Албиция

Модератор: korradi

midis69
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Фев 11, 2009 6:37 pm
Местоположение: Варна

Re: Албиция

Мнение от midis69 »

Ванка,тук някъде ми се мерна ,че Пчеларски център-южен Стара загора ще продават разсад от Албиция 3лв. бройката.
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Албиция

Мнение от Майка »

Мисля, че във форума е коментирано за Албиция, може би има и снимка.
ma_rry
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 9:27 pm

Re: Албиция

Мнение от ma_rry »

не мога да изкажа мнеине колко е медоносно, но мисля че и да си купиш от тези които продава този център ще трябва да почакаш поне три четири години преди да ти цъфне и да ти върши някаква работа, миналата година си купих готово дръвче на няколко години и го засадих в градината си заради красивите цветове, расте бързо и направи корона но не цъфна, съмнявам се дали ще цъфне и тази година
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Албиция

Мнение от dimitarbonev »

Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Албиция

Мнение от Boro »

Изображение
Последно промяна от Boro на Съб Мар 21, 2009 7:05 pm, променено общо 1 път.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Албиция

Мнение от dimitarbonev »

Като поостарее дървото ти и то ще изглежда така. Мисля, да изтрия сайта си и повече да не пускам информация, след като такова ще е отнощението към труда, който съм положил за да представя информация полезна на всички и то напълно безплатно. Някой от вас да е направил нещо такова?
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ma_rry
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 9:27 pm

Re: Албиция

Мнение от ma_rry »

не си изтривайте сайта, не е нужно заради един да не могат да се възползват от ценните ви съвети други хора, аз лично имам нужда някой да ме напътства, защото смятам че имам много, много за учене още, изказването ми по-нагоре е свързано с това че не може да се очаква днес да насадиш дървото и утре да чакаш пчелна паша, по бързо би станало с тревистите видове за които пише в други теми на форума
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Албиция

Мнение от Scutellator »

Ами сей трева всяка година като искаш. То не стига другата работа ами и с зеленчукарство да се занимаваме.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
ma_rry
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 9:27 pm

Re: Албиция

Мнение от ma_rry »

всеки ще сее каквото прецени, аз просто казвам че ако искаш тази година да имаш пчелна паша трябва да се ориентираш към бързорастящи видове, а това не значи да не си засадиш албиция или други дървета и храсти които да ти вършат работа и да можеш спокойно да ги изчакаш няколко години да цъфнат, освен това не искам никой да засегна или обидя, просто изказвам мнение, аз лично имам много храсти и дървета на пчелина който е в двора на къщата ни 1 декар овощна градина, липи по цялата главна улица, в градинката имам албиция и много други неща, но смятам да си засея лофант и да видя какво ще стане,това е успешна пчеларска година
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Албиция

Мнение от Boro »

Колега dimitarbonev,не съм искал да Ви засягам,просто изразих мнение.
Все пак сме големи хора
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Албиция

Мнение от dimitarbonev »

Албицията расте много бавно. Ако мислите че за наколко години от нея ще вадите мед грешите. Имам една в двора на 3 години е и още е 1м висока
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
korradi
Мнения: 255
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 7:23 pm
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Re: Албиция

Мнение от korradi »

Не бива да се разсъждава така,щом дадено силно медоносно дърво расте по бавно и ще цъфне по-късно,да не се засажда.Та нали нашите пчели в момента,повечето нектар събират от старите дървета на 50-60 и повече години.Голяма част от тези дървета са засети от пчелари,които вече не са между живите.Ако и те бяха разсъждавали така.......... Моето мнение че всеки пчелар трябва да засажда по няколко и такива растения,които ще останат за поколенията.
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Албиция

Мнение от Boro »

На пазара в Ловеч съм ги виждал вкоренени преди 2-3 год.Тогава много добре си спомням ,че бяха по 7 лв.Иначе моето си ми е спомен от стареца. А миналата год. забелязах ,че едно се е самонасеяло но е още слабичко за разсаждане.

P.S.Миналата година гостувах на мои братовчеди в Мадрид.В квартала в който живеят имаше алеи с албиция в два реда ,обаче голяма красота.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
TVB
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 2:45 pm
Местоположение: ДУПНИЦА - 15бр. ЛР

Re: Албиция

Мнение от TVB »

ПОДКРЕПЯМ МНЕНИЕТО НА KORRADI И РАБОТЯ ВСЯКА ГОДИНА ПО ТОЗИ ВЪПРОС - ПРОИЗВЕЖДАМ ФИДАНКИ АЛБИЦИЯ,СОФОРА И ГЛЕДИЧИЯ, ЗАСАЖДАМ И РАЗДАВАМ НА КОЛЕГИТЕ В СЕЛОТО И В ПЧЕЛАРСКОТО ДРУЖЕСТВО, КЪДЕТО ЧЛЕНУВАМ - ИЗОБЩО НЕ СЕ НАДЯВАМ ДА ПОЛУЧАВАМ МЕД ОТ ТЕЗИ ДЪРВЕТА - НА 48 ГОДИНИ СЪМ. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Медоносна растителност / Honey vegetation”