Алергия от пчелно ужилване

Модератор: syzi

Христо Христов
Мнения: 104
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 6:52 am

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от Христо Христов »

Щом не си се занимавал с пчели е нормално да имаш алергична реакция-зачервяване, подуване на мястото, сърбеж но това не означава, че си алергичен.Важно е да не получаваш алергичен шок-задушаване, подуване на езика, зачервяване по цялото тяло, прилошаване и т.н. Ако съм на твое място бих постъпил така:ще се разходя около най-близката спешна помощ, ще намеря цъфнали растения, ще се огледам за пчели и ще хвана една така, че да ме ужили.После отивам в най-близкото кафе и пия едно.Ако получа шок на близо ще ме спасят, ако ли не купувам кошери с пчели и имам едно прекрасно хоби!Успех! :D
Nic
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Окт 15, 2008 8:27 pm
Местоположение: Ямбол

Алергичен ли съм!

Мнение от Nic »

Здравейте!
Бях решил да започна да се занимавам любителски с пчеларство, изчетох доста неща, купих си доста литература.При алерголог направих изследване. Резултата за мой ужас бе, че съм алергичен към пчелна отрова. В момента съм напълно разочарован, че не мога да започна да се занимавам с това, какъв съвет бихте ми дали. Опитните пчелари какво ще кажат по въпроса, дали теста при алерголог е от значениe или най-добре практиката ще покаже дали съм алергичен или не. Искам да споделя, че съм бил жилен от пчела и нищо не ми е ставало, само зачервяване, подуване и толкоз, но това е било доста отдавна, та сега незнам може би съм станал алергичен.
krumned
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 6:22 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: Алергичен ли съм!

Мнение от krumned »

Не се отказвай.Постепенно ще се адаптираш,но до тогава ползвай всякакви предпазни средства,зареди се с подходящи медикаменти и имай едно на ум.
Успех в начинанието!!!
христо
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 7:58 pm
Местоположение: добрич

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от христо »

Не раздавайте мнения просто ей така. Това е сериозен проблем,прочетете писаното досега по проблема и ако нямате компетентно мнение- просто не вземайте отношение по поставения въпрос, защото може да объркате момчето. Пчеларството е много приятен бизнес, но пчелното ужилване за много хора е опасно. Казвам всичко това защото става пред очите ми, и повярвайте не е лесно, па макар и да не ми се иска да е така.
ickata
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 9:06 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от ickata »

Nic няма нищо страшно,точно сега е момента да започнеш да провеждаш лечението.Началният курс продължава два месеца и половина като на седмица имаш 2 инжекции,след това продължава по една инжекция на две седмици, в продължение на поне две години.Гаранцията е 100% поне така казват докторите.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от toko652003 »

drone написа:Ако няма отоци на гърлото и ларингса с опасност от задушаване мисля ,че човек може да се занимава с пчеларство . С течение на времето организма свиква с отровата и алергичните реакции намаляват доста. Аз в началото имах средни отоци при ужилвания. Сега след 15 години пчеларстване нямам никакви отоци, с изключение на директно ужилване в голяма вена. Интересното е , че при масово ужилване - 10-20 броя еднократно , тялото отделя адреналин и няма почти никаква реакция.

Да вярно.
toko6520035927(Skype)
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: Алергичен ли съм!

Мнение от DAN »

Никой не знае в каква посока ще се развие чувствителността му към пчелната отрова.
Това само времето ще покаже.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Алергичен ли съм!

Мнение от genata_fi »

Аз започнах без да се замислям за това дали съм алергичен и след като ме изядоха и бях в болница разбрах че съм алергичен, но не се отказах и то с помощта на колегите във форума. Купих си страхотно було тип блузон от по-твърд плат и от както го ползвам заедно с ръкавиците нямам нито едно ужилване, просто винаги когато отивам да работя нещо с пчелите си взимам нужните мерки и винаги имам на разположение флакон урбазон , адреналин и алергозан, дано не се налага да ги ползвам. Така че не се отказвай, това да се занимаваш с пчеларство е страхотно удоволствие. УСПЕХ
ефенди
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Ное 13, 2008 4:25 pm
Местоположение: Добрич

Re: Алергичен ли съм!

Мнение от ефенди »

nic,ако ти кажа че първоначално съм припадал след ужилвания няма да ми повярваш..а сега те ме успокояват..не е страшно жилото на пчелите,заради това не се отказвай..но ако се отказваш заради това ,че почти няма пари в тая работа за сега ,бих те разбрал..
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Алергичен ли съм!

