предпочита да си купи нещо от магазина с лъскава опаковка, отколкото да даде парите на някой истински пчелар за качествен мед. Неподстрекавам сивата икономика!!! Болшинството пчелари са регистрирани ЗП, така че всичко си е в реда на нещата. Отделно в съзнанието на самия пчелар дали ще прави шмекирии или ще иска да си събира клиенти, които да му оценят труда.
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от berija »

Относно медът в лъскава опаковка - тия дни поразгледах какво предлагат в ГОЛЕМИТЕ магазини (Кауфланд) - евтиния (на цени 5-8 лв. за кг.) на консистенция го докарваше на масло 10W40 с нарастването на цената се стигаше до консистенция на дефиренциално масло (но все още дааааааааааааалеч от това което тече от центрофугата :lol: :lol: :lol: ) ,за медът от 12лв. нагоре бих казъл ,че може и да е естествен ,но пак бе разлоен ,доколкото си спомням имаше един вид който бе почти изцяло захаросан и найстина го докарваше на пчелен мед ,но цената му бе :shock: :shock: :shock:
Относно кой мед предпочитам - зависи според обстоятелствата и пр. ,например ако ще е за закуска с палачинки С децата - предпочитам захаросан ,докато се разтече да се оклепат и са го изяли :D :D :D , ако ще е за консумация с кекс - течен ,по възможност по - тъмен (поне според моите наблюдения по-тъмния е по-ароматен) ......................................и така според зависи :D
Изображение
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Gojyto написа:Тука хоратав в Бъргас само най-големите балами си купуват мед от магазина......(исках да кажа глукозо-фруктозка де :lol: ).По4ти вси4ки тарсят някои пчелар,от селата или от където и да било.Просто нямат вяра на магазините ве4е.....пак то и какво да имат.Гледайте сирената.Тва е 4иста извара да го ева....ка6кавали и боклуци...пак саламите смлени кости с подправки...
То и при нас е така!!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от valyo »

Не се радвайте на това че меда в магазина не е търсен - ако е все така ще пострада изкупуването на едро. Верно че там е повечео китайски но и от нашия има
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от berija »

valyo написа:Не се радвайте на това че меда в магазина не е търсен - ако е все така ще пострада изкупуването на едро. Верно че там е повечео китайски но и от нашия има
По мое мнение е търсен ,НО евтиния тип шменти-капели както би казал ББ :lol: :lol: :lol: Друг е въпроса ,че евтиния гъст червено-цълт глюкозо-фруктозен бъркоч (изразявам се по този начин за да покажа недоволството си от стратегията за заблуда на потребителя) е на цена НЕ ПО НИСКА от тази на произведения от пчеларите естествен продукт ,НО купен без да е преминал по веригата с надценки на 3-4 етапа :!: Нека сиропа който го гласят за мед да го продават на щанда с мармаладите 8)
Изображение
stanko1972
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Юли 09, 2010 4:27 pm
Местоположение: Берковица

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от stanko1972 »

Колеги, до миналата година си купувах мед от пчелар, който има 40г. професионален стаж и в момента е моят учител в първата ми пчеларска година.Аз много го уважавам - прекрасен човек пчелар в душата си. От тази година имам мед собствено производство от акациевата паша и от липата смесен с билки. Когато центрофугирах меда от втората паша никога няма да забравя аромата, който се носеше от завихрянето на въздуха в центрофугата беше нещо уникално.Радвал съм се като малко дете. Сигурен съм в едно, всеки мед произведен от пчелите, добит от разстенията в природата по естествен път заслужава своето уважение. А, че собствения мед е най-хубав в това спор няма нали е собсвен.
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от medar1967 »

аз предпочитам да консумирам полифлорен мед от възможно повече различни видове нектар......
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Аз също предпочитам- полифлорен! С по голамо разнообразие и задължително течен!
Мановиятне ми харесва !
Странен дъх!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от medar1967 »

зиме предпочитам да го ям захаросан вместо да го нагрявам и развалям......
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от genata_fi »

И от рапицата не е лош.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от Dinko »

Само с кристализирал мед от рапица си пия кафето :D
От както за първи път го извадих тази година и ми
загорча , другия вече ми се вижда много сладък.
Публикувай отговор

Обратно към “Потребители на пчелни продукти / Apian merchandises users”