Започна тормоза над пчеларите

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Започна тормоза над пчеларите

Мнение от Dinko »

Оплачи се в общината.
Намери кой е пръскал и му искай обезщетение.
Нали уж пръскат с безвредни за пчелите препарати?
Нашия арендатор ме предупреждава кога пръска и с какво ?
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Започна тормоза над пчеларите

Мнение от tatu »

От общината казаха да пратя проба в София но трябвало аз да я платя ,струвала около 600 лева .Да взема проби и от ръсената рапица и също лично да занеса и да платя пробите и след това да издиря кой е ръсил и да го съдя
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Започна тормоза над пчеларите

Мнение от Майка »

Не е ли около 60 лв. пробата?
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Започна тормоза над пчеларите

Мнение от светльо »

tatu написа:От общината казаха да пратя проба в София но трябвало аз да я платя ,струвала около 600 лева .Да взема проби и от ръсената рапица и също лично да занеса и да платя пробите и след това да издиря кой е ръсил и да го съдя
и после в съда,просто ще попитат кой е вземал пробите за пчелите - ти,а кой е вземал пробите от рапицата,ти т.е.потърпевшия .... познай колко ще ти признаят пробите.От тук оп едно протакване на делото с половин година,после ходи търси и давай проби.

Накрая ще вземем да бягаме всички от тази рапица,ама да видим.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Започна тормоза над пчеларите

Мнение от Dinko »

Около 600 пчелни семейства са отровени в землището на генералтошевското село Средина, алармира кметът Георги Георгиев. Те са собственост на пет-шест души, които издържат семействата си с пчеларство. Пчелите са отровени на 21 или 22 април, каза кметът. Тогава арендатор е пръскал с хербициди пшеница край Средина.

Не е изпратил уведомителни писма нито до кметството, нито до пчеларите, каквито са изискванията на закона, негодува Георгиев. Не са взети никакви мерки за безопасност, каза за "Труд" и Християн Христов - председател на Областния пчеларски съюз. По думите му, пръскано е целодневно с наземна техника. Христов обясни, че според изискванията на Наредба 15 на земеделското министерство - за опазване на пчелните семейства, третирането на посевите трябва да става в определени часове. Шефът на съюза припомни, че през 2007 г. пчелари от добричкото село Пчеларово вече осъдиха арендатори за умъртвяване на пчелни семейства.

През последните дни има постъпили общо седем сигнала за масова мор на пчели в четири села в общините Крушари, Балчик и Генерал Тошево, каза директорът на Агенцията по храните в Добрич д-р Розалина Брайкова. Тя обясни, че са взети проби от пчелите и третираните растения, които са изпратени в акредитирана лаборатория в София. Резултатите се очакват.


Източник: trud.bg
natnat
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 1:13 am

Re: Започна тормоза над пчеларите

Мнение от natnat »

genata_fi написа:Ами това е парадокс, милиони хора гладуват, вместо да се сеят култури изхранващи населението, всичко се юрна биогориво да произвежда. Като няма какво да ядем и пием - ще консумираме био гориво. Трябва да забранят тая рапица, или както са измислили вид който не се нуждае от опрашване, да измислят вид който не се нуждае от пръскане с препарати.

колеги, дано с премахването на биодобавката от горивото (поне така казаха по телевизията) да спрат посевите от рапица.мисля си и се надявам догодина да я няма вече в землищата ни
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Започна тормоза над пчеларите

Мнение от светльо »

Цеко Сифоня написа:Недейте така бре колеги!!!Това ни е първата главна паша!Ако вземат да пръскат с нерегламентирани препарати слънчогледа и другите медоносни култури и тях ли да премахнат?Че то какво друго ни остава като паша от която може да се хване стоков мед и оттам да изкараме некой лев.Лично аз рапицата си я обичам много-обилна паша,рано се вади ,засилва семействата без много грижи,мед колкото щеш,отводки ,изградени пити и се продава лесно-е може да е на ниска цена но си е доход.Даже трябва да я сеят повече!
Абсолютно - що за безумие,да се спира нещо от което печелим и ние и земеделците,нещо което е доходоносно в целия свят,само не и у нас.Не е никакво решение това,защото си има пръскания по всички култури - всички имаме пресен пример в момента със пшеница,пчелите не я налитат,но отровата си е във въздуха,отрова която е вредна за пчелите.

Това е безумие,аз тъкмо се зарадвах,че имаме вече и рапица - основна паша във Швеция ....... така вече имаме повече паши,една да не стане,друга,поне от третата ще се закачи нещо,как .... .аз това не мога да го приема за нормално,да бягаме от това което ни носи пари.Че то ако ще я караме така,то какъв е смисъла да се занимаваш със пчеларство - днес рапица,утре слънчогледа,акацията нежна,а и я няма вече,липовите гори и те са на свършване,от разни билки,кой ти гледа билки във България и да гледа колко декара ще е ........ рапицата е ОСНОВНА паша,миналата година ми даде 25кг..

