Как е за вас сезон 2009.

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Публикувай отговор
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Как е за вас сезон 2009.

Мнение от dimitarbonev »

Това имах и аз предвид, че метода е подходящ за райони в които има изобилна паша. В райони с по-слаба паша метода е подходящ за умножаване на семействата.Аз от такова двумайчино семейство съм правил 8 отводки по на 5 рамки в края на юни и съм смъквал и един корпус мед(беше на 6 корпуса със запечатани пило и беше тръгнало да бяга. държа да отбележа, че отводката си беше зимувала върху основното семейство и си беше доста силна.). За нашите условия с кратки бурни паши е по-подходящ метода с помощно семейство и налитане на основния кошер. Само да не се провали медосбора, че рояците са сигурни. Трябва внимателно да се следи и да се вземат съответните мерки според ситуацията.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
musi
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 9:12 am
Местоположение: кубрат

Re: Как е за вас сезон 2009.

Мнение от musi »

това схема която съм си чертал през 2000 год. и по която сме работили по пчелите
да не се чудите как се добиват над 50 кг мед че се и правят отводки както казах по-рано технологията е една само трябва да помислиш как да я приложиш при твоите условия. От 3-4 години направихме някои подобрения с оглед на това че вече искахме вместо да използваме рапицата само за развитие на пчелите да вадим и стоков мед и за целта се направиха някои промени...


Какви бяха промените ?
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”