НОВ ВИД ЗАБЛУДА НА БЪЛГАРСКИЯ ПОТРЕБИТЕЛ

10 ПРАВИЛА ЗА КУПУВАНЕ НА ПЧЕЛЕН МЕД

Модератор: Майка

Публикувай отговор
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

НОВ ВИД ЗАБЛУДА НА БЪЛГАРСКИЯ ПОТРЕБИТЕЛ

Мнение от dimitarbonev »

След като българските преработватели премахнаха от етикетите на различните смески от подсладители и мед наименованието "ПЧЕЛЕН МЕД" решиха да се опитат да заблудат българския потребител с друга хитринка със сравнително едър шрифт под "ПЧЕЛЕН МЕД" дописват "НАТУРАЛЕН ПРОДУКТ". ТОВА СИ Е ЖИВА ИЗМАМА, тъй като ПРЕРАБОТЕНИЯ ЗАГРЯВАН И ФИЛТРИРАН ПЧЕЛЕН МЕД В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ НАРЕЧЕН НАТУРАЛЕН ПРОДУКТ. ТОВА Е В НАРУШЕНИЕ НА ЧЛ 4 И ЧЛ 14 ОТ НАРЕДБАТА ЗА ЕТИКИРАНЕ НА ХРАНИТЕ.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

8)
Няма кой да ги провери и санкционира
чиновниците нехаят !
toko6520035927(Skype)
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

Или чиновниците действат само по сигнал. А няма кой да ги сигнализира. Да им напишем една жалба,а?
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: НОВ ВИД ЗАБЛУДА НА БЪЛГАРСКИЯ ПОТРЕБИТЕЛ

Мнение от drone »

Миналата седмица си поръчах чай в едно барче. Донесоха ми го без да съм поръчвал с "мед". На опаковката имаше отпечатана пчела на пита. Никъде обаче не пишеше мед. С големи букви- НАТУРАЛЕН ПРОДУКТ. С малките в съдържанието- фруктоза и билкови екстракти. Какви точно- бог знае. Май ще трябва да се пишат жалби ,щото ние ако спим, то мошениците и наглеците не. Очевадно е , че контролните органи са в ступор. Просто мисля, че трябва да си изясним детайлно процедурата по писането на жалби и сигнали- тоест да сме "законово подковани" за да не могат приемащите сигнала да ни гледат ехидно заради дребни пропуски и да ни игнорират. Много е важно всичко да е перфектно и проверяващия не само да не може да изклинчи от задълженията си , ами и да бъде пришпорен да си върши работата , за която взема заплата.Иначе и той ще бъде наказан. Желателно е някой колега, дето е по-вещ в правото и патил в кривораздаването да подготви една поредица от примерни документи, дето като се подадат където и както трябва да няма мърдане. Такава ми е идеята - да имаме готова процедура тука и който подава жалба да е сигурен , че ще има смисъл.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: НОВ ВИД ЗАБЛУДА НА БЪЛГАРСКИЯ ПОТРЕБИТЕЛ

Мнение от dimitarbonev »

Все още някои тарикати продължават да бълват "БОРОВ МЕД" и то с ясното съзнание, че мамят хората. Днес един възрастен колега беше много възмутен от наглостта на собственика на една такава фирма за фалшиви продукти. Ще ви цитирам част от обясненията на собственика на тази фирма :
"Че как така ще пише борово сладко? Аз сега зареждам детски градини, училища и т.н.Тогава кой ще ми го купува? Аз си имам лиценз и въобще не ме интересуват вашите измишльотини че това не било законно. "
Коментара е излишен.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: НОВ ВИД ЗАБЛУДА НА БЪЛГАРСКИЯ ПОТРЕБИТЕЛ

Мнение от toko652003 »

Това за разните борови и други измишлиотини го видях с очите си и наистина четейки се подведох...
чета в първия момент боров мед а то пишело боров мел
просто търговски трик четеш Sony a то пише Sonyk просто незнам за подвеждаща реклама какво гласи закона :idea:
toko6520035927(Skype)
petermar
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:12 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: НОВ ВИД ЗАБЛУДА НА БЪЛГАРСКИЯ ПОТРЕБИТЕЛ

Мнение от petermar »

Забранена е подвеждащата реклама или подвеждащото наименование. Справка закона за защита на потребителите.
Nil satis nisi optimum
Публикувай отговор

Обратно към “Потребители на пчелни продукти / Apian merchandises users”