Фацелия

Модератор: korradi

Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Re: Фацелия

Мнение от Vikari »

Росен Тенчев написа:Това с примамката е добре . Обаче комшиите са ти на най-идеалното растояние за медосбор. Е поне така пише в книгите . Аз миналата година пробвах с памук почти до кшерите но останах с впечатление , че там летяха пчели от други пчелини . :?:
Здрасти...вече е около 15 тина см висока .....но тези дъждове ..бурените ще я изпреварят ...но здраве да е....кошерите са ми на 50 м от фацелията ...това според мен ие добре
korradi
Мнения: 255
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 7:23 pm
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Re: Фацелия

Мнение от korradi »

Vikari написа: Здрасти...вече е около 15 тина см висока .....но тези дъждове ..бурените ще я изпреварят ...но здраве да е....кошерите са ми на 50 м от фацелията ...това според мен ие добре
Какво се случи после :roll: Останахте ли доволни от засадената "Фацелия" :D или не чак толкова :cry:
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Re: Фацелия

Мнение от Vikari »

korradi написа:
Vikari написа: Здрасти...вече е около 15 тина см висока .....но тези дъждове ..бурените ще я изпреварят ...но здраве да е....кошерите са ми на 50 м от фацелията ...това според мен ие добре
Какво се случи после :roll: Останахте ли доволни от засадената "Фацелия" :D или не чак толкова :cry:
Ами какво да кажа ..........фацелията стана но имаше много бурен...иначе цъфтя и пчелите я посещаваха ..но дали бяха моите :lol: после се получи и добър добив от семена ..но не успях да го събера....моето мнение е че е най добре да се сади рано пролетта иначе после иска предварителна обработка с препарати ...става но трябва да се садят поне 10-20 декара...цъфти доста продължително ...
korradi
Мнения: 255
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 7:23 pm
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Мнение от korradi »

Много се чудя,дали да не посея и аз 1-2дк. с "Фацелия" в Смолян ,но незнам дали ще се получи :roll: тъй като пчелина ми е на 1000м.н.в. :roll: дали изобщо ще вирее това растение на такава н.в. :roll: :?: :roll:
Georgi Zhelev Georgiev
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Дек 05, 2005 11:11 pm
Местоположение: Стара Загора / София
Обратна връзка:

Мнение от Georgi Zhelev Georgiev »

искам да ви питам дали освен за целите на пчеларството, фацелията се използва и като добив за селското стопанство, имам пред вид за храна на животните след като се укоси или не? каква височина достига растението и каква е цената за 1 кг семе? Много благодаря за отговорите...
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

Естесвено 4е се отглежда за животните.На кои земеделец му пука за п4елите???За жалост само на нас ни пука....
tora
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 7:43 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от tora »

Цената на фацелията е от 12-17 лева изхранват се животни с него но ако го сее пчелар икономически не е изгодно да се коси във фаза цъфтеж иначе така също се използва за зелено торене
korradi
Мнения: 255
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 7:23 pm
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Мнение от korradi »

Кое струва 12-17 лв,семето за кг ли :roll:
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

За мое учудване...преди седмица имах работа на мястото къде садих фацелия ..както казах не можах да събера семената и есента окосих мастото и го изорах и сега елата вижте какво чудо е ......красото ...този път ще събера семената и ще ги разхвърлям на необработваеми площи хе хе тя сама ще се разсъжда ...може да се напълне цялото поле .....стига да не я пасат овцете .. :P ..това ...може да пробвате и варианта, който ви предлагам...иначе семета ги взех от Пазарджик ...ако някой се интересува ще му пусна адреса ...изпратиха ми го по Спидито
Димкис
Мнения: 168
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 3:45 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Димкис »

Давай адреса.Между впрочем на необработено место не расте и не се самозасява.Пробвах.
korradi
Мнения: 255
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 7:23 pm
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Мнение от korradi »

Vikari написа:За мое учудване...преди седмица имах работа на мястото къде садих фацелия ..както казах не можах да събера семената и есента окосих мастото и го изорах и сега елата вижте какво чудо е ......красото ...
Благородно ти завиждам :)
petermar
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:12 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от petermar »

На необработено място не става, също така иска и влага докато поникне.
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

еее ми нищо не пречи да пробваме.....аз мисля че ще се получи...зависи от времето
petermar
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:12 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от petermar »

пробвал съм не се получи. ако поне малко не се рохне не става приятелю
dacito
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 9:06 am

Мнение от dacito »

Не си получава без добра обработка, но и тогава трябва напояване.
http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=26205
Публикувай отговор

Обратно към “Медоносна растителност / Honey vegetation”