изнасяне на мед във италия

Справочник на търговците, производителите и магазините за пчеларски инвентар във всички области в страната. Всеки може свободно да добави липсващ магазин в съответната област.
Моля не пускайте нови теми а само отговори
за да е по прегледно.
dakata_86_
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 11:53 pm

изнасяне на мед във италия

Мнение от dakata_86_ »

Някой знае ли дали може да се изнася мед имам пазар във Италя но не знам как стоят нещата как мога да го изнеса и дали е разрешено. Мерси предварително.
dakata_86_
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 11:53 pm

Re: изнасяне на мед във италия

Мнение от dakata_86_ »

никои ли не знае нищо. :(
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: изнасяне на мед във италия

Мнение от shulio »

Не съм се занимавал, обаче не би трябвало да имаш проблем ако го изнасяш за ЕС. Ако имаш документи, че е твой меда и че отговаря на здравните норми - не виждам причина някой да те спре. Предполагам имаш купувач - сигурен.
dakata_86_
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 11:53 pm

Re: изнасяне на мед във италия

Мнение от dakata_86_ »

Не става вапрос за големи количества а за буркани имам познат които живее там и ме пита да му дам да продава каза че там 200грама струвал 2,50евро. И за това ме интересува дали ще му направиат проблем на границите защото тои е със кола.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: изнасяне на мед във италия

Мнение от Gojyto »

Какви проблеми да му правят на границите??Те дори няма да разберат че носи мед.Но това е тъпото,4е не може да се носи количество.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: изнасяне на мед във италия

Мнение от shulio »

Aз говорех за количества, че ако си има документи че е негов меда и отговаря на здравните изисквания - няма кой да го спре ако се движи в ЕС
ApiAnt
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 1:42 pm
Местоположение: Ст.Загора

Re: изнасяне на мед във италия

Мнение от ApiAnt »

Уж сме в Евросъюза, уж всичко е много просто. Ама не е точно така. Ако наистина беше тъй щеше да има много повече изнасящи търговци, много повече конкуренция и съответно цените на изкупуване щяха да са доста по-високи. Има едни лицензионни режими които казват - всичко което не е разрешено е забранено, т.е. обратното на свободния пазар. И все пак ако намерите чуждестранен търговец на едро и имате решимостта да му го занесете имате право да го продадете. На границата проблем със сигурност ще има. Зависи как ще успеете да се справите с него. И още нещо, ако меда е разфасован в буркани имате право да продадете по този начин... 40% от продукцията си . Другите 60% задължително непреработен трябва да се продаде на търговец на едро. Интересно дали и в другите страни на Евросъюза е така.
И най-дългият път започва с една крачка.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: изнасяне на мед във италия

Мнение от Gojyto »

Аз пък незнам на на6ата граница може да няма проблем с изследванията,ама на 4ужда граница на6те изследвания едва ли ги признават.Тя софийската ни лаборатория няма нужния лиценз.Но това е за количества.Да товари в колата 5 6 тенекии хварля дрехите отгоре и си минава какав е проблема.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: изнасяне на мед във италия

Мнение от shulio »

Интересно ми е тези 40% как ще ме хванат ако не е тайна. Кой ще познае аз колко мед съм изкарал и ако прекарвам през границата 5 тона примерно. Тези 5 тона колко процента са от всичкия мед който съм добил. Мога да пиша че съм добил 100 тона. И да продавам 40 примерно. Другите съм ги раздал на приятели или не съм ги пласирал. Данък невиждам как ще ти вземат за непласирана стока. А най-добре да регистрираш едно ООД ако ще се занимаваш сериозно и всичко е 6. Регистрацията е 250лв. Отпадна това да искат 5000лв депозит. Ще плащаш 120лв осигуровка на месец като президент на фирмата. И си изнасяш мед като фирма колкото си искаш.

Потърсих информация къде точно пише, че е забранено сам да изнасяш меда си. Не намерих такъв закон никъде. Май навсякъде по форумите пишат, че не може да се изнася. Ама като ги питаш - Защо? - никой не знае и не може да даде линк към закона който урежда тези неща.

