Пари, хвърлени на вятъра

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
georgi_goso@abv.bg
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 5:56 pm

Re: Пари, хвърлени на вятъра

Мнение от georgi_goso@abv.bg »

Бонев първо благодаря ти от сърце жив и здрав и твоето семейство.Колеги докато не излезем на улицата нищо няма да се промени.
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: Пари, хвърлени на вятъра

Мнение от славов »

Защо се дават пари по тия програми??
Възможни отговори:
1.За да се увеличи броя на кошерите на единица площ/за по-добро опрашване/-сега са около 6 кошера за 1 квадратен километър,според статистиката /напълно достатъчни за пчелоопрашване/
2.За да могат да се уредят нашите хора-стопанства със стотици и дори хиляди кошери.Какъв стоков мед ще чакаме от тях/според дебелите книги за да преживее 1 пчелно семейства на година е нужно количество от 100кг мед и 32 кг прашец,колко ще има отгоре за да остане и за собственика или целта е не печалба от продукцията ,а получената субсидия.
Така може да се продължи и с отводките,майките и дори третирането против акара който не е толкова страшен колкото го представят
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Пари, хвърлени на вятъра

Мнение от drone »

Дай да вземем тука всички от форума да направим още един пчеларски съюз, няма да е излишен, пък и ще ни се чува думата. Хем ще бъде национално представен- има хора от всякъде, хем ще бъде доста по-многоброен от повечето съюзи -недоносчета.Може да го кръстим както ви дойде по-веселяшки, щото имаме съюзи на национални съюзи със сериозни имена като професионалистите и браншовиците с по 2-3 члена, пък ние хич да не е поне 50 човека ще съберем на учредително събрание ,ще изберем примерно Бонев за председател и още 20-тина в управителен съвет . И ще си прекарваме решенията на национално ниво, не само да гледаме нещастници като Михайлов, Котларски ,Алдомировския браншовик и сие, да се бъзикат с нас и да прибират парички от Европата. Нека си вземем сами пая ,а не да чакаме друг да ни го даде и да говори от какво се нуждаем.
niki1313
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Яну 05, 2013 12:31 pm

Re: Пари, хвърлени на вятъра

Мнение от niki1313 »

Има малко ирония в предходното изказване, но нека наистина да се преброим и преборим за правата си. Който е "за" да вдигне ръка.
Последно промяна от niki1313 на Съб Мар 23, 2013 8:20 am, променено общо 1 път.
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Пари, хвърлени на вятъра

Мнение от volodq »

Броете ме и мене за това дело.
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
georgi_goso@abv.bg
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 5:56 pm

Re: Пари, хвърлени на вятъра

Мнение от georgi_goso@abv.bg »

Аз съм за с две ръце,а и Бонев ги разбира нещата как трябва да станат.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Пари, хвърлени на вятъра

Мнение от Dinko »

УС на СБП
1. Георги Тодоров – Пловдив
2. Кирил Киров – Несебър
3. Михаил Михайлов – София
4. Симеон Тодоров – София
5. Георги Асенов – Радомир
6. Илия Цонев – София
7. Даниела Челебиева – Шумен
8. Иван Джерекаров – Перник
9. Любомир Григоров – Габрово
10. Тихомир Стоицое- Кюстендил.


http://www.ubb.hit.bg/
Нали си имаме съюз че и много други....
niki1313
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Яну 05, 2013 12:31 pm

Re: Пари, хвърлени на вятъра

Мнение от niki1313 »

Колеги, излизаме от проблема и след още две, три страници на форума, ще сме на съвсем различна тема. Трябват скорошни ефективни действия.

felibetoboy - "Решението е протести и то в София. Да покажем че ни има и да бъдем чути какво искаме."
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Пари, хвърлени на вятъра

Мнение от drone »

Не мисля, че тоя списък на УС на СБП е верен, най-малкото, защото Симеон Тодоров и Бонев напуснаха със скандал и съюза и членството си в УС, заради машинациите на Михайлов при изборите. Не мисля, че истински градивни ,кардинални идеи могат да се прокарат в практиката чрез хората в тоя съюз. Нека Бонев да ви каже дали е така.
валко
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 8:00 pm

Re: Пари, хвърлени на вятъра

Мнение от валко »

Много ми е интересно колко мед е изкупен от програмните пчелари,има ли някаква полза от тях.
georgi_goso@abv.bg
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 5:56 pm

Re: Пари, хвърлени на вятъра

Мнение от georgi_goso@abv.bg »

Ами айде да го организираме и да отиваме но не мисля че и половината от форума ще дойдат.Тук се говори лесно.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Пари, хвърлени на вятъра

Мнение от Dinko »

Трябват грамотни хора с образование и
компютърна грамотност.
Да знаят какво искат , не като сегашните протести.
1/ По 50 лева на кошер за опрашването.
2/ Строга забрана за пръскане в цъфтежа
georgi_goso@abv.bg
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 5:56 pm

Re: Пари, хвърлени на вятъра

Мнение от georgi_goso@abv.bg »

Мисля че има доста такива хора по форумите.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Пари, хвърлени на вятъра

Мнение от dimitarbonev »

Този списък не е актуален. Хората, които са в този управителен съвет с много малки изключения нямат нищо общо с пчеларството. А колкото до това до колко може да се работи с тези хора пролича от начина по който се отнесоха с предложението, което внесохме за наовата пчеларска програма. Михайлов най-напред отказа да го внесе, а после тръгна да разправя налявао и дясно, че не е минало, защото е трябвало да бъде внесено от национална организация. Сега смятам да го искам писмено и да заведа дело в комисията за защита от дискриминация. Янко Янков пък, предлага субсидията за кошери да отпадне, защото да има повече пари за проверители. УС единодушно гласува това предложение и Михайлов го внася в работната група. Няма да коментирам, как Михаилов ми се обади да ме пита как да заложи нещата в новата програма за да може той да управлява средствата по мярка А срещу съответната комисионна.
Не мисля, че тези хора трябва да представят пчеларството.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
niki1313
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Яну 05, 2013 12:31 pm

Re: Пари, хвърлени на вятъра

Мнение от niki1313 »

Снежната топка пусната по склона от госпожа Дикова набира скорост. Очакваме и нейното мнение и подкрепа.

Ако наистина повечето от участниците във форума имат желание за промяна и развитие в сектора пчеларство, предлагам да направим среща-дискусия за предприемане на спешни мерки. Тази сбирка можем да направим в центъра на България след около 3 или 4 седмици (за един ден), като предварително трябва да знаем, колко човек ще присъстват за да се направи резервация на зала

ПП
Програми за подпомагане на пчеларите в Европа

Франция:
Пчелни майки - 8 евро
Отводки -30 евро

Полша
Отводки - 35 евро

Всички много добре знаете, какви са цените в България. Въпросът, който крещи в главата ми е - На базата, на какво са определени цени от 21.80 лв. за майка и 138 лв, за отводка. Кого се подпомага - пчеларите или паразитите, които се намъкнаха в сектора?!
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”