БОНЕВ - НЕКОРЕКТЕН ТЪРГОВЕЦ НА АВТОСТЪКЛА

Справочник на търговците, производителите и магазините за пчеларски инвентар във всички области в страната. Всеки може свободно да добави липсващ магазин в съответната област.
Моля не пускайте нови теми а само отговори
за да е по прегледно.
Публикувай отговор
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

БОНЕВ - НЕКОРЕКТЕН ТЪРГОВЕЦ НА АВТОСТЪКЛА

Мнение от teraforming »

Малко темата е извън областта на пчелаството, но всички ползваме някакъв механизиран транспорт за обслужване на пчелините, така че реших че е редно да споделя с вас от кого да се пазите при подмяна на стъкла.
Миналата седмица при пренасяне на инвентар си пукнах придното стъкло. Веднага реших да си го сменя и най - близкото място беше Автоборса Бонев, намираща се в близост до разклона за Малка Верея на пътя Стара Загора - Богомилово.
При отиването ми в събота, веднага почнаха да ме обеждават, колко е добре да дам 130лв за ново стъкло, а не 100лв за втора употреба немско, оригинално. Накрая се наложих да свалим от една друга астра и да ми го сложат. Но след като разбрах, че има технологично време 4-5 часа за слагане реших да оставя за понеделник, тъй като не бях планирал това стоене на трупчета и имах други ангажименти по пчелина.
В понеделник към обед отидох, оставих колата за смяна и си тръгнах. След около 1 час ми звъннаха от там, че втората употреба е продадено и могат да ми сложат само ново, ако не ща да си вземам колата. Аз вече бях дал 6лв за такси , а се очартаваше да дам още толкова и им казах да сменят с ново като надеждата ми беше чи новото си е ново. Може да е за добро.
Отидох вече към 17.30. Стъклото беше сложено, платих и тръгнах.
След малко усещам че нещо не е наред, вгледах се и разбирам че стъклото изкревя, помослих че не е измито от мазни петна. Спрях пред къщи , над 10 пъти го търках с всякакви препарати, но си остава криво и това е. Показах го на приятели да не си въобразявам и на тях им е криво.
Днес вторник отивам за рекламация , посрешна ме шефа и ми каза че нещо бъркам.
Тва не е огледало, че да изкревя, че е стъкло и нещо не съм наред със зрението.
След доста напрегнат разговор и ехидни усмивки от шефа им разбрах, че няма смисъл от повече обсъждане на темата и съм назад със 130лв.
Така че колеги, ако имате нужда нещо по колата не ходете там.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: БОНЕВ - НЕКОРЕКТЕН ТЪРГОВЕЦ НА АВТОСТЪКЛА

Мнение от светльо »

Нещо не разбирам - криво/изкревя? .... в какъв смисъл, то ако е криво с препарати за какво си търкал, какво си очаквал да стане?
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: БОНЕВ - НЕКОРЕКТЕН ТЪРГОВЕЦ НА АВТОСТЪКЛА

Мнение от teraforming »

светльо написа:Нещо не разбирам - криво/изкревя? .... в какъв смисъл, то ако е криво с препарати за какво си търкал, какво си очаквал да стане?
Стъклото явно има фабричен дефект и са го взели без пари като бракувано, когато гледаш през него се променя дълбочината и големината на обектите, което натоварва очите и е предпоставка за неправилна преценка на разстоянието, а го търках и мих защото си помислих че е от маслата , които беше омацано най - вероятно от опаковката.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: БОНЕВ - НЕКОРЕКТЕН ТЪРГОВЕЦ НА АВТОСТЪКЛА

Мнение от светльо »

Имаш ли някакъв документ за извършената "услуга" ?
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: БОНЕВ - НЕКОРЕКТЕН ТЪРГОВЕЦ НА АВТОСТЪКЛА

Мнение от teraforming »

светльо написа:Имаш ли някакъв документ за извършената "услуга" ?
Един "фърчащ" лист като касова бележка и без печат дори. Тва ми дадоха.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: БОНЕВ - НЕКОРЕКТЕН ТЪРГОВЕЦ НА АВТОСТЪКЛА

Мнение от светльо »