Мнение от drone »

Ако няма свръхчуствителност ,не вижам какво му пречи да се занимава с пчелите. Малко или много отичане от ужилването се издържа. Проблема е ако му отича лигавицата в гърлото и отива към задушаване. Но това може да го научи не с тест при алерголога , ами при истински ужилвания. Да не се отчайва човека отсега !
honeyed
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 30, 2008 11:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Алергичен ли съм!

Мнение от honeyed »

Щом ти го е казал лекар значи си алергичен.Въпросът е до каква степен ти влияе пчелното ужилване.Ще допълня написаното от genata_fi:отначало ходи при пчелите с някой по-опитен пчелар,нека той върши основните манипулации ти само свикваи с присъствието на пчелите.Новобранците в началото отнасят много ужилвания.Аз като започнах пчеларството и през ум не ми мина да проверя дали съм алергичен.Първия път така ме нажилиха но не се отказах,и сега ме жилят но аз продължавам да ги обичам тези малки жилещи животинки.За щастие се оказа че не съм алергичен.
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от Vikari »

Здравейте...
Да споделя и аз....когато започнах с първите си два кошера - 2006 година хабер си нямах какво ме очаква....не само като работа но и ужилванията...на втория преглед с един мой познат който не си беше взел булото и аз му отстъпих моето...при прегледа ме жилна една под окото по меката част на кожата .....за 5-6 минути се зачервих , засърбя ме цялото тяло особено пръстите на краката / вероятно там е най нежна кожата или там избива не знм / след още няколко минути ми причерня пред очите и ...ме качиха в колата за първа помощ ...по пътя ми беше черно пред очите и чувах само гласове....беше доста страшно...в БП...инжекции адреналини и т.н.оправиха ме за няколко часа.....Искам само да оточня ...преди прегледа бях пръскал с хербециди за тревата...беше април месец.... Не напразно доста от по опитните колеки наблягат на хигиената преди работа но тогава ....новобранска работа....
И така лятото на 2006 година изкарах с разни витамини и алергозани с много слаб ефект при някои от по тежките ужилвания бях на Урбазон.. ..при всяко ужилване дори и по крака зе зачервявах...и правех компреси със студена вода...следващата година 2007 минах на Преднизолон и след това на Метил-преднизолон ...при по големи реакции по 3-4 М.Преднизолона към края на лятото реших да пробвам без хапчета и се получи....2008 година сезона изкарах почти без никакви хапчета само 1-2 пъти когато са ме жилили около очите ...както знаете това е особено специално място за пчелите...и така но винаги имам Метил Преднизолон и урбазон на ампули за всеки случай....това е ..моята малка история за алергията ми ...надявам се с течение на времето да преодолея всичко ...но мерака си е мерак ..особено при нас за пчелите..може и за цял живот....Съвети тук по отношение на алергията не бих давал ...всеки сам трябва да си прецени.....все пак живота си е негов и на неговото семейство разбира се ...
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от drone »

Колеги, препоръчвам ви да работите винаги с було на главата, само заради опасността от директно ужилване в окото! Тогава със сигурност ще ослепеете с него. :idea: Преценете дали си струва тази загуба заради това ,че булото ви пречи понякога на работата. Иначе надолу ако искате работете по гащи, когато трябва да покажете на някой,че не ви дреме от ужилванията. :)
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от genata_fi »

Аз от както си купих италианско було, тип блузон с широка периферия на мрежата , направо се родих, много удобно и приятно се работи с него. От малко по-дебел материал е самия блузон чисто бял и пчелите не могат да ме жилят през него. Лятото в жегите направо си го обличам на голо и нямам проблеми. А и жена ми и дъщеря ми постоянно ме следят как отивам при пчелите. Прави са, така им изкарах акъла, припаднах пред очите им пролетта след доста ужилвания накуп. От както го ползвам, не ме е ужилила нито една. Важното е човек да се пази винаги и да не се прави на ербап, защото наистина последствията са неприятни.
Това е истината - човек сам да се пази и взима нужните мерки, ако наистина иска да продължи да се занимава с пчеларство.
Весели празници и много веселие в новогодишната нощ.
Пепи
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Авг 21, 2009 7:58 pm

Алергия към оси и пчели

Мнение от Пепи »

Здравейте всички!
Темата отново ми е за алергията към пчели и оси. Оказа се, че тази година усетих какво е наистина ужилване от оса. Направих шок на 10-та минута. Много е трудно да не знае човек какво го чака при следващо ужилване. Това е второто ми ужилване с алергичен ефект. Преди 5 години също ме ужили оса, но имах леко задушаване и вкъщи след доза урбазон и алергозан веднага се стабилизирах.Към пчели също имам, но при тях не е толкова силно. Сега е зима, но като дойде лято! Дайте съвет или предложете лекар, болница за компетентен преглед и лечение. Благодаря на отзовалите се!
Публикувай отговор

Обратно към “Апитерапия / Apitherapy”