Държавата отново се подигра с пчеларите

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Публикувай отговор
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от Gojyto »

ХАХАХАХАХ човек в на6то село има близо 1000 бройки.И все нови и нови си идват.Не 4е е хубаво ама ....50 бройки са ни6то.Не би трябвало да ти забраняват.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от светльо »

rojedelon написа:и ми забраняват регистрация поради факта 4е имало над 50 регистрирани п4елни сем. в населеното място в радиусна 2км.(
ако ни подкарат по такива параметри, за цяла България ще имаме ПРАВО на не повече от десетина хиляди семейства - аман от неграмотни и некомпетентни номенклатурчици.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
rojedelon
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Сеп 30, 2011 7:05 pm

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от rojedelon »

[quote="Gojyto"]ХАХАХАХАХ човек в на6то село има близо 1000 бройки.И все нови и нови си идват.Не 4е е хубаво ама ....50 бройки са ни6то.Не би трябвало да ти забраняват.[/quo кое е тжоито село ако не е тайна?Моето е Войника до ямбол.Ако искаш пиши на ли4ни.Прав си не са много но ми забраняват :( Аз като го гледам закона не така,или се барка тоя ветиринар или незнам.
Дайте ми една добра пчелна майка и ще ви дам една добра реколта от мед ". Дулитъл
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от dimitarbonev »

Искай писмено да обоснове отказа си. Да видим на кой член от кой закон ще се обоснове. И после ще видим. Ще намерим начин да ти помогнем да се реши проблема.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
rosty_sz
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 7:36 pm

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от rosty_sz »

Нямат право да ти откажат регистрация с такъв претекст, ако става дума за стационарен пчелин. Има такъв член в закона, но засяга подвижното пчеларство. Само преди няколко дни бях попаднал и на публикувано решение на съд по същия казус като твоя. Бъди настоятелен и прочети закона преди следваща среща. Ако продължават да се дърпат изискай писмен отказ със аргументи. След това само подаваш жалба в съда и повярвай, до дело няма да се стигне, защото съда ще ги уведоми за заведената жалба, те ще се посъветват с техния юрист и ще ти пуснат регистрацията.
Аз по принцип съм "ЗА" регулиране на броя семейства с цел да не се получават парадокси от 1000 семейства в едно селце, но за сега такива текстове в закона няма.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от dimitarbonev »

Поредния резил на МЗХ излезе на яве. Приетите заявления значително надвишават лимитите на средствата заложени по съответните мерки. Най- значителен е приноса на мярката за борба с вароатозата, където приетите заявления са със 114% повече от заложената сума или със близо 800000лв Още по-зле стоят нещата с кошерите там недостигът е около 2 200 000 лв а за отводки около 1 700 000. Сега стои въпросът как да се излезе от положението.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ianev
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Юни 24, 2011 10:58 am

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от ianev »

На принципа тука има тука нема. Едни хора ще вземат другите ще пият по една студена вода, ще скръцнат с зъби за това че са се редили на опашки и до там....
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”