Трябва просто да се вразумят земеделците,ама не със приказки,а със закон и СЪД,колегата го каза много точно:
Зарко написа: Така е, защото не сме нормална държава. Можели да си търсят правата в съда, а къде е той... В държавата, в която някой измамник ти казва спокойно в очите - като не ти харесва ме съди. Спокоен е, защото то съд няма...
искаме протести за субсидии и програми - а отгоре ни сипят отрова.Какви субсидии,какви пет лева - ако те изтряскат така,имате ли си на идея как се излиза после от ситуацията.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
midis69
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Фев 11, 2009 6:37 pm
Местоположение: Варна

Re: Започна тормоза над пчеларите

Мнение от midis69 »

Не виждам Бонев да е писал нещо по въпроса ,нали е от управата на най новия и най истински съюз.Няма пчеларски съюзи в България,всичките са маскари.
kristinobal
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:37 am

Re: Започна тормоза над пчеларите

Мнение от kristinobal »

Работа на тия пчеларски организаций е да защитават пчеларите, нека сега някоя такава организация да заведе дело, да отмени този абсурден акт и тогава аз ще се убедя, че има полза от нея и веднага ще се запиша и ще си плащам членския внос.
astraaa
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Апр 03, 2011 1:19 pm

Re: Започна тормоза над пчеларите

Мнение от astraaa »

Пчеларските съюзи са като БЗНС-тата в България, по-различна съдба не ги очаква.
garo
Мнения: 187
Регистриран на: Нед Яну 11, 2009 8:23 pm
Местоположение: Пирдоп 40бр

Re: Започна тормоза над пчеларите

Мнение от garo »

kristinobal написа:Работа на тия пчеларски организаций е да защитават пчеларите, нека сега някоя такава организация да заведе дело, да отмени този абсурден акт и тогава аз ще се убедя, че има полза от нея и веднага ще се запиша и ще си плащам членския внос.
на готово е лесно
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Започна тормоза над пчеларите

Мнение от dimitarbonev »

midis69 написа:Не виждам Бонев да е писал нещо по въпроса ,нали е от управата на най новия и най истински съюз.Няма пчеларски съюзи в България,всичките са маскари.
Бонев вече не само не е в управата, но не е и в съюза.
Вложих много за създаването на този съюз, исках да бъде наистина съюз, който да защитава пчеларите, но за тази една година всички чакаха, чакаха някой ей така даром някой да се погрижи за тях, да реши проблемите им. Резултата е налице. Докато лудите се налудуват тарикатите превзеха сдружението в резултат сдружението от Съюз на Българските Пчелари се превърна в съюза на Михайлов. От участниците във форума на общото събрание освен мен присъстваха още двама души. Те видяха как се избира лидер на организацията.
А сега по темата. Подготвяме една анкета от Сдружение "Акация1899" Пловдив съвместно с едни млади хора от фондация КРЕДО БОНУМ и кампанията "За пчелите и хората"(погледнете тук viewtopic.php?f=35&t=2727) Съвместно с тях ще се опитаме да направим това, което организациите не искат да направят.
Та когато един човек иска да направи нещо, търси начин, когато не иска, търси причина.
Вината за забавянето на тази анкета е моя, тъй като от много ангажименти не ми оставаше време да работя по анкетата, но сега, след като се налага принудително да почивам ще довърша нещата.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Започна тормоза над пчеларите

Мнение от dimitarbonev »

Цяла година молих да създадем дружества по места и да се включим в работата на съюза дейно,да изберем председател, който наистна да работи за пчеларите. Но всичко това си остана само едно добро пожелание. От това се възползваха хората, чиято цел е това сдружение да не работи. И какъв е смисъла да продължава, след като подкрепа няма?
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Започна тормоза над пчеларите

Мнение от Scutellator »

dimitarbonev написа:
midis69 написа:Не виждам Бонев да е писал нещо по въпроса ,нали е от управата на най новия и най истински съюз.Няма пчеларски съюзи в България,всичките са маскари.
Бонев вече не само не е в управата, но не е и в съюза.
Добър отговор. За неразбралите все още ....

Това е нещото което е добре всеки един да направи и да чака да му измре електората на съответния съюз. Хората, с които всички дядки искат да се снимат и им се радват като ги видят (все едно виждат някой светия) и се ръкостискат, са същите онези които им причиняват всичко онова дето им се случва. Как не можаха да се научат.... Или знаят, но им харесва......
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
kristinobal
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:37 am

Re: Започна тормоза над пчеларите

Мнение от kristinobal »

garo написа:
kristinobal написа:Работа на тия пчеларски организаций е да защитават пчеларите, нека сега някоя такава организация да заведе дело, да отмени този абсурден акт и тогава аз ще се убедя, че има полза от нея и веднага ще се запиша и ще си плащам членския внос.
на готово е лесно
Изчети всичко написано и ще проумееш, че дори и да членуваш някъде, само ще ти вземат членския внос а ник не ще те защитят.
Защо да давам кредит на доверие на някого, нетрябва ли делата да говорят за човек /съюз/.
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”