А пък ако не дай си боже ни приемат в Шенген тогава пък невиждам кой за какво ще те спре ако си изпълнил здравните норми и имаш сертификат за качество
колменеро

Re: изнасяне на мед във италия

Мнение от колменеро »

И как ще прекараш 5 тона мед през границата без да си го декларирал? Това да не ти е кифла за изпът. Не сте нито първите, нито ще сте последни, които се сещат за такъв вариант. Ако беше толкова лесно, щеше да е масова практика. Но май не е точно така....
Alfist 8C
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 7:01 pm

Re: изнасяне на мед във италия

Мнение от Alfist 8C »

За голями количества, май може само във варели от 200 литра.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: изнасяне на мед във италия

Мнение от shulio »

колменеро написа:И как ще прекараш 5 тона мед през границата без да си го декларирал? Това да не ти е кифла за изпът. Не сте нито първите, нито ще сте последни, които се сещат за такъв вариант. Ако беше толкова лесно, щеше да е масова практика. Но май не е точно така....
Май не прочете внимателно какво съм написал
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: изнасяне на мед във италия

Мнение от ba4o_ivan1976 »

shulio написа:Интересно ми е тези 40% как ще ме хванат ако не е тайна. Кой ще познае аз колко мед съм изкарал и ако прекарвам през границата 5 тона примерно. Тези 5 тона колко процента са от всичкия мед който съм добил. Мога да пиша че съм добил 100 тона. И да продавам 40 примерно. Другите съм ги раздал на приятели или не съм ги пласирал. Данък невиждам как ще ти вземат за непласирана стока. А най-добре да регистрираш едно ООД ако ще се занимаваш сериозно и всичко е 6. Регистрацията е 250лв. Отпадна това да искат 5000лв депозит. Ще плащаш 120лв осигуровка на месец като президент на фирмата. И си изнасяш мед като фирма колкото си искаш.

Потърсих информация къде точно пише, че е забранено сам да изнасяш меда си. Не намерих такъв закон никъде. Май навсякъде по форумите пишат, че не може да се изнася. Ама като ги питаш - Защо? - никой не знае и не може да даде линк към закона който урежда тези неща.

А пък ако не дай си боже ни приемат в Шенген тогава пък невиждам кой за какво ще те спре ако си изпълнил здравните норми и имаш сертификат за качество
Беше забранен износа на непреработена земеделска продукция преди приемането на България в евро съюза този закон да се забрани износа на непреработена селско стопанска продукция го вкара Мехмед Дикме ! С приемането на България в евросъюза автоматично забраната отпадна ! Можеш да си изнесеш всичкият мед сам без проблем само ще те трябват някви документи предполагам / не съм изнасял/ но може да се изнесе!!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
ApiAnt
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 1:42 pm
Местоположение: Ст.Загора

Re: изнасяне на мед във италия

Мнение от ApiAnt »

Тук всички умуват, дават идеи, но никой не е изнасял. След време някой проиграва занятието къде повече, къде по-малко успешно и добива опит. Как мислите дали някой, който има този опит ще го сподели на страниците на форума. Аз лично не вярвам. Та затова теми като тази са си една доста празна говорилня.
И най-дългият път започва с една крачка.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: изнасяне на мед във италия

Мнение от shulio »

Човека пита дали може,а не как да го направи. Отговора явно е - може! Естествено както всичко в скапаната ни държава така и това няма да е никак лесно. Ще се разходиш по сума ти институции където ще трябва да буташ пари за да ти дадат документите. Ако не искаш да даваш пари - чакаш докато се сетиш, че трябва да дадеш.

Но това няма смисъл да го дъфкаме. Всеки, който е правил нещо различно от това да ходи на работа знае, че нещата в България стават по гореописания начин. Просто чиновника така е научен.
Публикувай отговор

Обратно към “Търговци, производители и магазини / Tradesmen, producers and shops”