Пчелният восък- помощник при артритни и ревматични заболяван

Модератор: syzi

Публикувай отговор
avliga
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 3:36 pm

Пчелният восък- помощник при артритни и ревматични заболяван

Мнение от avliga »

От години страдам от болки в ставите.Какво ли не съм пробвала.Де мине, де не! Но процеса върви необратимо и напредва.Тази година ми е дошло на ум да използвам зимата пчелния восък.Спомних си, че на Павел Баня ми правиха парафин,и се чувствах добре.Ясно ми е какво да правя.Знам как да го разтопя, как да го излея, че да излезе удобно да се наложи като превръзка. Имам обаче само едно съмнение.Парафина който ми правиха от какъв произход е? Ако е пчелен восък естественно е, че лечебните му свойства помагат,не само топлината,която той отделя.Но само пчелен восък ли е?
Ако някой знае как се прави това нещо-парафин за медицински цели, моля да сподели! От мен благодарностите ще са големи, че най-сетне, няма да слизам по стъпалата като патица!
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: Пчелният восък- помощник при артритни и ревматични заболяван

Мнение от DAN »

За парафина не знам, Но восъка действа добре. Потапя се марля в разтопен восък и се слага на болното място докато е топла. Отгоре се овива с бинт или нещо друго за да се задържи и се стои с него колкото е възможно по-дълго.
syzi
Мнения: 289
Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 3:27 pm
Местоположение: Русе, 280 бр. ДБ
Обратна връзка:

Re: Пчелният восък- помощник при артритни и ревматични заболяван

Мнение от syzi »

Артрозна болест.Ставно заболяване(шипове).Явява се в резултат на настъпили дегенеративни атрофични и пролиферативни процеси по хрущялите и костите на ставите. 1.Пчелна отрова.Използват се методиките,описани при ревматоидния артрит. 2.Маточно млечице.Под формата на капсули и таблетки от 0,02 или 0,06 мг се взема 3 пъти дневно преди хранене.Курс на лечение-20-30 дни.Препоръчва се при жени,когато артрозната болест е в климактериумната възраст. 3.Восък и пчелен клей.Прилагат се комбинирано в съотношение 8:2,на водна баня-за топлинни апликации върху болните стави.Топлолечение-Тази методика е подобна на парафинолечението.Восъкът се слага в тавичка и се загрява на водна баня.след застиването му се поставя на болното място,покрива се с вълнен плат и престоява 20-30 минути.След разтопяването му във восъка може да се постави марлена възглавничка,която след като се напои с восък,леко се изцежда и се налага на определеното място.Лечебният ефект от тази процедура може да се повиши,ако към восъка се прибави прополис в съотношение 8:2.От восъка може да се приготвят и восъчни пластири,които леко затоплени,се поставят върху болния участък за 24 часа.Тази форма на лечение се използва при простудни,травматични и възпалителни заболявания на мускули,сухожилия,стави,при бронхити.
Публикувай отговор

Обратно към “Апитерапия / Apitherapy”