по 20 лева

petkofire
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 11:28 am
Местоположение: Българово,Бургас

Re: по 20 лева

Мнение от petkofire »

аз също съм съгласен,че трябва да се дава нещо на пчеларите за опрашването!
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: по 20 лева

Мнение от apis1964 »

[quote="Гост"]Държавата трябва да въведе ясни правила за стимулиране на пчеларите .На всеки пчелар с над 10 кошера да се плаща по 20 лева
на кошер.[/quote

Моля ,първо излез от анонимност и след това предлагай безумия.Еднакво важни са кошерите с пчели на пчелар с един и такъв със сто.
Гост ,ти сигурно си един от тези които имат желание да цицат от държавата пари за брой кошери -да ама не ,това няма да стане.


Колкото до опрашването никой няма да дойде да се моли да си закараме кошерите във овощните градини.Ние имаме зор и трябва да се срещаме с фермерите и да им обясняваме ползата от това .Те трябва да плащат за опрашване ,а не държавата.

Сигурно искате държавата да сложи данък на брой кошер?

Стига вече с безумни искания!
kali4kata68
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Ное 13, 2009 3:46 pm

Re: по 20 лева

Мнение от kali4kata68 »

apis1964 написа:
Гост написа:Държавата трябва да въведе ясни правила за стимулиране на пчеларите .На всеки пчелар с над 10 кошера да се плаща по 20 лева
на кошер.[/quote

Моля ,първо излез от анонимност и след това предлагай безумия.Еднакво важни са кошерите с пчели на пчелар с един и такъв със сто.
Гост ,ти сигурно си един от тези които имат желание да цицат от държавата пари за брой кошери -да ама не ,това няма да стане.


Колкото до опрашването никой няма да дойде да се моли да си закараме кошерите във овощните градини.Ние имаме зор и трябва да се срещаме с фермерите и да им обясняваме ползата от това .Те трябва да плащат за опрашване ,а не държавата.

Сигурно искате държавата да сложи данък на брой кошер?


Стига вече с безумни искания!


Драги ми господине всички има ме желания да живеем добре,ако живеем по-добре ще бъдем много доволни.Но със това мислене няма да го постигнем в добрия живот.Във времето изминато да днес съм разбрал,че не плаче ли едно бебе няма кой да го нахрани .Затова че няма ли единство от всички нас,няма да има просперитет за всички нас.
Не може да се делим на малки и големи,няма ме право за това.
Трябва да си подадем ръка и да варвим рамо до рамо всички заедно за да получим това което много колеги в цял свят получават.Визирам -супсидий на глава кошер.
А после,който продаде мед да получи своето,няма значение на едро или дребно.
Който продаде прашец,прополис,пчелно млечице,восък това нека да му бъде допалнителен доход.
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ,ЧЕ ИНТЕРЕСЪТ Е ОБЩ И АКО СМЕ ЕДИННИ ЩЕ ПОСТИГНЕМ ЦЕЛТА СИ .
Бормалийски
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 2:37 pm
Местоположение: Хисаря

Re: по 20 лева

Мнение от Бормалийски »

Аз взимам 15лв на кошер и за 5год. имам 8-10 клиента.
Всеки фермер си решава сам.
Даже вече ги уча сами да ги запушват когато пръскат :)
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: по 20 лева

Мнение от apis1964 »

За опрашване колегите пчелари от Турция вземат по 4 лв на рамка -кошер с 10 рамки х4 лв -40 лв ,ако е с 12 рамки -48 лв ,при тях опрашването е около 40 дни
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: по 20 лева

Мнение от nikoko »

bars_i написа:
apis1964 написа:За опрашване колегите пчелари от Турция вземат по 4 лв на рамка -кошер с 10 рамки х4 лв -40 лв ,ако е с 12 рамки -48 лв ,при тях опрашването е около 40 дни
Добре защо в Турция плащат за това,в Гърция за онова ,в Патагония за незнам какво си само в България не.Тук се гледа само колко е бензина еди къде и вдигат,а заплати не ,за опрашване не и ред други не,не,не-докога.Само не ми казвайте,че докато се вдигнем няма да успеем.Има и други начини къде по цивилизовани,а не да се провикаме като аборигени по улиците.
Още ли чакаме някой да ни даде? На мен ми идва и ми иска мед, задето пчелите ми "крадат" от слънчогледа Му, та камо ли да даде. Хайде бе момчета, стига с тези наши фантазии. А тези дето Бормалийски ги е научил да му плащат - сигурно са "извънземни"
bobii
Мнения: 104
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 5:44 pm
Местоположение: Плевен

