Държавата помага на пчеларите слушам и не вярвам на очите си

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Диян Димитров
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:42 pm

Re: Държавата помага на пчеларите слушам и не вярвам на очит

Мнение от Диян Димитров »

За цялата страна срока е от 25.06. до 06.07.
Диян Димитров
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:42 pm

Re: Държавата помага на пчеларите слушам и не вярвам на очит

Мнение от Диян Димитров »

На 27 юни, сряда, от 13.00 часа, в Парк-хотел „Москва” ще се проведе среща на експерти от Министерство на земеделието и храните и Държавен фонд „Земеделие” с представители на браншовите пчеларски организации във връзка с подпомагането на сектора по схемата „de minimis”.
Това е информация от сайта на ДФЗ . Ако някой има повече информация нека да я сподели.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Държавата помага на пчеларите слушам и не вярвам на очит

Мнение от tatu »

Някой знае ли кога ще започнат да изплащат по 12 лева на кошер?
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Държавата помага на пчеларите слушам и не вярвам на очит

Мнение от ba4o_ivan1976 »

tatu написа:Някой знае ли кога ще започнат да изплащат по 12 лева на кошер?
Би трябвало до 26.07.2012г да са преведени! :) :) :)
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Държавата помага на пчеларите слушам и не вярвам на очит

Мнение от dimitarbonev »

След 26. Доколкото разбрах до края на седмицата ще са преведени.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ianev
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Юни 24, 2011 10:58 am

Re: Държавата помага на пчеларите слушам и не вярвам на очит

Мнение от ianev »

До колкото разбрах от колеги парите били преведени има едно НО . Ще копирам мнението си в една от групите в фейсбук по темата.

По принцип съм мнение че помощите от 12 лева на пчелно семейство трябва да се отпускат на всички без значение дали са ЗП. Няма особена разлика и едните и другите гледаме пчели. Има хора с по над 100 семейства който не са регистрирани. Преди време имаше дискусия по темата ЗП и какво излезе тези който са регистрирани веднага нападаха другите ама как няма да си регистриран. Болестите идвали от не регистрирани пчелини и ЗП (За пчелините съм съгласен че трябва да са регистрирани всички) и още куп глупости без покритие. Все едно сме някаква язва в пчеларството като не сме регистрирани. По принцип като си плащам един път осигуровки не смятам пак да давам пари на тая държава за същото нещо. Не виждам да се подобрява нещо. Счупих си ръката и в болницата нямаха гипс че ходих да си купувам. Аз не съм и нямам намерение да го правя!

Колко голяма била разликата едни осигуровки ......

И после обединение между пчеларите. Първо държавата не брой не регистрираните за живи. После колегите който са ЗП не приемат не регистрираните колеги за час от тях (ЗП) . Всеки си гледа личния интерес и за това всеки ни мачка и с цени на продукцията изобщо като цяло. Извинявам се ако съм засегнал някой.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Държавата помага на пчеларите слушам и не вярвам на очит

Мнение от Dinko »

Помоща е по документи .
Като нямаш откъде да те знаят че гледаш пчели ?

Има разлика ЗП плащаме и данъци .

Като не си ЗП как пробиваш на пазара ?
Най вероятно продаваш по 3,80 лв на търговци ?

Нали писахме на Бойко Борисов че точно това искаме.
Плащане на кошер :idea: :idea: :idea:
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Държавата помага на пчеларите слушам и не вярвам на очит

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Да се надяваме че с всяка изминала година ще ходи по нагоре цифрата!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
ianev
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Юни 24, 2011 10:58 am

Re: Държавата помага на пчеларите слушам и не вярвам на очит

Мнение от ianev »

Колега Динко. Плащане на кошер но за всички без значение дали е ЗП или НЕ. Не продавам на по малко от 5 лв на едро няма да дам за по малко на търговци и на дребно продавам на по 7-8 лева ама това е друга тема и се отклонява от другата която се зачекна :!:
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Държавата помага на пчеларите слушам и не вярвам на очит

