ако гълташ прополисови топчета веднъж дневно

Модератор: syzi

Публикувай отговор
Bore_30
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 9:39 am
Местоположение: ПЕРНИК с.Дивля-8бр.

ако гълташ прополисови топчета веднъж дневно

Мнение от Bore_30 »

Вреди ли по някъкъв начин прополиса на на храносмилателният трак
ако гълташ прополисови топчета веднъж дневно
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: прополис

Мнение от dimitarbonev »

Защо трябва да гълташ прополисови топчета. По-добре си направи тинктура. По принцип прополиса подобрява микрофлората на стомашночревния тракт
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Bore_30
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 9:39 am
Местоположение: ПЕРНИК с.Дивля-8бр.

Re: прополис

Мнение от Bore_30 »

Защото ми е по лесно.Правиш си топче и гълташ.
Просто ме интересува дали вреди и да кажа и на други за какво ми е помоггал.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: прополис

Мнение от DAN »

Не вреди, но под формата на топче не може да се усвои изцяло от организма. По-добре се усвоява разтворен в спирт. Като преди употреба дозата се поставя във вода или мляко с мед.
valchev
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 9:33 am
Местоположение: Шумен
Обратна връзка:

Re: прополис

Мнение от valchev »

За храносмилателния тракт ,устната кухина е добре да се смеси дъвка с прополис и да се дъвче(добре е да се улучи правилната пропорция,за да не се получи пресичане).От няколко години ползвам такава употреба,която е удачна и за деца.Друг вариант е да се залепи малко парче прополис м/у зъбите или пак да се смучи прополис колкото грахово зърно.В медицинската литература има спорни мнения за гълтането на прополис.Прополиса действа ефективно за лечението на афти в устната кухина.Използването на разтвор на прополис в спирт също се препоръчва,като се капват няколко капки в чай или мляко.
avliga
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 3:36 pm

Re: прополис

Мнение от avliga »

Прополиса помага при пародонтоза. Това заболяване на съвременният човек, пряко свързано с "мързела" му да яде по твърди храни, да яде плодове с корите/ябълки, като не ги бели и режи на парченца,/ лесно и бързо се повлиява от тинктурата на прополис със спирт. В домашни условия може да се направи настойка от прополис в ракия. Слага се топче колкото орех в половинлитрово шишенце от минерална вода.Прополиса се разтваря.С капки от тази настойка, капнати в чаша с вода, се изплаква устата след миене на зъбите.Действа безотказно! Действа и като обеззаразяващо устната кухина и при лош дъх от устата.Ако се направи гаргара при болно гърло също помага.Капки от прополисовата тинктура помагат при язви в стомаха, колити, жлъчни заболявания. Не е панацея обаче.Трябва и консултация със специалист лекар.Би било редно да имате и неговото одобрение. Във всеки случай,ако не помогне, няма да навреди! Да се внимава обаче, много силно, яко дразни лигавицата на стомаха!
nikos
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 6:02 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: прополис

Мнение от nikos »

Bore_30 написа:Защото ми е по лесно.Правиш си топче и гълташ.
Просто ме интересува дали вреди и да кажа и на други за какво ми е помоггал.

Има статии в които се казва че последните изследвания показват отрицателни странични ефекти от гълтането на такива топчета. По добре спиртен разтвор в определени съотношения.
IVO183

Re: прополис

Мнение от IVO183 »

Има статии в които се казва че последните изследвания показват отрицателни странични ефекти от гълтането на такива топчета. По добре спиртен разтвор в определени съотношения.[/quote]

Няма логика в това :shock: . Защо тогава се чувствам много по добре като гълтам въпросните топчета сутрин на гладно? :D
зуница
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: прополис

Мнение от зуница »

С топче прополис поставено върху брадавица се лекува чрез "изгарянето" и'. Капките прополисова тинктура са за лечение на стомах.Обяснението защо е така ,си го помислете.
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: прополис

Мнение от Veselin »

Ако топчета прополис се поглъщат може да се залепят на някоя гънка в стомаха и да предизвикат язва.
IVO183

Re: прополис

Мнение от IVO183 »

Veselin написа:Ако топчета прополис се поглъщат може да се залепят на някоя гънка в стомаха и да предизвикат язва.
Не съм чувал подобно нещо. Постоянно се консултирам с човек който е много навътре в нещата. Не искам никой да подвеждам но се препоръчва, топчетата да се пият на гладно с топло прясно мляко. По бързо се абсорбира от организма.
зуница
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: ако гълташ прополисови топчета веднъж дневно

Мнение от зуница »

Първо глътка мляко за неутрализиране на киселата стомашна киселина, после "топчето" което заради млякото не се лепи по стените на стомаха."Подвеждащото" в случая е " на гладно".Не разбирам само защо не се ползват прополисовите разтвори, при които няма риск от залепване и усложнения?
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Публикувай отговор

Обратно към “Апитерапия / Apitherapy”