Re: по 20 лева

Мнение от bobii »

bars_i написа:
apis1964 написа:За опрашване колегите пчелари от Турция вземат по 4 лв на рамка -кошер с 10 рамки х4 лв -40 лв ,ако е с 12 рамки -48 лв ,при тях опрашването е около 40 дни
Добре защо в Турция плащат за това,в Гърция за онова ,в Патагония за незнам какво си само в България не.Тук се гледа само колко е бензина еди къде и вдигат,а заплати не ,за опрашване не и ред други не,не,не-докога.Само не ми казвайте,че докато се вдигнем няма да успеем.Има и други начини къде по цивилизовани,а не да се провикаме като аборигени по улиците.
Ми защото тука е България!Пука му на някой за бг-пчеларя! :oops:
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: по 20 лева

Мнение от nikoko »

ba4o_ivan1976 написа:
narbu написа:nikoko ти сериоззо ли бе колега идва да ти иска мед задето пчелите ти му крадът слънчогледа????????????????
То не е само при него и по нашия край се чува!
Да, така беше преди години. Иска си човека, то слънчогледа си е негов...... :wink: Сега са склонни /някой/ да ти поемат пътните.
Христо Христов
Мнения: 104
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 6:52 am

Re: по 20 лева

Мнение от Христо Христов »

bars_i написа:
apis1964 написа:За опрашване колегите пчелари от Турция вземат по 4 лв на рамка -кошер с 10 рамки х4 лв -40 лв ,ако е с 12 рамки -48 лв ,при тях опрашването е около 40 дни
Добре защо в Турция плащат за това,в Гърция за онова ,в Патагония за незнам какво си само в България не.Тук се гледа само колко е бензина еди къде и вдигат,а заплати не ,за опрашване не и ред други не,не,не-докога.Само не ми казвайте,че докато се вдигнем няма да успеем.Има и други начини къде по цивилизовани,а не да се провикаме като аборигени по улиците.
В България адекватно заплащане за пчелоопрашване няма да има по простата причина, че във всяко село, махала и паланка се отглеждат пчели (някъде дори е пренаселено).Достатъчни са за получаване на нормални добиви и без заплащане.Ако някога, някъде липсват "безплатни" пчели бъдете сигурни, че заплащане ще има.
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: по 20 лева

Мнение от славов »

съгласен съм с колегата Христов,доколкото зная в България има около 750 000 пчелни семейства на площ 110 000квадратни километра.Следователно ще плащат тия в чиито район пчелите са недостатъчно и са заинтересовани да си повишат добивите.
garo
Мнения: 187
Регистриран на: Нед Яну 11, 2009 8:23 pm
Местоположение: Пирдоп 40бр

Re: по 20 лева

Мнение от garo »

cheryta написа:В съседна Румъния всеки пчелар който си е регистрирал кошерите,по надлежния ред и е продал на лицензиран изкупчик минимум 10 кг. на кошер пчелен мед.Получава 8евро за всеки кошер.
Това ако стане в България до пчеларите ще стигнат по 2евро на кошер
kolev
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2008 9:15 am
Местоположение: Русе

Re: по 20 лева

Мнение от kolev »

Да, но колко от тези пчелни сем. са регистрирани и хората, които ги гледат дали си плащат осигуровки?

Задължително трява да се направи нещо по въпроса с плащането на пчеларите, дали ще е от държавата или от ЗП на слънчоглед и др. няма никакво значение, но трябва да се направи.
Може ли да се дава субсидия на декър за това, че обработваш дадена нива, а защо не се плаща и на кошер?
Преди нямаше и акциз на горивото което ползваха за трактори и комбайни, а ние си плащаме захарта без облекчения.
Според мен трябва да се плаща по 25-30лв на кошер + транспортните разходи.
centurion
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:36 pm
Местоположение: Троян 5 бр. ДБ

Re: по 20 лева

Мнение от centurion »

Във филма " Мълчанието на пчелите " на NG, един пчелар от USA говори за 90 $ на кошер.
Филма е интересен ако не сте го гледали отделето 50 мин.
Най-големият ВРАГ на пчелите е ПЧЕЛАРЯ.
генчо_ димитров
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 11:17 pm

Re: по 20 лева

Мнение от генчо_ димитров »

аз също съм за подпомагане или субсидиране на кошер
във белите държави никой не дава пари ей така,а дава защото има възвращаемост
Публикувай отговор

Обратно към “Кой да заплати на пчеларите за опрашването? / Who to pay to the beekeepers for pollination?”