Влияние на пчелната отрова върху кръвното налягане

Модератор: syzi

Публикувай отговор
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Влияние на пчелната отрова върху кръвното налягане

Мнение от medar1967 »

Моля ако има запознати с проблема да изкажат мнания тук дали пчелната отрова при ужилване влияе върху кръвното налягане на пчеларя и ако влияе - как???
langstrot_rut
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Яну 02, 2010 9:00 pm
Местоположение: България - 7 бр. ДБ

Re: Влияние на пчелната отрова върху кръвното налягане

Мнение от langstrot_rut »

Незнам какво е точно влиянието, но да си те жулва една пчеличка през 3-4 дни си е една ваксина гратис :lol:
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Влияние на пчелната отрова върху кръвното налягане

Мнение от ттитто »

пчелната отрова понижава кръвното налягане
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: Влияние на пчелната отрова върху кръвното налягане

Мнение от Цеко »

ттитто написа:пчелната отрова понижава кръвното налягане
Може и да е вярно това. Преди една седмица установих че имам високо кръвно (160 на 120) ходих на доктор, той ми изписа лекарства и след три дена бях на конторлен преглед, кръвното ми беше 150 на 100 и доктора ми каза да продължавам да пия лекарствата ( сутрин и вечер по едно). В неделя преглеждах кошерите, ужилиха ме най малко 20 пчели (времето беше малко кофти), вечерта бях на гости и не си пих хапчето, но и алкохол не пих много (една ракия и една чаша вино). Вчера сутрината си меря кръвното 120 на 70 :shock: , не си пих хапчето, днес сутринта пак го мерих 120 на 80, пак не си пих хапчето, но бях при пчелите и ме ужилиха 3-4 :D. Предпочитам да ме жилят пчелите отколкото да пия тези хапчета за кръвно!
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Влияние на пчелната отрова върху кръвното налягане

Мнение от medar1967 »

попитах защото аз имам високо кръвно и се запитах ако от отровата се вдига кръвното няма ли да ми стане още по-зле....а щом го сваля значи няма проблем....
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Влияние на пчелната отрова върху кръвното налягане

Мнение от ттитто »

ракията се пие за да притъпи алергичен шок, а не за кръвно налягане. По принцип повечето биологични отрови имат понижаващ кръвното налягане ефект.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Влияние на пчелната отрова върху кръвното налягане

Мнение от tatu »

На мен лично ми пада кръвното и ми се налага да пия доста кафе за да го нормализирам.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Влияние на пчелната отрова върху кръвното налягане

Мнение от genata_fi »

Пчелната отрова понижава кръвното налягане, ракията неутрализира отровата. Аз съм го изпитвал - омекнаха ми краката и се свлякох на земята.
syzi
Мнения: 289
Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 3:27 pm
Местоположение: Русе, 280 бр. ДБ
Обратна връзка:

Re: Влияние на пчелната отрова върху кръвното налягане

Мнение от syzi »

"В зоната на контакта на отровата с рецепторната система наорганизма се наблюдава динамична реакция на организма,изразяваща се в пълна мобилизация на защитните му възможности:хиперемия в областта на проникването на отровата(левкоцити,лимфоцити,еритроцити,имунни антитела),която образува защитен асептивен вал,неутрализираш токсичното въздействие на отровата.Чрез рецепторния апарат съставките на пчелната отрова по директен или индиректен път участват в сездаването на важни лечебно-профилактични комплекси с широк терапевтичен спектър,изразяващо се по пътя на стимулиращо въздействие в/у различните органи и системи.Тази насоченост оказва следния ефект:
1.Противовъзпалително,разсейващо,подобряващо трофиката и обезболяващо действие в областта на засегнатия участък.
2.Увеличава мускулната сила на сърцето.
3.Увеличава притока на кръв към мозъчните съдове и сърдечните коронарии.
4.Отслабва условните рефлекси.
5.Разширява съдовете на мозъка,усилва коронарното кръвообръщение.
6.Увеличава обемната скорост на сърцето и сърдечната дейност.
7.Понижава кръвното налягане,което има периферен характер.Това се обуславя от разхлабващото се действие на гладката мускулатура на съдовете.
8.Намалява холестерина в кръвта и кръвоносните съдове."
Това е само част от действието на пчелната отрова върху човешкия организъм.Цитатът е от книгата "Апитерапия" на Д-р Стоймир Младенов и инж.Миленко Радославович.При интерес бих могла да сканирам нещо от книгата.
ivan1
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 7:10 pm

Re: Влияние на пчелната отрова върху кръвното налягане

Мнение от ivan1 »

ако може да сканираш тази част свързана с кръвното налягане.Аз съм с ниско кръвно налягане и вече два пъти ми се случва да ми се подкосяват краката вечер след като приключа работа.Благодаря предварително.
Публикувай отговор

Обратно към “Апитерапия / Apitherapy”