Мнение от ba4o_ivan1976 »

ianev написа:Колега Динко. Плащане на кошер но за всички без значение дали е ЗП или НЕ. Не продавам на по малко от 5 лв на едро няма да дам за по малко на търговци и на дребно продавам на по 7-8 лева ама това е друга тема и се отклонява от другата която се зачекна :!:
Ако имаш 10 тона - играта ти ще е различна / предполагам/! Или греша?
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Държавата помага на пчеларите слушам и не вярвам на очит

Мнение от ba4o_ivan1976 »

ianev написа:Колега Динко. Плащане на кошер но за всички без значение дали е ЗП или НЕ. Не продавам на по малко от 5 лв на едро няма да дам за по малко на търговци и на дребно продавам на по 7-8 лева ама това е друга тема и се отклонява от другата която се зачекна :!:
Аз така една година си го държах като беше станал меда 1.6лв-1.8лв? а ПРЕДНАТА ГОДИНА ГО БЯХМЕ ПРОДАЛИ НА 3.2ЛВ. Нищо добро само минуси имах ! Не ми дойде на ум да го сваря на ракия поне!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
ianev
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Юни 24, 2011 10:58 am

Re: Държавата помага на пчеларите слушам и не вярвам на очит

Мнение от ianev »

Бачо Иван прав си ако имам 10 тона друго ще е ама пак 3,80 няма да го дам ами ще си държа поне 4,50. Няма да допусна да се подиграват с труда ми. При колега дойде някакъв анонимник и искаше по 2 лв да му купи меда. Но за субсидията ставаше въпрос дали трябваше да е за всички или само за ЗП според теб. Интересно ми е какво е твоето мнение по този въпрос :?:
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Държавата помага на пчеларите слушам и не вярвам на очит

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Аз какво мисля не е от значение - защото нито ще навредя - нито ще помогна. Аз лично се регистрирах през 2006г. Защото още тогава казаха че за да се получава нещо както подпомагане и програми или супсидия трябва да си зем.производител! Регистриран производител е буква А свързано със всичко за програми,помощи и т.н! Между другото преди години даваха по 20-30ст помощ на килограм мед - продаден на търговец със документи /като документите бяха издавани от търговеца/ и в тоя случай бяхме изнасилени от търговците. Аз мисля че с тая помощ на брой пч.сем нещата тръгват към нормалното което трябва да бъде ! Не зная кой е в основата на това за тази помощ да му стисна ръката!
Аз лично мисля който иска да се занимава и занапред с пчеларство и да се развива че трябва да се регистрира има доста плюсове и парите за усигоровките се оправдават! А и за в бъдеще контрола ще става предполагам все по голям и по пчелини и по помещения - къде се добива и т.н.
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
ianev
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Юни 24, 2011 10:58 am

Re: Държавата помага на пчеларите слушам и не вярвам на очит

Мнение от ianev »

Субсидията трябва да си е на пчелно семейство и да има за всички!
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Държавата помага на пчеларите слушам и не вярвам на очит

Мнение от dimitarbonev »

Така. Ще си позволя и аз да се намеся в спора. Всъщност на практика, този, който не е регистриран ЗП плаща по-малко данъци и осигуровки, въпреки, че миу се признават по-малко разходи. Миналата година една госпожа си беше направила труда да направи изчисление ако се регистрира като ЗП какво ще плаща и ако не се регистрира какво. Оказа се че до 500 кошера и съответно при добив някъде около 25 кг от кошер по- удачно е да не се регистрираш (условието разбира се е да си осигурен на друго място), иначе разходите по издръжката на едно пчелно семейство са си едни и същи независимо дали си регистриран или не. Плюсовете на регистрацията са, че можеш да участваш по разните му мерки и програми, да получаваш субсидии, да реализираш директни продажби. Това последното не е никак маловажно. А този, които има 500 и повече кошера, поне аз не познавам такъв дето да не е регистриран като ЗП било то като физическо или юридическо лице. Вярно е, че то има няколко стопанства с по 2000 празни кошера, направени по САПАРД, но нали ролята на държавата е да проверява. Освен това на практика средствата които се дават като субсидия имат таван. Когато институциите си свършат работата както трябва злоупотреби няма да има.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”