Лошо - евентуално можеше да се помисли как да си потърсиш правата ..... аз точно е такива елементи най ги обичам, не че не може да си свърши работата коректно, ама мързел и тарикатлък, такива трябва да мрът в тази държава точно от тях идват проблемите ни.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Alfist 8C
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 7:01 pm

Re: БОНЕВ - НЕКОРЕКТЕН ТЪРГОВЕЦ НА АВТОСТЪКЛА

Мнение от Alfist 8C »

Нищо не пречи да пуснеш една жалба http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd& ... ment_id=19 безплатно е и става за 5 минути.
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: БОНЕВ - НЕКОРЕКТЕН ТЪРГОВЕЦ НА АВТОСТЪКЛА

Мнение от teraforming »

Зарко написа:Светльо, то това са поне половината пастмина у нас.

teraforming, наистина пусни една жалба до комисията за защита на потребителя
Благодаря за съчувствието! Надявам се просто хората да узнаят за случая . Защото ще трябват експертизи, ала бала, главоболия. Постепенно ще се отсеят измамниците чрез форумите. Поне се надявам.
Alfist 8C
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 7:01 pm

Re: БОНЕВ - НЕКОРЕКТЕН ТЪРГОВЕЦ НА АВТОСТЪКЛА

Мнение от Alfist 8C »

Ти си пусни жалбата до КЗП, да му направят една проверка ,па ще видиш как ще му се стъжни на тоя тарикат.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: БОНЕВ - НЕКОРЕКТЕН ТЪРГОВЕЦ НА АВТОСТЪКЛА

Мнение от dimitarbonev »

teraforming написа:Малко темата е извън областта на пчелаството, но всички ползваме някакъв механизиран транспорт за обслужване на пчелините, така че реших че е редно да споделя с вас от кого да се пазите при подмяна на стъкла.
Миналата седмица при пренасяне на инвентар си пукнах придното стъкло. Веднага реших да си го сменя и най - близкото място беше Автоборса Бонев, намираща се в близост до разклона за Малка Верея на пътя Стара Загора - Богомилово.
При отиването ми в събота, веднага почнаха да ме обеждават, колко е добре да дам 130лв за ново стъкло, а не 100лв за втора употреба немско, оригинално. Накрая се наложих да свалим от една друга астра и да ми го сложат. Но след като разбрах, че има технологично време 4-5 часа за слагане реших да оставя за понеделник, тъй като не бях планирал това стоене на трупчета и имах други ангажименти по пчелина.
В понеделник към обед отидох, оставих колата за смяна и си тръгнах. След около 1 час ми звъннаха от там, че втората употреба е продадено и могат да ми сложат само ново, ако не ща да си вземам колата. Аз вече бях дал 6лв за такси , а се очартаваше да дам още толкова и им казах да сменят с ново като надеждата ми беше чи новото си е ново. Може да е за добро.
Отидох вече към 17.30. Стъклото беше сложено, платих и тръгнах.
След малко усещам че нещо не е наред, вгледах се и разбирам че стъклото изкревя, помослих че не е измито от мазни петна. Спрях пред къщи , над 10 пъти го търках с всякакви препарати, но си остава криво и това е. Показах го на приятели да не си въобразявам и на тях им е криво.
Днес вторник отивам за рекламация , посрешна ме шефа и ми каза че нещо бъркам.
Тва не е огледало, че да изкревя, че е стъкло и нещо не съм наред със зрението.
След доста напрегнат разговор и ехидни усмивки от шефа им разбрах, че няма смисъл от повече обсъждане на темата и съм назад със 130лв.
Така че колеги, ако имате нужда нещо по колата не ходете там.
За да нямам такива премеждия, Когато ходя в сервиз винаги искам касова бележка или фактура. Това е достатъчно основание да си търся правата. И още никога не оставям колата в сервиз без да наблюдавам какво се преви по нея, какви материали се влагат. Ако имаш някакъв документ сезирай комисията за защита на потребителите. Ако не сезирай данъчните че са ти отказали да ти издадат касов бон. Ще ги попилеят, както са я закъсали в момента с изпълнението на приходите. А и може да ти издадат документ, с който да си търсиш правата. Не се отказвай. Само по такъв начин може да се научат тарикатите на ред и коректност.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Публикувай отговор

Обратно към “Търговци, производители и магазини / Tradesmen, producers and shops”